www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Dziadek do orzechów" - ulubiona choreografia
Autor Wiadomość
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Paź 13, 2011 9:39 pm   

jurecq napisał/a:
moze byc jeszcze tak ze (oprocz czarnego podloza) sufit i cale otoczenie lodowiska jest czarne i poprzez to ze na lod wylana jest warstwa wody (super pomysl na unikniecie powstwania rys w takim show) odbija ona otoczenie i dzieki temu jest taki 'czysty' efekt. to moja teoria (:

Chyba to jest to :) Tak jak czarne są stawy w cieniu.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 7:01 pm   

Właśnie skończyłam oglądac Dziadka do orzechów (nagranie z 2010 roku) z Bolshoy w choregorafii Yuri Grigorovicha, w obsadzie:
role głowne - Nina Kaptsova, Artem Ovcharenko
Spanish Dolls - Anna Okuneva, Andrei Bolotin
Indian Dolls - Victoria Yakusheva (Osipova), Ruslan Pronin
China Doll - Svetlana Pavlova, Denis Medvedev
Russian dolls - Anna Leonova, Alexander Vodopetov
French dolls - Daria Khokhlova, Maksim Surkov.

Musze przyznac, że -jak dla mnie - świetna wersja, mimo że co do zasady nie jestem jakąś wielką fanką moskiewskiego baletu.
Przede wszystkim świetna choreografia - to znaczy duzo tanca w tańcu. Po ilus tam widzianych przeze mnie Dziadkach mam w głowie jakąs wizję, jak powinna wygladac wyglądac idealna inscenizacja Dziadka, ale mimo że w wielu punktach różni się ona od tej starej, rosyjskiej wersji, to ją w calosci kupuję.

W pierwszym akcie dużo tańca w tańcu i bardzo fajne rozwiązania. Do tego bardzo czytelna formuła. Nie przesadzone kostiumy i barwna, jak na Dziadka przystało, scenografia też dodają uroku.
Piękne sceny zbiorowe (typowe dla Bolshoy) to silna strona tego wykonania, fajnie rozrysowane śnieżynki i walc kwoatów, a do tego przepiękne tańce w drugim akcie - wszystkie bardzo trudne, każdy to popis dużych umiejętnosci. Taniec indyjski niesamowicie ciekawy (mimo, ze partnerka się przewróciła) i ciezki do wykonania.

PDD pięknie zatańczone. Nina Kaptsova bardzo mi odpowiadala - poza technika ma b fajny wyraz twarzy.
Podsumowywując - przez to, ze jest duzo tanca w tańcu spektakl bardzo trzyma w napięciu i przez te 100 coś minut nie byłam w stanie odejsc od komputera. Bardzo polecam jeżeli ktoś jeszcze może nie widział!!!
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 9:08 pm   

hej :) chciałam się upewnić według kogo jest ta choreografia ? M. Petipy ? https://www.youtube.com/watch?v=v-15vFp74jo
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 9:59 pm   

tak, mozna powiedzieć, że "według" - choć może nie jest to najbardziej kanoniczna z wersji, jakie można oglądac na scenach, równiez rosyjskich, ale.. kto wie jakie dokładnie pas tam były wg pierwszych twórców. Zresztą jeśli "Dziadek" - to raczej wg Iwanowa, bo Petipa już tam niewiele ponoć maczał palców - stary i schorowany
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12