www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KRAKOWSKIE CENTRUM BALETOWE I TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Autor Wiadomość
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 1:12 am   

Śnieżka dodała zdjęcia z klasyki to ja jeszcze dodam z drugiej części ;)

II część
http://img291.imageshack.us/i/dsc07667j.jpg/
http://img526.imageshack.us/i/dsc07672.jpg/
http://img512.imageshack.us/i/dsc07808.jpg/
http://img291.imageshack.us/i/dsc07863s.jpg/
http://img291.imageshack.us/i/dsc07866.jpg/
http://img241.imageshack.us/i/wystep2009199k.jpg/
http://img241.imageshack.us/i/wystep2009202.jpg/

inne wariacje
http://img241.imageshack.us/i/dsc04401.jpg/
http://img241.imageshack.us/i/dsc04425.jpg/
http://img241.imageshack.us/i/dsc04427z.jpg/

Tańczyłyśmy fragmenty z 2 aktu jeziora i współczesną część zatytułowaną "Born to dance - dance to the end of life". Oprócz tego były jeszcze wariacje klasyczne i współczesne, układy dzieci i układ klasy podstawowej ;)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 7:31 am   

A mnie tam nie było :| Miodu i wina nie piłem nic nie widziałem :)
Strraaaaszne !!!
Ale cóż - czasem oprócz szczerych chęci jeszcze trza trochę możliwości a tych ostatnio jakby mniej.
Znaczy się czas mnie wyprzedził i nie daje się dogonić. Ale dam mu w końcu radę ;

Torin
p.s.
marudzę tak bo zdjęcia baaardzo fajne więc chętnie bym oglądnął na żywo co hmm konkurencyjna szkoła przygotowała :)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 3:18 pm   

Ładnie, na pewno dużo pracowałyście...
 
     
coppelia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
studentka
Wiek: 31
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 26, 2009 9:43 pm   

eee, do czego to miało byc ze jestesmy grzecznymi dziewczynkami? ^.^
Myśle, ze powinno się zwracac uwagi na to jakie jestesmy ( nie mozna oceniac ludzi nie znając ich, zresztą wiekszosc tak robi, z czego powstają same problemy), tylko jak tańczymy.

:)

A tak wogóle, to chcialam podziękowac wszystkim dziewczynom za ten baletowy rok szkolny :) Był to rok bardzo pracowity, i pełen wyjątkowych chwil, których nigdy nie zapomnę :))
_________________
Mój blogger taneczny: www.bluecoppelia-dance.blogspot.com
Mój blogger modowy: www.bluecoppelia-fashion.blogspot.com
 
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 1:55 pm   Grzeczne łabądki...?

Kira widzę małą nutkę zazdrości... :-) Pozwól, że nie będę komentować... Powiem tylko, że my nie lubimy niegrzecznych chłopców... i ... dziewcząt... bo w Konserwatorium kładzie się duży nacisk na zachowanie i kulturę osobistą naszej elity baletowej... Dziękuję bardzo za wykasowanie twojego postu... Dodam, że czasami machiny, która ruszy nie da się zatrzymać... żeby nie wiem co ktoś mówił i robił... Moja rada.. Postaraj się dbać o to co od Ciebie zależy i dobrze znosić to co od Ciebie nie zależy...

Ja osobiście dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspaniały rok szkolny! Byliście wspaniali! Uczniowie! Na Gali Baletowej zatańczyliście ślicznie! :-)
Był to rzeczywiście bardzo pracowity rok... Ale rok, w którym odnieśliśmy też duże sukcesy. Dziękuję białym łabądkom za możliwość pracy z Wami. Był to ogromny zaszczyt! Dziękuję małym motylkom, krasnalkom, wróżkom, chmurkom, iż mogliśmy podziwiać wasz urok na scenie! Dziękuję również grupie tańca nowoczesnego i jej wspaniałym pedagogom Madzi, Kasi i Karolowi za ekscytujący spektakl!


Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia po wakacjach !!!

Elita baletowa młodego pokolenia pedagogów krakowskich :-)

P.s. Specjalne pozdrowienia dla Coppeli :-)
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
Ostatnio zmieniony przez Julia Sob Cze 27, 2009 2:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 1:56 pm   

do tego, że grzecznie i przykładnie wykonujecie na scenie to, co pani zadała :) A taniec to jednak jest więcej
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:05 pm   

Nie rozumiem jak można oceniać to, w jaki sposób tańczą dziewczyny na podstawie kilku zdjęć... o.O szczególnie, że nie widziało się jak one tańczą.
Ja może nie byłam na ich ostatnim koncercie, bo po prostu nie mogłam, ale wielokrotnie mogłam oglądać je na scenie i uwierz - tańczą świetnie.

Cytat:
do tego, że grzecznie i przykładnie wykonujecie na scenie to, co pani zadała

to mają sobie chodzić po scenie jak chcą i robić co im się żywnie podoba?

Nie rozumiem Cię Kira w ogóle...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:07 pm   

Prawdopodobnie nie rozumiem istoty forum, cóż jestem ty nowy. Ale czy uwaga, wypowiedziana szczerze i z pełna życzliwością ( owszem Julio, z życzliwością nie z zazdrością) powinna być wykasowana, ponieważ nie łechce czyjejś próżności? W moich wypowiedziach nie zawieram wulgaryzmów, staram się używać poprawnej polszczyzny aby nie razić poczucia estetyki elit, ortografię sprawdzam bardzo skrupulatnie... Myślałem, że młodym tancerkom zależy na szczerych uwagach, które potem mogą wykorzystać (albo i nie). Ale jeśli forum służy tylko po to, aby chwalić, nawet wbrew własnemu poczuciu estetyki ... Zadam tylko pytanie młodym artystkom: Czy aż tak bardzo boli Was, jeśli usłyszycie negatywna uwagę? Jeśli tak, to ciężko Wam będzie pracować w zawodzie, przykro mi...
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:11 pm   

Oj, chodzi mi o interpretację, nie o wykonanie, o zabawę ruchem, sobą, spojrzeniem, gestem. To są naprawdę ważne elementy tej całej układanki. a wbrew pozorom na scenie najtrudniej jest chodzić :)
Uwierz Colombino, że wprawne oko nawet ze zdjęć wychwyci parę szczegółów mówiących wiele o technice tancerza. Powinnaś to wiedzieć, skoro jesteś absolwentka SB...Jednocześnie przyznaję, widziałem tylko filmik zamieszczony przez Coppelię. z nią samą ( najprawdopodobniej) w roli głównej :) Czy jako czynny zawodowo tancerz nie mam prawa wyrazić swojej opinii na ten temat? Niestety, jeśli ktoś decyduje się na ten zawód, to musi też być gotowym na krytykę, inaczej sobie nie poradzi.
Ostatnio zmieniony przez kira Sob Cze 27, 2009 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:19 pm   

kira napisał/a:
Oj, chodzi mi o interpretację, nie o wykonanie. a wbrew pozorom na scenie najtrudniej jest chodzić :) Uwierz, że wprawne oko nawet ze zdjęć wychwyci parę szczegółów mówiących wiele o technice tancerza. Przyznaję, widziałem tylko filmik zamieszczony przez Coppelie.

W takim razie sugerujesz, że nie mam wprawionego oka? Po tym jak całe życie interesuje się tańcem, skończyłam szkołę baletową i takie tam? Nie Tobie to oceniać...
I tu nie chodzi o to, że dziewczyny nie umieją przyjmować krytyki. Nikt tak naprawdę nikogo tu nie skrytykował, więc nie mam pojęcia do czego to było.
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
Ostatnio zmieniony przez Columbina Sob Cze 27, 2009 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:20 pm   

:D ... :D ... :D
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:23 pm   

Dlaczego więc usunięto mój post? Przecież nie zawarłem tam żadnych obraźliwych kwestii.
Wybacz Columbino ( chyba w poprzednim poście popełniłem błąd w Twoim nicku, mam nadzieję, że się nie gniewasz :*) , ale z doświadczenia wiem, że można patrzeć i nie widzieć...
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:31 pm   

Acha, Columbino - ja również skończyłem SB... :D
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:34 pm   ... ?

Kiro, no właśnie ciekawe kto usunął ten post... Ja też jestem zbulwersowana tym faktem :-) Koniecznie powinnaś napisać do moderatorów... :-)

Columbinko (mam nadzieję, że w przeciwieństwie do Kiry poprawnie napisałam twój nick) najwyraźniej Kira ma jakiś problem ze swoją osobowością...

Pozdrowienia dla Columbiny i FEA

http://www.sbkrakow.nq.pl/
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
Ostatnio zmieniony przez Julia Sob Cze 27, 2009 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 2:36 pm   

Może kiro wyjaśnisz nam w jakim momencie Jeziora Łabędziego miałyśmy wykazać się niegrzecznością? Uważam że jesteśmy jeszcze uczennicami i powinnyśmy słuchać się nauczycieli, którzy robią wszystko żeby nas dobrze nauczyć... Pozatym co to za uwaga, że scena nie lubi grzecznych dziewczynek? W takim razie na czym miała polegać twoja uwaga?
 
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:07 pm   

Moja osobowość, Julio jest moją prywatną sprawą, myślę, że nie jest to na tyle frapujące aby publicznie roztrząsać ten watek. Poza tym, nie wypada, więc proszę, zachowajmy pewien poziom dyskusji...
Problem mam jeszcze z posługiwaniem się swoim kontem, ale myślę że kiedy nabiorę wprawy obejdzie się bez kolejnych pomyłek :)
Śnieżko, wydaje mi się, że się nie rozumiemy :) ! Nie chodzi mi o niesubordynację czy uleganie swoim zachciankom! Mam na myśli pewnego rodzaju "niegrzeczną mentalność", sposób myślenia, z którego wynika interpretacja choreografii. O indywidualność tancerza. Zgadzam się z Tobą, że jako uczennice powinnyście realizować uwagi pedagogów, ale nie powinnyście pozwolić, aby zabito w Was odwagę myślenia. O to mi chodzi. Technika to nie wszystko.
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:17 pm   

kurczę, ale zadziwiające jest to, że wyjąłeś takie uwagi ze zdjęć! Wkońcu na zdjęciach nie widać naszej odwagi myślenia..
 
 
     
kira 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 17
Skąd: z miasta
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:38 pm   

Oj Śnieżko, widać, widać :D Skupienie na twarzy, napięcie mięśni...Wasz wiek. Poza tym wiele mówi filmik Coppelii. Przyznam się również, że prowadzę zajęcia z choreoterapii a to w połączeniu z kilkunastoletnim stażem w zawodzie "robi swoje" :D Przyznaję, może w moim osądzie posunąłem się za daleko, ale bez złej woli. Skoro jednak odzew przybrał formę ataku, to coś Wam jednak musi leżeć na serduszkach ;) Czyżbym Was uraził...? :D
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:47 pm   

Uwaga Kiry, jak mniemam polegała na zatańczeniu całej części klasycznej jak "robociki". Przez to, co napisał(a) rozumiem to, iż po prostu od elity baletowej i dobrze wyuczonych tancerek oczekuje się czegoś więcej niż tylko wykonannia ruchu. Mówi się tu o grze aktorskiej; wyrazie scenicznym;delikatnosci artystycznej; lekkosci ruchu;wcieleniu się w role itd.
Nie miałam mozliwości przeczytać usuniętego postu, więc nie będę go oceniać.

Chcę tylko wytłumaczyć, o co tu zapewne chodzi.
Wariacja Coppelli z Don Q. wystarczająco pokazuje to, co opisał(a) Kira.
I to jest prawda- wprawne oko wychwyci wszystko.
I wprawne oko, to nie oko,ktore tylko interesuje się tańcem. Wprawne oko samo musi reprezentować bardzo dobry poziom tego, co krytykuje.

Nie będę oceniać Kiry, ja nie od tego tu jestem.

Ale co do tych "robocików" w pełni się zgadzam. Bardzo brakowało mi we wszystkich klasycznych numerach wyrazu i fabuły, szczególnie w Jeziorze. Zupełnie nie potrafię zrozumieć początku jeziora (paczki jak z Dziadka do Orzechów, fabuła z szafą i prezentami oraz nauczycielką to dokładnie nawiązanie do Dziadka, a przecież mieliśmy tu jezioro) i uważam że przemiana łabędzia była pokazana nietrafnie. Gdybym była widzem, który nie oglądał jeziora, lub nie zna dobrze libretta- nie zrozumiałabym, co mają kolorowe pudełka i sukienki do jak najbardziej poważnych łabędzi?
I ostatnia uwaga- bardzo przeszkadzały mi sztywne ręce i brak wyrazu na twarzy. Oraz opaski na głowy łabędzi, które były zrobione z ....puchu! A przecież to miały być łabędzie pióra.

Nie krytykuje, nie oceniam, tylko podkreślam moje wrażenia.

Pozdrawiam. B.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:51 pm   

No niestety piękny uśmiech na scenie to nie wszystko... Otóż opaski, które miałyśmy na głowie nie były puchem a piórami
 
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:51 pm   ...

Jeśli chodzi o interpretacje tańca to nasi uczniowie uczą się u najlepszych pedagogów ze świata aktorskiego w Krakowie, u profesorów z samej PWST, więc z interpretacją tańca i grą aktorską na pewno nie mają problemu. Wielu z naszych uczniów ocenianych jest przez Nich pozytywnie, jako duży potencjał nie tylko "techniczny" ale i "artystyczny". Z takimi autorytetami jak Profesorowie z PWST nie mogę się mierzyć, ani Ja ani Ty. Ja szalenie się cieszę, że mogę współpracować twórczo z takimi sławami, słuchać ich rad i CENNYCH wskazówek. :-)

Ponadto dodam, że nasze uczennice miały w tym roku możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach m.in. z byłym wieloletnim solistą zespołu Maurice Bejarta...

Kiro w twoich wypowiedziach wyczuwam nutkę zazdrości ... Tylko nie rozumiem dlaczego ...
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 3:57 pm   

Z tego co wiem, Julio, uczennice Konserwatorium nie mają zajęć z nauczycielami PWST, a właśne te autorytety uważają, że dziewczyny trzeba dobrze podszkolić aktorsko, bo tego im brak.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 4:02 pm   

Poza tym, nikt tu nie mowi o zazdrosci, nie brońce się, proszę! To nie jest krytyka, tylko uwagi.
Niestety w Krakowskim balecie większość ma problem z odróżnieniem tego.

I nie mówi się tu o uśmiechu, ale o emocjach Śnieżko.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 4:03 pm   

tylko czasami trzeba uważać żeby tych emocji za bardzo nie wyrzucać na scenie...
Ostatnio zmieniony przez śnieżka_balerina Sob Cze 27, 2009 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sob Cze 27, 2009 4:04 pm   

Z tego co sobie przypominam to uczennice z Konserwatorium Tańca miały zajęcia z pedagogami z PWST :-) Nie mówiąc o tym, że ja mam zaszczyt pracować również z absolwentami PWST...
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11