www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dopasować pointy?
Autor Wiadomość
mika
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 6:54 pm   Czy ten rozmiar point jest OK?

Cześć wszystkim!

Przepraszam, że zakładam nowy wątek o pozornie oczywistych sprawach. Admina proszę o przeklejenie tematu tam gdzie uzna za stoswne gdy otrzymam odpowiedź. Potrzebuję pilnej odpowiedzi na moje wątpliwości.

Mam pytanie dotyczące nowo zakupionych point.

Czy po założeniu nowych point dobrze jest gdy:
- największy palec lekko samym czubeczkiem dotyka czubka pointy
- pointa ciasno się zakłada tzn. z pewnymi oporami
- dosyć ciężko nasuwa się "cholewkę" na piętę i ma się wrażenie, że ona troszkę za mało na nią weszła? To pointy kupione wysyłkowo i nie wiem czy rozmiar jest odpowiedni.

Dziękuję za odpowiedzi :smile:
mika
 
     
Muguet 
Nowicjusz

Posty: 16
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 7:24 pm   

.
.
.
Ostatnio zmieniony przez Muguet Sro Lut 08, 2017 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mika
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 7:25 pm   

Muguet napisał/a:
Ekspertem nie jestem, ale jakieś tam pojecie na temat dopasowywania point mam, także, co ja zawsze robię, nawet kupując kolejna parę tego samego modelu, stań w pierwszej pozycji i zrób plie
- jeśli czujesz lekki opór na czubki, jest w porządku, jeśli odczuwasz ból - są zbyt małe.

Muguet dziękuję za poradę :)
 
     
Baletnica143
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 8:51 pm   Co jest nie tak z moimi pointami???

Hej ;)

Tańczę w pointach od września. Mam pointy Grishko Elite, twardość H. Cały czas wszystko było z nimi okej ale od kilku dni coś się dzieje z lewą pointą. :/ W ogóle nie mogę na niej stanąć bo się tak jakby wykrzywia (?) i wykrzywia mi się cała noga i od razu tracę równowagę. :/ Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam... Mam nadzieję, że tak. Dlaczego tak się dzieje? Czy możliwe że pointa się złamała i przez to tak się dzieje?
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 11:18 am   

Trudno będzie cokolwiek powiedzieć i wywnioskować tylko z opisu.
Najlepiej byłoby jakbyś wkleiła zdjęcie samej pointy i Ciebie stojącej w niej.
Obejrzyj dokładnie swoją baletkę. Może w środku coś się przesunęło, odkleiło. Może się złamała? Może ubrałaś lewą pointę na prawą nogę i stąd gorzej się stoi?
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Baletnica143
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 11:13 pm   

Chodzi o to, że gdy staję w poincie lub chociażby robię point mając na nogach pointę, wykrzywia się w niej podeszwa przy pięcie.

Tutaj jest zdjęcie prawej pointy, która jest normalna i prosta:
http://oi46.tinypic.com/1pysmq.jpg

A tutaj lewa pointa, ta, która się wykrzywia:
http://oi49.tinypic.com/2cqeg5z.jpg

Jakby coś to mogę zrobić jeszcze jakieś zdjęcia. ;)
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 8:53 pm   

Jaki nosisz rozmiar butów? Widzę na zdjęciu, że masz rozmiar point 6 i 1/2. Może masz troszkę zbyt duże pointy i stąd się wykrzywia?
Piszesz, że tańczysz w pointach od września a masz twardość H. Nie wiem jakie masz podbicie, ale wydaje mi się, że te pointy są trochę zbyt twarde dla Ciebie...
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Baletnica143
Nowicjusz

Posty: 23
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 9:58 pm   

Rozmiar butów noszę 40-41. Pointy faktycznie są o około pół rozmiaru za duże. :/

Pointy nie są za twarde. Podbicie mam całkiem spore, silną stopę i zanim kupiłam pointy moja nauczycielka baletu doradzała mi jaką twardość wybrać i powiedziała że H. I ogólnie żadnego problemu z twardością nie mam i nie miałam od początku.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Gru 23, 2012 10:12 pm   

Ja bym obstawiała, że to dlatego że są za duże.
Ale to ciężko stwierdzić, bo na tych zdjęciach nie widać żadnych skrzywień tak naprawdę.
Może zrób zdjęcia jak stoisz en point?
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Gru 24, 2012 12:30 pm   

Te pointy wyglądają na zdecydowanie za duże...
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
adriannadance 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 24, 2012 8:20 pm   

Mam taki problem z pointami. Kupiłam,'rozrobiłam', przyszyłam troczki, rozmiar i wszystko się zgadzało, ale po kilku przetańczeniach, pointy przestały się utrzymywać na stopie. Tak jakby były za duże, troczki nie trzymają pointy na stopie. Co zrobić?
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Wto Gru 25, 2012 4:14 pm   

To jest normalne że po paru lekcjach pointa się rozrabia, klej się rozkleja i pointa nie trzyma już idealnego kształtu... :smile:
Ja zawsze przyszywam dosyć grubą (2,5cm szer.) gumkę trochę nad troczkami (tak jak w baletkach mniej więcej) i to mi odrobinę utrzymuje pointę :wink:
Mam nadzieję, że o to chodziło.
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 7:54 pm   

Ja przyszywam (jej, chyba gdzieś już kiedyś o tym pisalam) troczki tak jakby z tylu, za bocznym szwem (jeśli w poincie jest)
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 11:12 am   Czy moje pointy są za duże?

Otóż niedawno kupiłam pointy przez internet. Sansha Legende model 909, rozmiar 11 x (rozmiar mojego buta to 40/41). Do point wkładam gąbkę, odrobinkę waty i oczywiście piankowe wkładki. Podczas wchodzenia na pół palce pointa zsuwa mi się z pięty... Jeżeli tego nie poprawię to totalnie mi zlatuje. Próbowałam mocniej wiązać troczki, mocniej wszyć gumę ale to nic nie pomaga. Czy to oznacza, że są one za duże? A może po prostu robię coś nie tak? Bardzo proszę o pomoc ;-)
 
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 1:02 pm   

Hmmm... przy demi plie pointy o właściwym rozmiarze powinny się nawet lekko zsuwać z pięt (zaraz po kupnie, bo później się trochę rozbiją i będą większe). Kiedy stoisz en pointe zawsze jest nadmiar materiału na pięcie, ale jeśli naprawdę zlatuje, to, moim zdaniem, są za duże.
Możesz kupić grubsze wkładki, jeżeli nie można już oddać puent. Przynajmniej lepiej ochronisz palce, chociaż wiem, że to żadne pocieszenie.
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 1:22 pm   

to jest strasznie wkurzające... co chwilę muszę poprawiać materiał bo mam wrażenie, że za chwilę się totalnie zsunie.
 
 
     
alsaganek 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 4:59 pm   

A masz gumki? Pomogłyby coś zawsze
 
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 5:03 pm   

tak mam. nawet je odprułam i wszyłam tak, żeby mocniej trzymały. to nic nie dało.
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 5:33 pm   

najlepiej gdybyś pokazała zdjęcie pointy na stopie, może masz za nisko wszyte te gumki (za daleko od pięty)?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 6:04 pm   



:)
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 6:59 pm   

Mi się pointy zsuwały z pięt jak miałam za dużo napchane w palcach :mrgreen:
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:01 pm   

no ale jeżeli mam za mało 'napchane w palcach' to po chwili odczuwam straszny ból... :(
 
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:24 pm   

Twoje pointy wyglądają całkiem normalnie na zdjęciach. Ja mam więcej 'miejsca' kiedy stoję na palcach :)) Nie przesadzaj :)))
 
     
ciksa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik
Wiek: 26
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:26 pm   

uwierz mi, że nie przesadzam... one dosłownie zlatują mi z pięty. ale skoro mówicie, że jest okej to serio nie wiem co jest nie tak :(
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 9:35 pm   

Masz źle przyszyte gumki, dlatego pointy zsuwają Ci sie z pięt. Najlepiej będzie, jak w ogóle wymienisz te gumki bo one są baardzo słabe. Kup zwykłą białą gumkę w pasmanterii na szerokość... ja wiem, 1,5 - 2 cm i przyszyj ją całkowicie z tyłu pięty. Jakby co moge ci wrzucić zdjęcie jak to powinno być przyszyte. Też sie raz tak przejechałam, że mi sie zsuwały pointy z pięt, a w ogóle nie wiedziałam o co chodzi, bo na długość i szerokość były idealne ;D. Ahh, i trzeba mocno przyszyć w sensie żeby mocno trzymały :)
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12