www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KRAKOWSKIE CENTRUM BALETOWE I TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Autor Wiadomość
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 6:00 pm   

Ja mimo iż nie byłam na tej lekcji otwartej czasami mam z nimi i ja widze że tańczą prześlicznie i nie widziałam nigdy żeby nie miały obciągniętego podbicia lub tym bardziej rwanego plie... Prościej jest wypatrywać kogoś błedy niż samemu tak zatańczyć jak one. Ja je podziwiam :P Buziaczki dla wszystkich
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 6:15 pm   

Ja również nie oglądałam lekcji otwartej, ale tak samo jak Śnieżka mam czasami z tymi dziewczynami zajęcia. Uważam że ślicznie cwiczą. I wcale nie tańczą mechanicznie, bez wyrazu.
Bajaderko rozumie, że chciałaś wyrazic tutaj swoją opinie o tej klasie. Ok, nie ma sprawy, ale można to napisac delikatniej, a nie wytykac im błędy publicznie na forum. To jest "troche" nie na miejscu... Przynajmniej ja tak uważam i myślę, że ty nie chciałabyś żeby ktoś wytykał twoje błędy tobie. Wiadomo, że nikt nie tańczy idealnie.
I rozumie, że chciałaś dobrze, ale zwroty typu "musze pochwalic" pasują mi do nauczyciela (nauczyciel może tak mówic), a nie do osoby która jest nawet od nich młodsza...
Dziewczyny tańczycie ślicznie!!!

tyle odemnie, buźka:*
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 6:24 pm   

Dziewczyny, troche dystansu - uwazam, ze Bajaderka wyrazila po prostu swoja, prywatna opinie, do ktorej miala prawo. Jak same zauwazylyscie nie jest np. nauczycielem, wiec jej wypowiedz a priori nie miala charakteru autorytarnego.
Poza tym przeciez to normalne w tancu, teatrze, ze sie omawia wykonanie - z tym ze zazwyczja robi to publicznosc, i to o roznym poziomie znajomosci tematu.

popieram głos Joanny - to tylko omówienie wrażeń Bajaderki, tak jak potrafi i jakie zapadły jej w pamięć a nie "wytykanie błędów" i nie ma tu nic do rzeczy to czy jest starsza, młodsza, ma większą czy mniejsza wiedzę. Gdyby tak było publicznosc nie znająca się na technice klasycznej nie miała by prawa mówić ze np. ta Odetta była do kitu :)
Administrator Kasia G
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 8:01 pm   

A ja tam uwazam ze dziewczynom poszlo bardzo dobrze, nie ma sensu sie spierac;) cwiczcie tak dalej!!:*:* Pozdrawiam
 
 
 
Julia
Adept Baletu


Posty: 117
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 10:11 pm   Lekcja 7-8

Ja chciałam tylko podsumować, że bardzo się cieszę,że udało nam się stworzyć w Centrum tańca warunki do nauki nie tylko dla np. 4,7,10,13,14 latków ale również dla osób w wieku od 16 do 18 roku życia, których balet był zawsze ogromnym marzeniem, a które nie miały w życiu tyle szczęścia, żeby od malucha móc być uczone profesjonalnie, czy móc być ukierunkowane na naukę w OSB, przez swojego nauczyciela...One przecież również mają prawo do tego aby tańczyć... Wiem,że bardzo kochają taniec i oddałyby wiele dla tańca...

Bardzo doceniam waszą codzienną pracę i trud jaki wkładacie w to aby tańczyć coraz lepiej. Oczywiście należy nadal pracować nad pewnymi błędami, które przecież popełniamy wszyscy...ale jest już dużo, dużo lepiej. Oczywiście dziewczynki pokazały tylko część ćwiczeń jakie wykonują na codzień. A lekcja była dla nich o tyle trudna,że była to lekcja otwarta podczas której odbył się egazamin z klasyki.

Bardzo szanuję uczennice z 7-8 klasy za ich zaangażowanie, postawę i pracowitość i myślę,że wiele osób mogłoby się od nich dużo nauczyć.
Szanuję je głównie za ich odwagę, za to że potrafią powiedzieć głośno jak jest...

Powiem nawet, że wzruszyłam się wczoraj patrząc jak pięknie i równo wykonujecie ćwiczenia, o czym zawsze marzyłyście...
Były też momenty wesołe na lekcji :-) Chciałam powiedzieć ,że powstało wczoraj nowe hasło :D "Oprócz techniki trzeba dać coś z Centrum", czyli ze środka, z wnętrza, coś od siebie. (oczywiście bez żadnych podtekstów). :D I muszę powiedzieć, że wczoraj wzruszyłam się widząc z jakim charakterem i wyrazem zatańczyłyście wariację z Paquity. To było naprawdę piękne !

"Kapitanie mój kapitanie"...szanuję Was za odwagę...
_________________
Love is the triumph of imagination over intelligence.
 
 
małgo...
Adept Baletu


Posty: 165
Skąd: z pewnej doliny
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:14 pm   

Jako uczennica 7/8 klasy chcialabym podziekowac za wszystkie opinie. uważam ze lekcja wyszla dobrze, wszystkie dziewczyny bardzo sie starały no ale wiadomo ze stres robi swoje. ja sama byłam bardzo spieta i wiem ze przez to starcilam pamieć (chwilowo) :D :D :D np w warjacji! no ale dałam wszystkim oprucz tanca swój usmiech i pokazałam dystans jaki kazda z nas powinna miec do tego co robi. mam nadzieje ze z czasem uda mi sie udoskonalic technike tanca klasycznego i popracowac nad wlasnym wyrazem,wiec zyczcie mi powodzenia.... > Dziekuje bardzo naszym pedagogom którzy pomagaja nam w osiaganiu celu i realizowaniu marzen.... kiedy widza nas na lekcji , gdy mamy łzy w oczch, bo niemozemy poradzic sobie z wlasna bezsilnoscia ,zawsze wtedy potrafia dodac nam sił! za to wlasnie ich cenie.
jeżeli kogos nie było na lekcji a chciałby zobaczyc jak mniejwiecej to wygladało to prosze bardzo! http://img233.imageshack....p1010076rt8.jpg



"Kapitanie mój Kapitanie"
_________________
Dancing in the desert blowing up the sunshine
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 10, 2007 11:34 pm   

Małgo... Jak już wczoraj Ci powiedziałam, świetnie radzisz sobie jak zapomniesz co masz robic :) i dzieki Tobie, ze tak powiem "rozluznilyscie sie" i zapomniałyscie, choc na chwilke, ze oprocz nas (widowni :D ) patrzy na Was komisja, przez którą jesteście oceniane. Podobało mi sie :) jednak gdy wyszlam i wracalam do domu to poczulam niedosyt. Zaczelam sie zastanawiac czego mi brakowalo i nagle mnie olsnilo :P nie było skoków :P poprostu myslalam, ze bede Was ogladac dluzej :wink: Cwiczylyscie super, choc zdarzylo sie pare niedociagniec, no ale kazdemu sie przeciez zdarza :wink: Brawa dla Was! Nie widziałam niestety jak wszystkie cwiczylyscie przedtem, ale dziewczyn, z którymi chodziłam na zajecia widze zdecydowana poprawe! (zreszta juz im to powiedzialam) :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 12:21 am   

Cóż, ponieważ mowa poniekąd i o mnie, pozwolę sobie wtrącić parę słów.
Oczywiście dzieki za wszystkie opinie, i złe i dobre. I chociaż te dobre stanowią tu większość, wiem, że jest jeszcze cała masa rzeczy do poprawienia. Co się zaś tyczy mnie osobiście i omawianej lekcji: spięta, zestresowana, zmęczona, bezmyślna (bezmyślność wykonywanych ćwiczeń)- tak mogę się krótko określić. Zagłębiać sie nie chcę- tak czy siak to miejsce publiczne, choć w wirtualnej przestrzeni, a ci co wiedzą więcej, to wiedzą. ;)

Ale czuję, że jakieś postępy zrobiłam. Wiem też, że dla innych mogą one być niewidoczne. Może narazie to nie jest najważniejsze..

Za wskazówki i wiedzę dziekuję pedagogom Centrum, [cieszę się że mogę pracować.] :)
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 10:23 pm   

właśnie wróciłyśmy z obozu baletowego. Musze powiedzieć że był cudowny, Rano miałyśmy 2 h klasyki napstępnie 1 h tańca współczesnego po poludniu i wieczorkiem cudne rozciąganie z ukrainką. Muszę powiedzieć że dało mi ono wiele i napewno każdej z nas. Zawsze wieczorem oglądałyśmy jakiś balet. Ogólnie całe dnie tańczyłyśmy. POzdrawiam wszystkie dziewczyny które były na obozie
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 11:09 pm   

Ja też byłam na obozie i równieź bardzo mi się podobało. Klasyka i modern były super. Wieczorne rozciąganie z panią z Ukrainy też super. Mnie dużo dało i tak jak Śnieżka napisała na pewno wszystkim dużo dało. Wieczorne ogladanie baletów było bardzo przyjemne i śmieszne (wodorosty xD) .

Pozrowienia dla wszyskich którzy byli na obozie i dla tych którzy chcieli na nim byc, ale z różnych powodów nie mogli:*
Mam nadzieję, że w wakacje też będzie obóz!!!
 
 
 
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 11:19 pm   

a każdy moze jechac na taki obóz? czy jest selekcja jakas?
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 9:31 pm   

Jako kolejna uczestniczka obozu chciałabym również podzielić się moimi wrażeniami: na obozie tak jak już zostało to podkreślone było dużo zajęć, praktycznie całe dnie "baletowałyśmy" co dało duże efekty (myślę, że to też duża zasługa pani Ukrainki:P). Zauważyłam (w moim przypadku) postępy w rozciąganiu, co mogę niemal zaliczyć do cudu :lol: Panowała super atmosferka i chętnie zostałabym jeszcze następny tydzień :wink: Pozdrawiam
_________________
..::Plan-coś co potem wygląda zupełnie inaczje::..
 
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:50 am   

No więc jeszcze ja! :)
Obóz udany, wymęczający, cudowne lekcje rozciągania, możliwość oglądania gimnastyczek, partnerowanie, masaże(:D), krótko mówiąc bardzo urozmaicony program taneczny... :) ... i dobre jedzenie! :D
Jestem więc zadowolona i czekam na następny wyjazd.
A tymczasem, pozdrowienia dla obozowiczek:)
 
 
 
Chat Gatto
Nowicjusz


Posty: 38
Wysłany: Sro Sty 24, 2007 5:10 pm   

Fajnie było :) szkoda, że tak krótko... Bardzo miła atmosfera, ciekawe zajęcia. Faktycznie męczące, ale miło męczące 8)
Mam nadzieję, że będę mogła pojechać w lecie i będzie tak samo fajnie :D
Pozdrawiam wszystkich z obozu :wink:
P.S. wodorosty i małpa były najlepsze
_________________
Ogólnie jest fajnie :)
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 24, 2007 7:09 pm   

małpa wymitała( no i myślała że jest fajna:P)Takie obozy jak ten dużo nam dały no i mam nadzieje że w wakacje również pojedziemy w tak świetnym gronie:)
 
 
 
kleo 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 94
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:29 am   

To byl mój najcudowniejszy obóz na świecie .Jestem bardzo zadowolona i z postępów w rozciągniu i w zawieraniu nowych super znajomości.Dziewczyny mają tak wysoki poziom i są świetne wszystkie mają takie przeprosty ,podbicia i tak się starają .Bardzo się cieszę szkoda że tylko te 7 dni. :( Jak tylko będzie w lecie to napewno pojadę. :wink:
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 12:52 am   

Miło nam kleo, że tak nas oceniasz :D Na pewno nie jesteśmy idealne i musimy jeszcze dużo ćwiczyć, ale cieszymy się, że tak nas postrzegasz :D
A obóz masz racje - był super jak już pisałam :D
 
 
 
śnieżka_balerina 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 181
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 2:21 pm   

dziękujemy za miłe słówka kleo :* Wy również dobrze ćwiczyłyście i jesteście bardzo dobrze rozciągnięte co zauważyłam!! POzdrawiam kleo, balerinke i chat getto i oczywiście wszystkie z obozu
 
 
 
coppelia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
studentka
Wiek: 31
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 9:55 pm   

Żałuję, że nie mogłam z Wami pojechać.. W wakacje nadrobię zaległości ;)
_________________
Mój blogger taneczny: www.bluecoppelia-dance.blogspot.com
Mój blogger modowy: www.bluecoppelia-fashion.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez coppelia Nie Maj 06, 2012 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 10:33 pm   

Ja także napewno pojadę:)Aż nie mogę się doczekać :oops:
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 1:42 am   

[/quote]Obóz udany, wymęczający, cudowne lekcje rozciągania, możliwość oglądania gimnastyczek, partnerowanie, masaże(Very Happy), krótko mówiąc bardzo urozmaicony program taneczny... Smile ... i dobre jedzenie![quote]

Ja mam pytanie co do partnerowania. Dużo miałyście tych zajęć?? I na jak zaawansowanym poziomie trzeba być żeby pojechać na taki obóz z grupą "tańcząca" (bo była jeszcze jakaś taka bardziej rozrywkowa grupa)?
I kiedy jest termin w wakacje (oby się nie gryzło z konferencją w bytomiu i bienale w poznaniu)??
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
 
Chat Gatto
Nowicjusz


Posty: 38
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 10:13 am   

Na obozie była tylko 1 osoba niezwiązana z tańcem (lecz po obozie podobno planująca się związać), także wszyscy chodzili na wszystkie zajęcia, a ta osoba na balecie miała zajęcia (z tego co widziałam pod koniec wprowadzające do klasyki - plié, port de bras itp.).
Co do poziomu - b. zróżnicowany.
W ciągu tygodniowego obozu zajęć z partnerowania było właściwie 2. Na pierwszych było wprowadzenie do partnerowania, zaufanie :wink:
i mały układ.
_________________
Ogólnie jest fajnie :)
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 11:47 am   

a można wiedzieć z kim miałyście partnerowanie?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 12:39 pm   

To bylo partnerowanie na tańcu współczesnym. Dziewczyna partnerowała dziewczynie. Układ był zrobiony z myślą o tym, że tańczą dwie dziewczyny.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 12:39 pm   

no dobrze, a nadal się nie dowiedziałam z kim macie partnerowanie w ciągu roku.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12