www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taśmy elastyczne
Autor Wiadomość
chudzinka
Gość
Wysłany: Nie Sty 16, 2005 7:07 pm   Taśmy elastyczne

Czy moze mi ktos z Was napisac,gdzie moge kupic gume do rozciagania?Podobno w Polsce nie mozna jej kupic,moze ktos zna strone internetowa gdzie mozna dokonac takiego zakupu i w jakiej cenie mniej wiecej one sa?


W tym temacie można poruszać wszystkie zagadnienia związane z gumami/taśmami elastycznymi. Prosimy powstrzymywać się, jednak, przed nic nie wnoszącymi postami. W informacji o zakupie podawajcie nazwę firmy, a nie tylko, że guma jest z Tesco lub Lidla, czy nawet Decathlonu (różne firmy mogą się w takich miejscach pojawić, a oceniamy produkt a nie sklep).
Mało mamy tu ćwiczeń - dzielcie się takimi, które okazały się dla Was pomocne :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Mar 25, 2013 4:53 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Change
Adept Baletu

Posty: 130
Wysłany: Pon Sty 17, 2005 3:13 pm   

Guma kosztuje około 25euro. Można ją zakupić w Niemczech w każdym sklepie Fitness...Niestety w Polsce nie znam żadnego miejsca z tym produktem. :(

Przypomniał mi sie jeszcze pewien pomysł:
Zwykła dętka od roweru(24 lub 26) cali, wycina sie ten "wentylek" i masz gume do rozciągania za 4.50zł.!!!!
Ponoć jest tak samo dobra jak prawdziwa guma do rozciągania. :D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 10:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: Sro Sty 19, 2005 9:17 pm   

Witam .Są takie gumy do rozciągania w sklepach -dla gimnastyczek i dla niepełnosprawnych i rehabilitacji.
 
 
Carla
Gość
Wysłany: Czw Sty 20, 2005 3:52 pm   

Chyba ci chodzi o tasmy thera-band, produkuje je firma o tej samej nazwie. W zaleznosci od rozciagliwosci maja one rózna kolory. Poszukaj w sklepach sportowych, takich ze sprzetem do fitnessu. Podobno mozna tez je kupic w niektórych centrach handlowych na metry :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pon Sty 24, 2005 3:06 pm   

znalazłem ową gume w katalogu Sanshy paryskiej, który dostępny jest pod linkiem:

http://paris.sansha.com/

koszt gumy : 11 euro
3 kolory do wyboru, etc:)

ostatnio poszukiwania gumy doprowadziły mnie do sklepu sportowego, gdzie znalazłem jej pełen serwis i kuszące ceny - od 10 zł...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gość
Gość
Wysłany: Sob Mar 26, 2005 2:51 pm   

Witam ponownie!
Prosze aby ktos z Was zajrzał na strone www.actimed.com.pl
i tam pojawi sie okienkoz napisem :akcesoria do fitness i rehabilitacji,tam z kolei sa tasmy i tubbingi thera-band.I w zwiazku z tym mam pytania-ktory z akcesoriom powinnam wybrac jesli chodzi mi o rozciaganie do szpagatow,bo te tasmy wydaja mi sie jakies szerokie.Poza tym podali oni przy tych tasmach ich dł-sa 5.5 metrowe,45.5 metrowe i 1.8 metrowe.Chyba powinnam wybrac ta 1.8 metrowa,tak?Noi roznia sie one kolorami ale tak naprawde nie podali ktory kolor odpowiada jakiej rozciagliwosci.Bardzo prosze o szybka odpowiedz,jesli ktos z Was jest dobrze w tym zorientowany.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tancera
Nowicjusz

Posty: 33
Wysłany: Sob Mar 26, 2005 4:26 pm   

Chentnie bym Ci pomogla ale nie wiedze nic do rozciagania szpagatow ta gume pisalam pare postow temu raczejw polskim sklepie trudno ja znalezc ale mozesz sobie zamowic z za granicy. A te gumy rozne moze sa do szpagatow nie mam pojecia ale na moje oko to sie nie nadaja
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gdańszczanka
Gość
Wysłany: Sob Mar 26, 2005 5:09 pm   Guma

No to chyba was troszeczkę dziewczyny podratuję, bo powiem wam, że takie gumy, jak najbardziej dostępne są w Polsce, a dokładniej w Gdańsku. Jak w Gdańsku, to podejrzewam, że w innych większych miastach też by się znalazły. Co więcej np. ja mam do tego sklepu 10 min. samochodem :D Koszt wynosi od 100 do 150 zł (o ile się nie myle co do dolnej granicy, ewentualnie może być ciut wyższa) w zależności od stopnia rozciągłości (im trudniej się rozciąga, tym droższa). Jeżeli wam zależy i będziecie się do Gdańska wybierać, to mogę podać adres.

No niestety taśmy wcześniej wspomniane nie nadają się do szpagatów, są cienkie i dobre jedynie do stóp. Ta o której rozmawiamy wygląda dokładnie jak na stronie podanej przez tancerę (tyle, że na stronie osoba prezentująca ją chyba niewiele wie o rozciąganiu, bo ma ją źle założoną, gdyż w celu dobrego rozciągniecia ta część, którą trzyma w rękach powinna być z tyłu-tak gdzie ta druga) i ręczę własnym słowem, że jest bardzo dobra :D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Gru 07, 2010 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gość
Gość
Wysłany: Sob Mar 26, 2005 9:31 pm   

Tak,tak ja wiem,ze ta guma ktora jest na stronie podanej przez tancere to ta ktorej szukam ale myslałam ze te tasmy tez moga sie nadawac.Dzieki Wam za odpowiedzi i prosze Cie Gdanszczanko o podanie mi adresu tego sklepu w Gdansku gdyz nie wiem czy moglabym zamowic gume na stronie podanej przez tancere,gdyz jest to strona zagraniczna a do tego jeszcze koszty przesyłki.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gdańszczanka
Gość
Wysłany: Nie Mar 27, 2005 11:55 pm   Sklep

Sklep nazywa się "Elisabeth" i prowadzi go p.Piskorska (znajdziesz tam zarówno akcesoria baletowe jak i "basenowe") . Adres to Wajdeloty 12/13 Gdańsk-Wrzeszcz (budynek basenu, klubu sportowego "START"), a telefon jest tylko komórkowy 501-924-839. Pozdrawiam :D
 
 
ameliaa
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 11:57 am   CWICZENIA Z GUMA DO ROZCIAGANIA?

mam pytanko...jakie cwiczenia mozna wykonywac z guma do rozciagania...poza rozciaganiem do tureckiego...chcialabym sobie kupic taka gume,ale nie wiem jak jeszcze mozna ja wykorzystac(poza tym,ze moge sie na niej powiesic po zaplaceniu 150pln :shock: ale coz...takie ceny)..
Bede bardzo wdzieczna za opis cwiczen...
 
 
sari
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica KT
Posty: 173
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 1:09 pm   

http://www.ballettspass.d...band/index.html
na stronce jest parę ćwiczeń.
A gdzie znalazłaś taką gumę? Jakiś sklep sportowy?
Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:21 pm   rodzaje

Są (co najmniej) 2 typy gum: małe (wąskie, krótkie - ok. 1 m, cienkie) - można je kupić w sklepach sportowych (np. Go Sport, DECATHLON); jedyne znane mi zastosowanie to rozciaganie sróp (zrówno flex jak i point); drugi typ to gumy dłuższe grubsze (uzywając cienkiej bałam się że się rozerwie) - niegdy nie widziałam ich w polsce w sprzedaży, ale może gdzieś są......; ich zastosowania mozna znaleść na stronie podanej przez Sari

Ameliaa, a Ty gdzie je widziałaś??
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 6:30 pm   zastosowanie - efekty

hhmm, zastanawia mnie czy te gumy rzeczywiscie sa pozyteczne i pomagaja. Kiedy patrzę na zdjęcia z ww podanej strony to jakos nie potrafię sobie wyobrazić ich działania - dlatego, że osoby je prezentujące są tak świetnie rozciągnięte, że chyba nie bardzo jest co korygować i rozciągać. A czy w ogóle jest sens, by takiej gumy używały osoby choć w połowie rozciągniete jak te na zdjeciach??
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 7:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
(ponownie) Armida
Adept Baletu


Związek z tańcem:
ścisły
Posty: 116
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 9:56 pm   -

Ja powiem, że ta guma jest świetna, jestem z niej bardzo zadowolona. I faktycznie można ją dostać w Gdańsku. Ćwiczeń jest naprawdę dużo, ale trudno mi je opisać, z reszta wszystko zależy od nas samych, bo w zależności od tego, czego potrzebujemy, kombinuje się, konbinuje....i wymyśla nowe ułożenie, zawiązanie, ćwiczenie i wszystko to coś daje. Mnie rozwarcie bardzo się poprawiło od kiedy ją mam. Mówcie co chcecie, ale gdyby cofnąć czas, to bez wahania kupiłabym ją jeszcze raz. Wprawdzie tania nie jest (150 zł), ale to jednorazowy wydatek, polecam :D .

Pozdrawiam
_________________
"The body moves but the soul dances..."
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 5:10 pm   

Nefretete napisał/a:
hhmm, zastanawia mnie czy te gumy rzeczywiscie sa pozyteczne i pomagaja. Kiedy patrzę na zdjęcia z ww podanej strony to jakos nie potrafię sobie wyobrazić ich działania - dlatego, że osoby je prezentujące są tak świetnie rozciągnięte, że chyba nie bardzo jest co korygować i rozciągać. A czy w ogóle jest sens, by takiej gumy używały osoby choć w połowie rozciągniete jak te na zdjeciach??


A mnie sie wydaje, że taka guma to świetny pomysł, i na pewno dodatkowo naciąga. Ale chodzi tu raczej o sytuacje, kiedy ktoś jest już na tyle rozciągnięty, że samemu trudno sie 'dociążyć'.
Próbowałam kiedyś jakichś grubszych tasiemek, służących mniej więcej jako ta guma, ale niestety materiał nie był najlepszy do tego, zbyt mało elastyczny. Chyba zastanowię się nad taką gumą ;)

Na razie kombinuję rozciąganie przy ścianie, krzesłach, etc., ale to mniej wygodne, żeby np. dłużej siedzieć w takiej pozycji i czytać książkę. :)

Ale nie mam pojęcia, jak działa to na osoby, którym sporo brakuje do szpagatu, poza tym wydaje mi się, że wtedy wystarczy tylko poleganie na własnym ciężarze ciała.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Assa
Nowicjusz


Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 6:11 pm   

Ojjjjjj tam.... dajcie sobie spoxik z tą gumą. Przez tyle lat ćwiczyliscie bez niej i bez problemu zakładacie nogi na...."uszy"...hihihihi
Przecież te fotki z ćwiczeniami rozciagającymi to swoisty "chwytak" reklamowy, żeby się guma sprzedawała....( prawdą jest, że się świetnie rozciąga.....ta guma oczywiście....khikhikhi :D :D :D )
Już i tak wszyscy jesteście tak powiginani, że spokojnie wystarczą wam krzesła, ściana.....sufit :wink:
_________________
Myśli są jak kobiety, w tłumie robią mniejsze wrażenie!!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 6:38 pm   

Assa napisał/a:
Ojjjjjj tam.... dajcie sobie spoxik z tą gumą. Przez tyle lat ćwiczyliscie bez niej i bez problemu zakładacie nogi na...."uszy"...hihihihi
Przecież te fotki z ćwiczeniami rozciagającymi to swoisty "chwytak" reklamowy, żeby się guma sprzedawała....( prawdą jest, że się świetnie rozciąga.....ta guma oczywiście....khikhikhi :D :D :D )
Już i tak wszyscy jesteście tak powiginani, że spokojnie wystarczą wam krzesła, ściana.....sufit :wink:


A mnie się wydaje, że to nie do końca tak. Oczywiście, można się rozciągać bez gumy, ale ona swoje też robi. Przecież taka guma ma przede wszystkim zastąpić pomoc partnera, który by docisnął nogi, położył się na plecach... Nie każdy takowym dysponuje ;)
Poza tym jak juz mówiłam na ścianie czy przy siadaniu z krzesła (no, w moim przypadku to jest raczej niskie krzesło ;) ) ciężko się czyta książkę ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
look4me
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 15, 2005 8:04 pm   

http://www.sport-shop.pl/...products_id=416
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 9:38 pm   alternatywa - szalik :)

Szaliczek pomaga duzo na attitiude :P
_________________
..::Plan-coś co potem wygląda zupełnie inaczje::..
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 9:41 pm   

a jak z tym szaliczkiem attitiude robisz? gdzie go "zaczepiasz" bo nie mogr sobie wyobrazic gdzie by tu najlepiej bylo...
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 10:52 pm   

no... mi sie wydaje ze chyba zaczepiasz o stope lub kolano i ciagniesz ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
tenebra
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 10:57 pm   

"zaczpic" to jest wygodniej o stope ale lepej czuc chyba o kolano, zreszta teraz nie za bardzo powiem bo tylko tak "prowizorycznie" sprawdzalam sobie
_________________
Mater Mater Inferorum, Mater Mater Sospirorum, Mater Mater Lapidarum, Mater Mater Tenebrarum...
 
 
 
Monia
Adept Baletu


Posty: 100
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 30, 2005 11:45 pm   

"Zakładasz" szalik na kostkę i ciągniesz nogę przez ramię :wink:
_________________
..::Plan-coś co potem wygląda zupełnie inaczje::..
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Gru 31, 2005 12:11 am   

zaczepiasz o stope i ciagniesz na maxa jak najdalej sie da, i tak nie tylko ne attitude, mozne przeciez arabesque i developpe
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 8:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 26