www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nakładki do tańczenia na boso
Autor Wiadomość
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 11:57 am   nakładki do tańczenia na boso

Nie wiecie gdzie w Polsce można kupić coś takiego? http://www.dancedistribut...pln=3427&cat=13
http://www.dancedistribut...pln=4233&cat=13
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 12:18 pm   

hm... żaden ze sklepów baletowych (Pas de chat, Akces...) nie ma tego w swojej internetowej ofercie, ale zwsze mozna zadzwonić i zapytać... Może mogliby sprowadzić coś takiego...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 3:20 pm   

już znalazłam w szkole Jast we Wrocławiu, są tam też pointy itp z Blocha http://www.dance.pl/ (obuwie)
 
 
 
.:Swanilda:.
Adept Baletu


Posty: 115
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 9:21 pm   

Ktoś mi mówił, że ten sklep już zawiesił swoją działalność, ale nie wiem...
_________________
Kochaam Balet! :D
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 9:34 pm   

poza tym nie jest tam za tanio... :roll:
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 9:47 pm   

fakt, że drożej, ale przynajmiej pod ręką. To jest przeciez jedyny sklep z jakimiś normalnymi pointami we Wrocławiu.

A co do tych nakładek, to znalazł ktoś strone z nimi jak nie w Polsce to przynajmniej w Europie?
 
 
 
Copellia1
Adept Baletu


Posty: 75
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 10:32 pm   

No ten sklep zawiesił działalność sprzedarzy point Blochów ale mają chyba inne obuwie :D
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 10:59 pm   

A skąd masz tą informacje Copellio?
 
 
 
Copellia1
Adept Baletu


Posty: 75
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 11:30 pm   

Moja mam dzwoniła do tej Firmy spytać po ile śa pointy Blocha i je kupić a pani jej powiedziała żę już nie prowadzą działalności w sprzedarzy point
 
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 12:13 pm   

Czy to coś podobnego? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81292149
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 1:28 pm   

akces chyba posiada w swojej ofercie podobne nakładki, z tego co pamiętam, ale zawsze moge sprawdzić (ja mam do akcesu 5 min autem) kupić i wysłać, jakby co 8)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 11:57 pm   

Cóż za wynalazki...

A po prostu boso to nie łaska? Lepszy kontakt z podłogą, a przed zdzieraniem skóry i odparzeniami te nakładki i tak nie uchronią.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
..Safona.. 
Adept Baletu


Posty: 55
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 12:13 am   

ale jak ktoś dba o swoje nogi to sie przydaje, szczegulnie gdy na scenie musi ztobić po 3 pirouette, ale co prawda to tez maja swoje wady
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 12:54 am   

Z ciekawości zapytam, bo mnie to zastanawiam - w jaki sposób one ułatwiają tańczenie? Bo mnie to wygląda tylko na jakiś kolejny produkt, wymyslony tylko po to, aby podkręcić sprzedaż, a wcale niekonieczny do tańczenia.

Po pierwsze nie widzę związku między dbaniem o swoje stopy a tymi nakładkami (które są tylko na tzw. 'poduszki') - mogłabyś napisać na ten temat coś szczerzej?

Po drugie, mnie osobiscie wydaje się, że zmniejszają one przyczepnosć do podłogi i jej czucie, co raczej gorzej wpływa na tanczenie niż lepiej.
jeszcze zrozumiałabym, gdyby te wkładki wygladałyby zupełnie odwrotnie - tzw. ochraniały bok i górę stopy, a dół wolny, tj. żeby się nie ślizgać po podłodze, i jednoczesnie nie zdzierac i odparzać całej reszty stopy :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 11:59 am   

masz rację Joanno, ale też pamiętaj, ze czasami podłoga bywa na tyle tępa, ze zrobienie potrójnego lub więcej piruetu graniczy z cudem. wtedy przydaje się taka nakładka. choć oczywiscie na codzień to może tylko przeszkadzać - ja wyznaję zasadę, ze podłogę trzeba czuć.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 1:37 pm   

Wiem, że podłoga bywa różna, zła lub lepsza. Ale wcześniej tańczono bez takich wynalazkówi było dobrze. Dlatego zastanawiam sie, na ile jest to faktycznie potrzebne (jak na wynalezienie wkładek do point zamiast stosowania waty i papieru toaletowego było z pewnościa bardzo dobrym wynalazkiem), a na ile jest to tylko kolejny produkt, na który potrzebę należy dopiero wykreować (w sumie to w dzisiejszym świecie sprzedazy już chyba norma heh).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 3:44 pm   

Próbowałam kiedyś zrobic piruet na gołej stopie (w zasadzie tylko na gołym palcu) i nie było to przyjemne. Takie ,,coś" jest naparwdę przydatne i wygodne. Nie miałam tego na stopach, ale widzę, że tańczenie w tych nakładkach jest wygodniejsze niż boso, przynajmniej na baletowej podłodze.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 3:52 pm   

No i to mnie właśnie zastanawia :)

Bo jak ja mam coś zatańczyć w pionie, szczególnie z obrotami itp., to właśnie wolę zupełnie boso - lepiej wtedy czuję podłogę, a to zawsze wydawało mi się dość istotne, bo np. we współczesnym środek ciężkości ciała może być gdziekolwiek, a już niekoniecznie nad nogami.

Za to uważam, że powinni wynaleźć coś, co ochrania górną stronę stopy, a jednocześnie odsłania dolną :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
czekoladka
Corps de Ballet


Posty: 328
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 4:30 pm   

uzywam tego typu palcowek ale wydladaja troszeczke inaszej maja dodatkowo zasloniete palce z gory i z dolu
_________________
tu warto zajrzec zapraszam www.ktt.pl (Kielecki Teatr Tanca)
 
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 6:16 pm   

Czyli używasz napalcówek takich jak gimnastyczki artystyczne. To chyba co innego, jeśli się nie mylę? (może nie myslę o tym samym, co Ty).
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 7:43 pm   

..Safona.. napisał/a:
ale jak ktoś dba o swoje nogi to sie przydaje, szczegulnie gdy na scenie musi ztobić po 3 pirouette, ale co prawda to tez maja swoje wady


no właśnie, nie wyobrażam sobie tańczenia bez nich, zrobienie na boso chociaż 2 piruetów na linoleum jest strasznie bolesne, a wręcz prawie nie możliwe....też uważam że mogli by coś wynaleźć na górną cześć stopy, bo mam całe podbicie poobdzierane...:D:D
 
 
 
tanzerin
Nowicjusz


Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 8:09 pm   

Zrobienie kilku piruetów nawet na tępej podłodze po dłuższych ćwiczeniach oczywiście jest możliwe. Na początku zawsze jest wrażenie, że skóra się jakby "skręca" (dość nieprzyjemne, nie mówiąć o tym, że kręcenie jest raczej trudne), ale stopy się przyzwyczajają, skóra na podeszwie robi się twarda i dość chropowata, no i stopa tak bardzo się nie poci, ale nie każdy, w szczególności dziewczyny, chce mieć skóre jak słoń.

Jak dla mnie te nakładki to takie małe oszustwo. Taniec współczesny "nie lubi" baletek, a to jest jakieś rozwiązanie. Osobiście miałam możliwość w nich ćwiczyć i uważam, że to całkiem niezły pomysł.

Jeżeli chodzi o dostępność to proponuję zwrórócić się do szewca z opery albo teatru muzycznego (ci ludzie potrafią wymyślić cuda). W mi znanym przypadku uszył je za 40 zł.
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 8:20 pm   

To może tylko ja nie odczuwam potrzeby czegoś takiego na 'poduszki' u stóp - ale może dlatego że są dostatecznie twarde, że żadna dodatkowa 'amortyzacja' nie jest mi już potrzebna :lol: ;)
No i przecież to słabszy kontakt z podłożem, a zrobienie obrotów we współczesnym (gdzie tańczy sie boso), inaczej angażuje ciało niż w klasyce, poza tym jest takie powiedzenie, co przeszkadza złej baletnicy. Już mówiłam o środku ciężkości ciała w tańcu (zawieszenia, itd.) - dużo łatwiej jest tańczyć, kiedy ma się dobry kontakt z podłożem, inaczej jest sie po prostu masą, która leci w jakimś trudnym do określenia kierunku.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Ewa
Adept Baletu

Posty: 57
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 9:30 pm   

Może masz rację, ale jesli coś pomaga, to co w tym złego?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 14, 2006 9:46 pm   

Ja nie mówię, że w tym jest coś złego, tylko niewinnie proszę o wyjasnienie, w czym pomaga, bo na swoim przykładzie nie jestem w stanie tego stwierdzić. A cóż złego jest pytaniu?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13