www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
naciągnięte/nadwyrężone mięśnie i ścięgna
Autor Wiadomość
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 11:14 am   

a co polecicie na kontuzje , tzn. naciagnięcie ścięgna?

nie moge zrobić szpagatu przez ten ból:( buu
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 2:36 pm   

sfra napisał/a:
a co polecicie na kontuzje , tzn. naciagnięcie ścięgna?

nie moge zrobić szpagatu przez ten ból:( buu


Nie rozciągać za bardzo tego miejsca, przynajmniej przez jakiś czas. jeśli juz tylko tylko raz rozciągnąć delikatnie dany mięsień, a nie robić całą sesję. I smarować maściami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, (np. Algesal), naprawdę pomagają, wiem z własnego doświadczenia.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Angie
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 4:33 pm   

A może ktoś mi powie co mogło się stać mojej nieszczęśnej lewej nodze. Rozciągałam się dośc intensywnie, siadałam w szpagacie na prawą nogę , ale na lewą za żadne skarby. Ostatnio nie wiem może naciągnęłam w jakiś sposób ścięgno lewej nogi. Kiedy się rozciągam, siadam w rozkroku, nie mogę się schylić do przodu. Ścięgno w lewej nodze pod kolanem aż do pachwiny tak boli jakby miało się rozerwać. Nie wiem dlaczego tak jest i co z tym zrobić.
Druga rzecz to czy ktoś umie wyleczyć zapalenie ściągna stawu skokowego, chirurg już więcej mi nie mógł pomóc.
Dzięki za jakiekolwiek odp.
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 6:02 pm   

To sie trzeba udac do lekarza - najlepiej sportowego, a nie na forum internetowym pytać, skoro nawet chirurg nie pomógł. Skoro to zapalenie to nie do chirurga z tym raczej, może do ortopedy :?: W każdym razie na zapalenie to najlepszy jest niestety odpoczynek, przerwa w ćwiczeniach...
 
 
 
Lupus 
Adept Baletu


Posty: 124
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 11:01 pm   

Angie napisał/a:
boli jakby miało się rozerwać. Nie wiem dlaczego tak jest i co z tym zrobić.
Druga rzecz to czy ktoś umie wyleczyć zapalenie ściągna stawu skokowego


Przede wszystkim zrób sobie przerwę, w której poszukaj lepszego lekarza (skoro ten, o którym wspominasz nie pomógł). Dobrzy specjaliści przyjmują na "Skrze", przy czym należy uważać na tych, którzy wszystko chcą załatwiać skalpelem. Prawdopodobnie poproszą Cię wcześniej o zrobienie USG...... Niestety te sprawy "lubią" się goić długo... Tylko pamiętaj: Boli - nie trenuj! ( zasada jak przy grze na fortepianie :) )
 
 
Angie
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 03, 2005 1:05 pm   

Nie bylam u lekarza sportowego (na Skrze się kiedyś leczyłam, ale Ci lekarze wcale nie są tacy wspaniali). Tu gdzie chodziłam do lakarza, miałam rożne zabiegi łącznie z gipsem przerwę zrobilam tylko na miesiąc. Wygoiło się na tyle, ze ćwiczę,ale i tak boli. Ćwiczę zawsze w stabilizatorze na stawie skokowym. W wakcje może cos się poprawi. Ale ja niestety jestem taka, ze dopoki będe w stanie tonawet z bólem będę tańczyć. Wiem, ze to niemądre, ale juz tak jest. Ale dziękuję za rady
 
 
chococat
Gość
Wysłany: Pią Cze 03, 2005 3:42 pm   

Angie-mialam dokladnie to samo co ty, podobna kontuzje podczas rozciagania. Ale nie potraktowalam tego zbyt powaznie, nie bylam u lekarza (balam sie ze zabroni mi tanczyc, wsadzi noge w gips itp wiem, ze to glupie...). Pare miesiecy trwalo zanim moglam znow zrobic szpagat (musialam zaczynac wszystko od poczatku na ta noge). Teraz juz jest ok.
 
 
Angie
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 7:52 am   

Dziękuję za slowa pocieszenia Chococat. Po mału się rozciągam i jest lepiej. Najwazniejsze to się nie poddawac nie;))))). Moją wadą jest to, ze zbyt szybko chcę wszystko osiągnąć i brak mi cierpliwości ;)Dziękuję bardzo za ten artukuł.
Pozdrawiam
 
 
Hanka
Nowicjusz


Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 3:25 pm   

Tak jak tam napisali, lepiej jest nie ćwiczyć 7 razy w tygodniu tylko dać sobie jeden dzień wolnego. Przecież w ciągu tego dnia nie strcisz nic, co do tej pory osiągnęłaś, a zyska na tym przedewszystkim twoje ciało, które też się musi kiedyś zregenerować... Angie nie dziwię ci się, że tańczyłaś z tym bólem (ale pewnie jest to trudne) bo kto by chcieł przerywać ukochany balet? Ale teraz naprawdę ważne jest to, abyś dobrze "zaopiekowała się" sobą i wyleczyła to. Musisz być cierpliwa (chociaż jest to baaaardzo trudne) :roll:

Pozdrawiam!!!
_________________
"Życie jest pustą kartką i tylko od Ciebie zależy, co na niej napiszesz"
 
 
Angie
Nowicjusz

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 11:26 am   

Dzięki Haneczko. Nie ćwiczę 7 razy w tygodniu, teraz i tak mało ćwiczę bo mam sesję i brakuje czasu. W wakacje będę się regenerować ;)))
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 3:25 pm   

Bardzo zalecane jest ćwiczenie w wakacje, z takiej racji, że jest ciepło i ciało jest juz dosyć rozgrzane...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Cze 18, 2005 11:52 pm   

Angie napisał/a:
A może ktoś mi powie co mogło się stać mojej nieszczęśnej lewej nodze. Rozciągałam się dośc intensywnie, siadałam w szpagacie na prawą nogę , ale na lewą za żadne skarby. Ostatnio nie wiem może naciągnęłam w jakiś sposób ścięgno lewej nogi. Kiedy się rozciągam, siadam w rozkroku, nie mogę się schylić do przodu. Ścięgno w lewej nodze pod kolanem aż do pachwiny tak boli jakby miało się rozerwać. Nie wiem dlaczego tak jest i co z tym zrobić.
Druga rzecz to czy ktoś umie wyleczyć zapalenie ściągna stawu skokowego, chirurg już więcej mi nie mógł pomóc.
Dzięki za jakiekolwiek odp.


Masz na myśli ścięgno Achillesa? Niestety, bardzo wielu tancerzy ma z tym problemy. Przy zapaleniu ścięgna (jakiegokolwiek) należy je po prostu oszczędzać, podobnie jak przy naciągnięciu czy nawet zerwaniu (wtedy czasami trzeba nawet usztywnić nogę). I smarować maściami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. To jest działania co prawda tylko objawowe, no ale jak sobie coś zrobisz, to przyczyny już przecież nie usuniesz, bo nie cofniesz się w czasie.

Jeśli chodzi o szpagat - raczej nie ścięgno, ale mięsień. Nie wiem, ile masz lat, ale ścięgna dość szybko twardnieją, i jeśli nie jestem małym dzieckiem albo młodziutką nastolatką, to masz już sztywne ścięgna, które są mało elastyczne. Poza tym, ścięgna nie są tak długie, jak to opisujesz. Może coś sobie za mocno naciągnęłaś, i teraz ciało Ci się 'buntuje' - ból jest naturalną reakcją obronną organizmu, to wysyłanie inforamcji, że coś się tam dzieje, doszło np. do rónych mikrourazów, przeciążeń, etc.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Cze 19, 2005 12:01 am   

Hanka napisał/a:
Tak jak tam napisali, lepiej jest nie ćwiczyć 7 razy w tygodniu tylko dać sobie jeden dzień wolnego. Przecież w ciągu tego dnia nie strcisz nic, co do tej pory osiągnęłaś, a zyska na tym przedewszystkim twoje ciało, które też się musi kiedyś zregenerować... Angie nie dziwię ci się, że tańczyłaś z tym bólem (ale pewnie jest to trudne) bo kto by chcieł przerywać ukochany balet? Ale teraz naprawdę ważne jest to, abyś dobrze "zaopiekowała się" sobą i wyleczyła to. Musisz być cierpliwa (chociaż jest to baaaardzo trudne) :roll:

Pozdrawiam!!!


Z tym ćwiczeniem codziennie to jest tak - jeśli nie ćwiczy się bardzo intensywnie ćwiczyć codziennie. Jeśli natomiast trening jest bardzo intenstywny, albo z dużym obciążeniem, to organizm potrzebuje przerwy. Dotyczy to raczej treningu kulturystycznego, no ale heh, wiadomo, że klulturyści są bardzo zdyscyplinowani i restykcyjnie pilnują wszystkiego, co się dzieje z ich ciałem. jest nawet ściśle określone, ile dni przerwy potrzebują poszczególne mięśnie na odpoczynek i regenerację. Ale mówię dotyczy to tylko ciężkiego treingu.
Intensywne rozciąganie się dzień w dzień nie jest dobrym pomysłem, ale jeśli jednego dnia dasz sobie w kość, a przez dwa następne, będziesz się rozciągać bardzo bardzo delikatnie, to nie ma ku temu żadnych przeszkód.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
aagatkaa
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:21 pm   naciągnięte/nadwyrężone mięśnie i ścięgna

Mam takie pytanie. Od pewnego czasu strasznie boli mnie ścięgno. Niedługo mam występ w którym będę musiała zrobić szpagty itp. Co mam zrobić, żeby mnie przestało boleć...Błagam pomóżcie. :?:
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 13, 2010 4:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:23 pm   

Zasadnicze pytanie - które ścięgno? I czy jesteś pewna, ze to ścięgno, a nie np. mięsień?-
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:24 pm   

Przeciętny człowiek ma więcej niż jedno ścięgno, więc jeśli napiszesz, któe dokładnie ścięgno Ci dokucza i przy jakim ruchu, będziemy potrafili Ci pomóc. Na razie Twój post nie zawiera informacji, które ułatwiłyby nam "diagnozę". :evil:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
aagatkaa
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:28 pm   

od zewnętrznej części uda
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 5:34 pm   

czyli mięsień dwugłowy uda (jeżeli bardziej z tyłu) lub czworogłowy (jeśli bardziej z przodu). musiałaś go naciągnąć podczas ćwiczenia. niestety, nic z tym nie zrobisz "na szybko". trzymaj go w miare mozliwosci w cieple i uwazaj zeby nie zabierac sie za taniec bez porządnej rozgrzewki.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 7:13 pm   

dobre sa tez masci rozgrzewajace
lub mozesz wlasnie wetrzec masc i owinac bandazem wtedy trzyma cieplo
no i tak jak napisala sisi-przed kazdymi zajeciami porzadnie rozgrzej nogi, nic na zimno, bo tylko pogorszysz sprawe.
posiedz tez troche w goracej kapieli
jednym slowem-cieplo cieplo cieplo
i oszczedzaj ta noge w miare mozliwosci
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
aagatkaa
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 9:53 pm   

Dzięki! Mam nadzieję, że szybko pomoże. :D
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sob Mar 18, 2006 10:03 pm   

ale nie licz od razu na zbyt wiele. to moze troche potrwac. latwo jest zaszkodzic, trudniej naprawic.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 10:19 am   

ale nie przestawaj cwiczyć, bo to nic nieda, a wrecz pogorszy Ci kondycje, a sciegno wcale za szybko nie przestanie boleć...
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 4:15 pm   

a wlasnie, jak tam? przeszlo ci? i kiedy masz wystepy? ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
aagatkaa
Nowicjusz

Posty: 5
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 7:12 pm   

Już jest dużo dużo lepiej! A występy mam w weekend.
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 7:33 pm   

no to bardzo sie cieszymy i powodzenia?
posluchalas naszych rad czy moze uslyszalas jeszcze cos nowego? :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14