www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy 24 lata to za dużo na współczesny????
Autor Wiadomość
Dancer in the rain
Adept Baletu


Posty: 82
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 8:04 pm   Czy 24 lata to za dużo na współczesny????

Witajcie!

Coz... powiem szczerze ze przegladajac to forum... mam mieszane uczucia.. nie zrozumcie mnie zle kochani... tu jest naprawde bardzo milo... tylko ze wy wszyscy jestescie tacy mlodzi... a z drugiej strony ja majac 24 lata takze uwielbiam taniec... bardzo zaluje ze odkrylam to tak pozno... no ale co tu duzo mowic, tam gdzie mieszkalam nie mialam takiej mozliwosci :cry: Zaczelam tu w Krakowie kilka miesiecy temu , majac 24 lata.... zajawilam sie niesamowicie tancem wspolczesnym.... (choc tancze jeszcze inne formy) i co ja mam biedna poczac... uwazacie ze za pozno na mnie??? Wiem ze baletnica to ja nie bede... o profesionalizmie tez nie mysle... sama to widze... czasami chce sie tanczyc ale cialo na to nie pozwala... ale lubie to co robie... widze postepy i nie chce tego przerywac!

Czekam na opinie :)
_________________
`*•.¸ `*•.¸¸.•*´ ¸.•*
Ktokolwiek powiedział,
że słońce przynosi szczęście
ten nigdy
nie tańczył w deszczu
¸.•* ¸.•*´`*•.¸*•.¸
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 8:09 pm   

skoro chcesz to robić wyłącznie z pasji i dla przyjemności, to nie widzę żadnego problemu. Ja też mam prawie 24 lata, tańczę od niecałych 3, ale mam koleżanki na zajęciach, które liczą sobie 30 i więcej wiosen. :)
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 9:26 pm   

To zależy, co chcesz osiągnąć. Jeśli myślisz o tym poważniej - wiele zależy od Twoich predyspozycji, kreatywności, itd.
W zeszłym roku na festiwalu Rozdroże była np. tancerka (Kitt Johnson), która zaczynała właśnie w wieku 24 lat, chociaż to czym zajmuje się obecnie to bardziej teatr ruchu, ale współpracowała m.in. z Sashą Waltz, więc jak ktoś jest zdolny, to sporo może osiągnąć.

Tańczyć dla przyjemności możesz w każdym wieku, nawet klasykę, więc współczesny tym bardziej, bo jest bardziej 'przyjazny' dla ciała ;)

A to, że ciało nie zawsze raguje Ci tak, jakbyś chciała, może też wynikać z tego, że dopiero zaczynasz tę technikę, ciało potrzebuje trochę casu na oswojenie się z nowym rodzajem ruchu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 10:35 pm   

Tańczyć dla przyjemności możesz w każdym wieku, nawet klasykę, więc współczesny tym bardziej, bo jest bardziej 'przyjazny' dla ciała

Zgadzam się w całej rozciągłości z JOANNĄ 8)
 
 
dream
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:55 am   

Dancer in the rain, 24 to NIE za dużo na taniec, goń swoje marzenia :)
pzdr
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:00 pm   

o, to stanowczo nie jest za dużo!
Tańczyć można zacząc nawet mając 99 lat. W KAŻDYM WIEKU. Tylko trzeba mieć kondycję i siłę...
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Czarna
Nowicjusz

Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 5:22 pm   

Ja tez jestem starsza od wiekszosci na tym forum (mam 22 lata) ,troszke sie tu rozgladam ostatnio.
Kiedys chodzilam na zajecia tanca nowoczesnego,ale jakies 3 lata temu przerwalam,planuje od wrzesnia znow zaczac i tez sie troszke boje ze an poczatku bedzie ciezko ale troche ciezkiej pracy i moze jakos pujdzie
ja mam taka zaprzyjazniona szkole tanca ktora goraco polecam jesli ktos mieszka w Łodzi.

www.lillahouse.com
 
 
Wojtek4p 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik itp.itd...
Wiek: 52
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 10:03 pm   

Witaj Czarna . Dziewczyno nawet się nie zastanawiaj tylko pędź na zajęcia .
Nie chcę się zbytnio powtarzać , ale tak jak napisali inni forumkowicze na taniec dla przyjemności czy może z pasji nigdy nie jest za późno .
A piszę to Tobie forumkowicz czyli wojtek4p , który rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 34 lat , przynajmniej o te 20 za późno :) ale żałuję tylko , że się nie da cofnąć czasu .
Pozdrawiam i czemprędzej pomykaj w tany na zajęcia . :D :wink: .
_________________
Wojtek-pozytywnie zakręcony...
...JESTEM JAK RUSKI CZOŁG NIE DO ZAJECHANIA...-hi hi hi...
Specjalne słodkie pozdrowienia dla JustDance...
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 5:19 pm   

Myślę, że tańczyć można prawie w każdym wieku...
A tym bardziej współczesny. Tak ja mówi Wojetek nie czekaj tylko leć :]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
Ishani
Nowicjusz

Posty: 9
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 10:25 pm   

a zaczynając w wieku 17 lat, czy można tanczyc wspolczesny zawodowo? wczesniej mialam stycznosc z tancem: hip hop, disco, troche towarzystkiego, troche z gimnastyką artystyczną..
czy juz jest za pozno?
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 10:27 pm   

Myślę, że nie jest... Zależy to na pewno od twoich chęci, predyspozycji i twojego zaangażowania, ale chyba masz szansy :D Powodzenia!!
 
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 6:07 pm   

Mam radę dla Ciebie - nie zastanawiaj się czy to za dużo, czy za mało, tylko tańcz i sie nie przejmuj co mowią inni. Jeśli nie sprobujesz to nigdy sie nie przekonasz :)
A tak poza tym - przeglądając strony uczelni tańca współczesnego za granicą i dowiadując sie o audycje itd. Zauważyłam, że czesto limit wieku wynosi 25 lat. Możesz to sobie przytoczyc jako dodatkowy argument!
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
vass
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 7:47 am   

Witam Wszystkich:)

Jestem tu nowa i sama jeszcze niewiem jak zacząć, mam 24 lata, ale ćwiczę od 4 lat, bardzo intensywnie ale ........w domu:(((((((((( U mnie był taniec zakazany, ojciec jak byłam mała wysmiał mnie i to spowodowało że sie zamknełam i zaczełam uprawiać sport którego nie lubię. Gdy dorosłam, moja świadmomość wróciła do tamtego miejsca, bo jak słyszę muzykę to całe moje ciało się rusza. Czuje muzyk, bardzo chcę tańczyć i dzięki mojemu tacie, dzieki temu że mnie wtedy wyśmiał mimo wieku MAM MARZENIA i trenując mam nadzieje że się zbliżę:)
 
 
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 7:27 pm   

Witam wszystkich!!!
Tak jak już wszyscy ci napisali NIE CZEKAJ NA NIC TYLKO TANCZ!!!!!
Na taniec nigdy nie jest za późno!!!!!
Trzymam kciuki i życzę powodzenia!!!
Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
 
Karolina
Nowicjusz

Posty: 31
Skąd: Newcastle upon Tyne
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 1:29 am   

Ja na moja pierwsza lekcje tanca poszlam w wieku 27 lat.
Dzis w wieku 32 lat studiuje taniec wspolczesny w jednej z najlepszych szkol tanca wspolczesnego w Wielkiej Brytani.
 
     
MMeTTka
Nowicjusz


Posty: 11
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 3:03 pm   

Wiek nie ma żadnego znaczenia. Moja koleżanka miała 20 lat jak zaczęła tańczyć, teraz tańczy w jednym z najlepszych polskich zespołów :) więc... powodzenia :) :*
_________________
"Tylko taniec potrafi złagodzić wszelkie Twoje wątpliwości..."
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 10:57 am   

Ja też współczesny zaczęłam w wieku dwudziestukilku lat, a teraz myślę o tym baaardzo poważnie, więc do dzieła!
 
     
Pivot
Nowicjusz

Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 11:14 am   

To jest niezwykle motywująco-pocieszający temat :)

tańczyłam sobie bardzo amatorsko od dawna różne tam tańce dawne i tradycyjne...ale nie miało to z tańcem współczesnym nic więcej wspólnego niż klasyfikacja: taniec.

A współczesny zaczęłam dopiero pod koniec marca i to zupełnie zielona w temacie (a mam już 25) i narazie jestem tragicznie fatalna hehehe ale robię postępy i przede wszystkim ogromnie to kocham i poświęcam temu wszystko co się da. Zresztą nie ma już odwrotu...t. współczesny wyrył się głęboko w moim sercu.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 5:51 pm   

Pivot napisał/a:
robię postępy i przede wszystkim ogromnie to kocham i poświęcam temu wszystko co się da

właśnie o to chodzi w tańcu a nie o metrykę, powodzenia :D
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 7:55 pm   

Mam do Was pytanie. Otóż moja Pani Instruktor powiedziała mi ostatnio, że mam krótkie ścięgna pod kolanami i dużo blokad dlatego muszę ćwiczyć conajmniej dwa razy tyle co moje koleżanki z zespołu. Mam naprawdę duże problemy ale bardzo chciałabym tańczyć właśnie taniec współczesny. Chcę iść na studia taneczne w Bytomiu(o ile Kraków wyrazi zgodę na powstanie tego kierunku również w Bytomiu) ale nie wiem czy to ma sens. Może inaczej -czy ja sie do tego nadaję... Co o tym myślicie??
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 9:39 pm   

Ścięgna da się rozciągnąć, a blokady rozćwiczyć. Nie ma co sie zastanawiać, jeżeli chcesz tańczyć to się do tego nadajesz. Masz recę i nogi, głowę i serce, a przecież tańczą nawet tacy na wózkach, albo o kulach, więc o co chodzi!?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 2:57 pm   

staace napisał/a:
czy ja sie do tego nadaję...


nie można tak podchodzić do sprawy, nikt nie jest idealny i rozciągnięty na wszystkie strony( ok są wyjątki ale to potwierdza regułę) jeśli to kochasz i chcesz tańczyć to nie patrz co robisz źle ale na to co jest dobrze i wtedy to słabsze się poprawi
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:18 pm   

Dziękuję Wam z całego serca. Jest mi ciężko ale czytając Wasze komentarze/opinie/odpowiedzi pojawiła sie nadzieja. Będę się starać. Dam sobie rok czasu, będę ćwiczyć w każdej wolnej chwili i zobaczymy czy sie nie załamię. Od tego zależy czy będę szła na jakieś studia taneczne, czy jestem w stanie się dobrze rozciągnąć. Trzymajcie kciuki.
Jeszcze raz BARDZO dziękuję.
Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:37 pm   

Ja chodze na zajęcia z jazzu i jestem najmłodsza . Najstarsza ma 34 lata i świetnie sobie radzi . Nie wyglada na taka ktora coś wczesniej cwiczyła ;)
 
 
     
Coffeina11 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 31
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 10:33 am   

u mnie na zajęciach tańcza ludzie w różnym wieku... od 16 do około 26 lat.
ale są dwie starsze panie, jednej dałabym po 40 i naprawde bardzo dobrze sobie radzi.

na taniec nigdy nie jest za późno ; )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12