www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno - Baletowe
Autor Wiadomość
Książe Benno 
Corps de Ballet


Posty: 333
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:31 pm   Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno - Baletowe

Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno - Baletowe w Gliwicach
Wie ktoś coś o tym? Bo nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat.
Jeśli był już taki temat to przepraszam, i proszę o usunięcie tego.
_________________
Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
Ostatnio zmieniony przez .:Agga:. Pon Mar 24, 2008 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dorota
Adept Baletu

Posty: 58
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 10:57 pm   

coś podobnego do studium w gdyńskiego przy TM Baduszkowej, tyle że Gdynia podobno ciut bardziej na śpiew stawia, a gliwice na taniec... mam tam znajomą, ogólnie jest zadowolona, większość dnia spędzają w szkole, ponoć czasu wolnego prawie się nie ma... egzaminy są zazwyczaj jakoś koniec czerwca, o ile pamiętam trzeba na nie przygotować proze, wiersz, 2 piosenki i strój na egzamin ruchowy :wink: wcześniej nalezy przesłać dokumenty i podanie
po skończeniu chyba dostaje się tytuł aktora scen muzycznych :?: ....
_________________
"keep dancing, never give up"
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 12:46 pm   

Wpisz w google, powinienes znalezc adres strony. Okolo rok temu trafilam na nia przez przypadek.
Tak jak pisala dorota - Gliwice bardziej stawiaja na taniec.
 
 
 
alessandra18
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 5:40 pm   

Jaki jest poziom nauczania baletu w tej szkole? Czy po tej szkole można być zawodową tancerką klasyki lub współczesnego? :D
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 8:02 pm   

zawodowa tancerka klasyki zostaniesz tylko po szkole baletowej ogólnokształcącej
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 9:43 pm   

Balet zaczyna się od podstaw (poniewaz szkola jest wokalno - baletowa przyjmowani sa do niej zarowno ludzie, ktorzy maja juz spore doswiadczenie w tancu, jak i ci, ktorzy spiewaja, a z tancem wczesniej wiele nie mieli wspolnego...), ale tempo zajęć jest dość szybkie. W semestrze zimowym jest 6 godzin klasyki tygodniowo, w letnim - 9.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 9:45 am   

To trzeba przyznac, ze dosc duzo. Biorac pod uwage, ze w OSB tygodniowo jest po 7,5h samej klasyki (nie liczac partnerowania itp).
Czy macie jakies zajecia z technik wspomagajacych?
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 12:39 pm   

Z zajec ruchowych mielismy jeszcze wspolczesny, charakterystyczny, partnerowanie, step i pantomime, do tego przedmioty aktorskie i muzyczne - mysle, ze od mojego dyplomu (niedawnego :) ) program sie nie zmienil :) No i sa jeszcze praktyki sceniczne i coroczne dyplomy, na ktorych tanczy sie sporo :)
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 8:51 pm   

Jaki tytul ma sie po ukonczeniu studium? Aktor scen muzycznych? Czy znasz przypadki, zeby po studium ktos zajmowal sie zawodowo tancem - samym tancem bez aktorstwa i spiewu? Mam na mysli taniec w profesjonalnym zespole.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 9:23 pm   

Jest trochę takich osób :)
To znaczy - nie są to oczywiście tancerze typowo klasyczni, ale już współczesnych spośród tylko ludzi, którzy kończyli ze mną lub w tych okolicach jest kilka osób. Czesc jeszcze studiuje taniec, niektorzy za granica, czesc tanczy w zespolach teatrow muzycznych. (Oczywiscie najlepiej wyszli na tym faceci - niektorzy tanczyli lub tancza w Mazowszu czy KTT.. no ale to sa faceci ;) )

I dostaje sie panstwowy dyplom aktora scen muzycznych, co jest dosc szekoko rozumiane, bo niektorzy po tej szkole tancza, inni spiewaja, inni jeszcze cos tam robia, ale generalnie sporo absolwentow pracuje mniej lub bardzij 'w zawodzie' :)
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 1:42 pm   

Mam pytanie. Jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, by dostać się do tego studium w Gliwicach? Jak wygląda egzamin wstępny? (studia czekają mnie dopiero za 3 lata, ale wolę już teraz wybrać profil chociażby liceum, by potem celować gdzie chcę a nie gdzie mnie przyjmą :) )
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 7:38 pm   

Nie wiem, jak jest teraz, jak juz wszyscy sa po nowej maturze, ale swiadectwo jest sprawa trzeciorzedna - tak naprawde liczy sie egzamin praktyczny (taniec, spiew, rozmowa kwalifikacyjna)


http://www.ppswb.pl/ to jest strona szkoly, mysle, ze sie wszystkiego stamtad dowiesz :)
 
     
Jayanti 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 35
Posty: 2
Skąd: Żory
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 11:21 pm   

Przede wszystkim witajcie :)
Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto zdawał niedawno do tej szkoły? Chciałam spróbować, ale niestety nigdy nie miałam do czynienia z tańcem (chociaż bardzo bym chciała). Rozumiem, że jeśli ktoś śpiewał, bądź śpiewa, a nie tańczył to nie ma szans tam się dostać? :(
Na stronie gdzie piszą co trzeba przygotować na egzamin jest taki punkt:
• taniec do dowolnego utworu muzycznego na ww nośnikach (3-5 min),
tzn., że nie da się tego nijak ominąć? Zdaję w tym roku na Akademię Muzyczną, ale wiadomo, konkurencja ogromna i chciałam gdzieś jeszcze popróbować, ale chyba jeśli chodzi o Gliwice to nie mam co marzyć, bo nie tańczę… :(
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 11:42 pm   

U mnie na roku byli wokaliści, którzy tak naprawdę z tańcem tak na poważnie mieli pierwszy raz do czynienia właśnie w studium.
 
     
Jayanti 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 35
Posty: 2
Skąd: Żory
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 8:55 pm   

Ja nie miałam ani na poważnie, ani na niepoważnie hehe... Nie no, teoretycznie mogłabym przyjść na ten egzamin, zaśpiewać i powiedzieć, że niestety nie zatańczę, ponieważ nie potrafię, ale jak tak zrobię to mogą mnie od razu skreślić, więc nie wiem, czy w ogóle jest sens próbować?
 
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:30 am   

Egzamin wstępny odbędzie się:

28 czerwca 2010 r. godz. 10:00

w gmachu Gliwickiego Teatru Muzycznego (ul. Nowy Świat 55/57)



należy przygotować:

· 2 utwory wokalne zróżnicowane gatunkowo: piosenka, pieśń, aria (przynieść ze sobą

nuty, albo podkłady na kasetach, płytach CD lub na odtwarzaczu mp3 z wyjściem USB),

· taniec do dowolnego utworu muzycznego na ww nośnikach (3-5 min),

· przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej zainteresowań kandydata

wybraną dziedziną sztuki (wiedzą o teatrze muzycznym tj. operze, operetce,

musicalu i jego adaptacjach filmowych oraz aktualnych wydarzeniach z tym

teatrem związanych).









Warunki przyjęcia:

- ukończona szkoła średnia
- nie przekroczony wiek 23 lat
- bardzo dobry stan zdrowia
- dobry głos i słuch
- poczucie rytmu
- sprawność ruchowo – taneczna
- dobra aparycja





Na adres szkoły należy złożyć następujące dokumenty:

1. Podanie.

2. CV (napisane komputerowo)

3. Świadectwo ukończenia szkoły średniej (oryginał).

4. Zaświadczenia od lekarzy: internisty, ortopedy oraz foniatry lub laryngologa.

5. Dwa zdjęcia.





Atrakcją szkoły jest jej współgranie z Gliwickim Teatrem Muzycznym
w zakresie edukacji teatralnej: pedagodzy artyści, korzystanie
z warsztatów teatralnych, praktyka w teatrze, możliwość zaangażowania
przez teatr najlepszych absolwentów oraz słuchaczy tego studium
 
     
kasiulka 
Nowicjusz


Wiek: 36
Posty: 8
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 11:56 pm   

witajcie :-)
Ja mam pytanka dotyczące właśnie tego studium wokalno baletowego w Gliwicach :-) Chcę w tym roku przystąpić do egzaminu. Zawsze marzyłam o tej szkole, niestety mam już 22 lata i jeżeli w tym roku się nie dostane to już najprawdopodobniej nigdy bo będę za stara. Więc bardzo proszę o pomoc :-) Czy wiecie może czy jest dużo chętnych do tej szkoły i ilu ludzi zazwyczaj przyjmują ??? I czy ten układ choreograficzny musi być bardzo skomplikowany ??? Bo ja lepiej czuję się w śpiewie i boje się bardzo tego tańca :(
I jeszcze jedno - na czym ma polegać ta rozmowa kwalifikacyjna, z czego najlepiej się przygotować ??? Niestety dopiero teraz zaczynam się przygotowywać do tych egzaminów i jestem troszkę przerażona. Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedzi :-)
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 7:51 pm   

1. Dlatego próbuj w tym roku :)
2. W zeszłym roku było chętnych około 25/23 osób, przyjęli 15, ale potem robiono jeszcze jedne egzaminy wstępne, bo ktoś ze starszych roczników rezygnował lub dostał się gdzieś dalej. 2 lata temu było chętnych około 30 osób i dostało się ponad 20. W tym roku myślę że będzie przyjętych około 15 osób.
3. Układ nie musi być skomplikowany, liczy się bardziej poczucie rytmu. Potem każą robić jakieś obroty, grand battement...i w sumie już nie pamiętam. Tańca się nie bój tylko pokaż w tym układzie co najlepiej umiesz :)
4.Rozmowa kwalifikacyjna polega na tym że pytają się Ciebie czym się interesujesz i najlepiej zacznij sama opowiadać. Ja nie umiałam prawie nic na tą rozmowę, prawie we wszystkich pytaniach strzelałam i 2/3 trafiłam :D
Najlepiej się przygotuj z jakiejś operetki, opery. A jakbyś się interesowała historią teatru i jakąś konkretną epoką było by super.
 
     
kasiulka 
Nowicjusz


Wiek: 36
Posty: 8
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:34 am   

Bardzo dziękuję za informacje :-) W sumie to nie interesuje się operetkami ani jakoś tak szczególnie jakąś epoką aczkolwiek zacznę się chyba od dzisiaj interesować i będę czytać więcej na ten temat :-) Dobrze, jak będę miała jeszcze jakieś pytania to będę pytać :-) I chyba będę próbować bo już się nakręciłam, byłam przed wczoraj w tej szkole po raz pierwszy żeby zobaczyć i ku mojemu zdziwieniu jest bardzo malutka ;-) ale jest obok (a prawie) w teatrze więc to jest jej wielki plus :D Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję :* Pozdrawiam :)
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 1:57 pm   

Ja mimo wszystko jestem z niej bardzo zadowolona :)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 2:28 pm   

kasiulka napisał/a:
W sumie to nie interesuje się operetkami


To raczej tego nie mów na egzaminie do studium wokalno-baletowego. :694:
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 5:30 pm   

I najlepiej zorientuj się jakie w pobliżu są teatry :P
 
     
pannaanna 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 32
Posty: 22
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:27 pm   

A mnie ostatnio doszły słuchy, że aby dostać się na to studium nie trzeba zdać matury, tylko ukończyć szkołę średnią no i dobrze zdać egzamin wstępny.Wydaje mi się to dziwne i w sumie nie bardzo w to wierzę ale może jednak... :D Zbyt piękne aby mogło być prawdziwe czy faktycznie tak jest????
_________________
Trzeba czegoś pragnąć,żeby żyć.
 
     
calawtrawie 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 33
Posty: 64
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 8:22 pm   

Tak jest :) ale u nas i tak ją (chyba) każdy ma :D
 
     
pannaanna 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 32
Posty: 22
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 4:40 pm   

A jednak :D no tak teraz trudno znaleźć kogoś bez matury ale wolałam się upewnić,że faktycznie wystarczy tam szkoła średnia...(tak w razie gdyby ...bo jakoś cienko widzę moją maturę z matmy :shock: )
_________________
Trzeba czegoś pragnąć,żeby żyć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13