na czym polega ta Improwizacja Muzyczno Ruchowa? fajna nazwa
Przeniesione z tematu "Improwizacja w domowym zaciszu" w tablicy "Pogadalnia"
_________________ Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Związek z tańcem: tancerz, choreograf
Wiek: 37 Posty: 808 Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:32 am
jest to jeden z przedmiotow w szkole baletowej, przynajmniej u nas w poznaniu:) sa to takie cwiczenia ruchowe jak sama nazwa wskazuje, do muzyki. Tworzy sie uklady, improwizuje, sa tu elementy pantomimy, rytmiki, roznych technik tanca:)
Związek z tańcem: nauczyciel baletu
Wiek: 37 Posty: 1102 Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:02 pm
Zawsze mi się wydawało Olimpio, że w Improwizacji Muzyczno Ruchowej nie można wykorzystywać żadnych technik tanecznych, ale oczywiście się mogę mylić... Jestem tylko człowiekiem
Na egzaminie z IMR zamierzam wcielić się w starą, grubą, uwielbiającą plotkować krakowiankę - kwiaciarenkę (pomysł nie mój ja chciałam być gnomem, jednak udowodnili mi, że gnomem już raz byłam w "Don Kichocie", więc teraz mogę sobie odpuścić )
Związek z tańcem: tancerz, choreograf
Wiek: 37 Posty: 808 Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 11:36 pm
No moze rzeczywiscie z tymi technikami tanca to troszke przesadzilam ale nie mozna powiedziec, ze na IMR nie mozna uzywac technik tanca. Cos tam mozna, ale fakt ze nie jest to przedmiot stricte taneczny.
Związek z tańcem: tancerz, choreograf
Wiek: 37 Posty: 808 Skąd: Koszęcin
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 7:27 pm
No widzisz
Ja mialam z szanownym dyrektorem Rożalskim, jako osobny przedmiot. Powstawaly wtedy przecudne scenki, ktore wykorzystywalismy w naszych szkolnych konkursach aktorskich.
Ale wlasciwie Cheryl...moze Tobie chodzi o improwizacje, contact improvisation? To troszke cos innego, ale i tak pewnie sama dobrze wiesz
A to czasem nie jest Interpretacja muzyczno-ruchowa? To to samo?
Cytat:
Interpretacja muzyczno-ruchowa
Treści nauczania
1. Ciało jako środek wyrazu, jako warsztat twórczy. Poznanie własnego ciała, analiza jego funkcji i możliwości.
2. Ruch i sposoby jego wyrażania. Ruchowe reakcje na sytuacje rzeczywiste i wytwarzane w wyobraźni.
3. "Ja" w realizacji z otoczeniem.
4. Cechy charakterystyczne różnych stylów sztuki. Powiązanie formy ruchu ze stylem.
5. Powiązanie muzyki z ruchem.
6. Tworzenie postaci scenicznych.
7. Mizansceny z baletów.
8. Krótka forma (wariacja) jako wyodrębniona część formy baletu - przebieg dramaturgiczny, analiza techniki i jej interpretacji w powiązaniu z całością spektaklu.
_________________ Where there is discord, may we bring harmony. Where there is error, may we bring truth. Where there is doubt, may we bring faith. And where there is despair, may we bring hope.
W OSBych nie ma takiego przedmiotu jak improwizacje muzyczno-ruchowe. są INTERPRETACJE mr, tak jak wyżej wspomniane. nasza nauczycielka od tego przedmiotu zawsze nam powtarzała, ze nie możemy improwizować, tylko mamy tworzyć "z głową".pozdrawiam
_________________ "Wielcy tancerze nie są wielcy z powodu swej techniki, lecz dzięki swojej Pasji" Martha Graham
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach