www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Pon Mar 14, 2011 9:52 am
balet Opery Bałtyckiej / Bałtycki Teatr Tańca
Autor Wiadomość
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 8:15 pm   

Myślę, że takie sprostowanie ma sens i to duuuży. Warto by wszyscy wiedzący coś konkretnego napisali maila - może (?) łaskawa dziennikarka skrobnie jakieś sprostowanie ....

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 8:27 pm   

oczywiście, jesli wiecie ze z tymi dziurami w ścianach to przesada lub nieprawda to piszcie listy do redakcji. O sprostowanie jednak moze wystapić tylko dyrekcja Opery Bałtyckiej, jednak nie sądze aby mogła bo jesli sam Snakowski nie wykorzystał możliwości wypowiedzi do wskazania że są to niewielkie szpary itd lub zgoła nic takiego nie ma miejsca i dziennikarka zebrała takze u niego opinie to miejsca na sprostownaie nie widzę. Chyba ze mimo jego wypowiedzi sama ubarwiajac i opierajac się na "relacjach uczesników warsztatów" wyolbrzymiła problem. Ale to sprawa wyłącznie dyrekcji POB.

Mnie bardziej ubawiło w tym pierwszym artykule stwierdzenie" "Baron Cygański" Johanna Straussa. Trzecia w historii Opery Bałtyckiej inscenizacja tego utworu zostanie zaprezentowana 15 grudnia. Reżyserować będzie słynny choreograf Emil Wesołowski, dyrektor baletu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie."

Oto rzetelnosc i wiedza dziennikarska - owszem, na tle polskiej choreografii mozna E. Wesołowskiego nazwać słynnym choreografem, bo faktycznie jest jednym z najbardziej zanych i najlepszych NASZYCh twórców baletowych, ale zalecałabym jednak wstrzemięxliwość. A dyrektorem baletu TW-ON nie jest juz od półtora sezonu.....

nawiazując jeszcze do hasła o "odejsciu od repertuaru klasycznego" sądze ze nie miano tu na mysli całkowtego odejścia (rezygnaci) z baletów klasycznych tylko o zmiane proporcji na rzecz współczesnych - zreszta mnie sie akurat nie wydaje żeby POB miało za duzo klasyki a za mało współczesnosci w repertuarze. Przeciwnie niz w Warszawie gdzie bez żadnych haseł i manifestwacji zrezygnowano ze WSZYSTKICH tytułów współczesnych. Lubie, ba,. kocham klasykę i większosc spektakli prezentowanych w TW ale kochałam też bardzo ciekawe i w dodatku mozna rzec prestizowe spektakle Eka, Kyliana czy chocby Ejfmana (sorki za offtop)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 9:13 am   

Jutro napisze maila do autorki. Mam juz pewnien zarys tego co chcialabym napisac. Moze ktos chcialby dodac cos od siebie to prosze napisac do mnia taka wiadomosc.
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 6:52 pm   

.:Agga:. może podzieliłabyś się z nami tak mniej wiecej tym co chciałabyś napisać do autorki tego tekstu i wtedy jak ktoś będzie chciał coś dodać to napisze chyba że uważasz inaczej.

Staace
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 8:47 pm   

Napis "Game over" mnie rozwalił! Brawo! :D :lol: :sylwester:

Zapytam zanim wymażecie z pamięci to przedstawienie. W tym tańcu wojowników, chyba ustawienie tancerzy było cały czas takie samo. Lecąc w kółko wg wskazówek zegara tańczyli - Ireneusz Stencel, Edward Bablidze, Piotr Borowy(?), Kamil Jędrycha, Sebastian Białobrzeski i taki tancerz troszkę niższy w ciemnych włosach i w dwóch różnokolorowych getrach :mrgreen: (między Sebastianem a Ireneuszem). Czy możecie mi napisać kto to jest?
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 10:25 pm   

Czy to nie był przypadkiem Piotr Zabieglik? Pasuje do opisu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 11:02 pm   

M. napisał/a:
Napis "Game over" mnie rozwalił! Brawo! :D :lol: :sylwester:

Zapytam zanim wymażecie z pamięci to przedstawienie. W tym tańcu wojowników, chyba ustawienie tancerzy było cały czas takie samo. Lecąc w kółko wg wskazówek zegara tańczyli - Ireneusz Stencel, Edward Bablidze, Piotr Borowy(?), Kamil Jędrycha, Sebastian Białobrzeski i taki tancerz troszkę niższy w ciemnych włosach i w dwóch różnokolorowych getrach :mrgreen: (między Sebastianem a Ireneuszem). Czy możecie mi napisać kto to jest?


Nie wiedziałem,że był Game Over - SUPER - jeżeli chodzi o ustawienie w wojennym to: zależay od której strony postawisz ten zegar - ale rozgryzłem i ten rebus - czyli patrząc z widowni - tak bardzo w głąb sceny - to : widok z widowni od prawej : Irek Srencel , Łukasz Moczyński-lub Eduard Bablidze -sam nie wiem bo dzisiaj sie rózne fajne rzeczy działy ,potem Piotr Borowy ,Kamil Jędrycha , potem :D ja , potem nasz nowy "nabytek" Wiktor Davidiuk w kolorowych getrach z Ukrainy i tyle 8)
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 11:04 pm   

Czajori napisał/a:
Czy to nie był przypadkiem Piotr Zabieglik? Pasuje do opisu.


I dla Czajori naszej - Piotr Zabieglik już nie pracuje w POB
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 2:29 pm   

Ja nie jestem już na bieżąco, jak kiedyś :twisted:

Nowy nabytek już występował? Heh, to musi być zabawne, zaczynać właściwie od zielonego spektaklu :P :P
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 5:32 pm   

Ja sie w ogóle w tym nie orientuje ale występować pierwszy raz w jakimś spektaklu to dopiero musi być nieziemska trema...
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 07, 2007 11:08 pm   

Heh ,a ja szukam tremy i gdzieś już mi zwiała parę lat temu :D nie wiem czy to dobrze ? czy to już nadchodzi druga młodość :lol: i rutyna 8) a może trzeba uciekać już ze sceny ...? kto wie :lol:
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 8:43 pm   

Tanc... napisał/a:
Heh ,a ja szukam tremy i gdzieś już mi zwiała parę lat temu :D nie wiem czy to dobrze ? czy to już nadchodzi druga młodość :lol: i rutyna 8) a może trzeba uciekać już ze sceny ...? kto wie :lol:


Tylko niech Pan spróbuje uciec!!!! hehe :twisted: :twisted:
A tak wracając do tego co Pan napisał to sama nie wiem czy to dobrze czy zle...
Ktoś tutaj kiedyś pisał, że jego instruktorka zawsze ma treme chociażby taką malutką. Może to zależy też od człowieka??
Nie wiem.

Staace
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 2:22 pm   

Kilka fotek z podpisami mojego autorstwa ( :twisted: ) z sobotniej premiery "Barona cygańskiego":

[img=http://img405.images...ron1ej5.th.jpg]
[img=http://img266.images...ron2zo8.th.jpg]

To drugie zdjęcie jest moim zdaniem przepiękne.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:34 pm   

Oba cudne. A dzięki drugiemu w końcu się naucze, tego czego nie mogłam do tej pory - wiecie :wink: - jest bezcenne! :D

Btw - jak to z premiery? Skąd masz z soboty?
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:48 pm   

a mi się nie otwierają te zdjęcia :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:57 pm   

Sprawdzałam linki, niby są ok.

Zdjęcia mam ze strony Gazety Wyborczej i z Trójmiasto.pl.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Tanc... 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerz,choreo,naucz
Wiek: 53
Posty: 538
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:59 pm   

Zdięcia fajne i otwierają sie - sprawdz princ...mar... jeszcze raz - powinny sie otworzyć 8)
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 11:01 pm   

Popróbować do skutku - jak nie otworzą sie zgłosić na stosowne party line problem z dostępem do rzeczonego serwera.
(Ewentualnie spróbować na chwilkę wrócić do IE jako przeglądarki i zobaczyć czy to aby Opera nie zfisowała ;) )

Torin
p.s.
zdjęcia piekne, tancerki również, chyba czas sie wybrac w końcu nad morze :)
A to drugie zdjęcie to przez te opisy wygląda trochę jak z siakiejś gry kompiuterowe ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 17, 2007 11:10 pm   

Rzeczywiście! To przez tę zieleń. :twisted:
No chyba, że dziewczyny z naszego baletu są piękne!! (chłopcy też są super :D ) <- takie wysoce fachowe uwagi mam dzisiaj do zaoferowania.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 9:42 am   

Świetne zdjecia! Az chyba sie wybiore na "Barona..".
Ktos chetny?
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 2:00 pm   

O proszę. A co to? W marcowym repertuarze pojawiła się tajemnicza baletowa premiera pt. "4 and 4". Czy możemy liczyć na jakieś małe przecieki - choćby kto jest choreografem, do jakiej muzyki zatańczy nasz zespół? Bo na stronie POB na razie widnieje jedynie tytuł i data...
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 2:25 pm   

Choreografem jest Izadora Weiss.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 6:51 pm   

To juz wiadomo co to bedzie! :? :evil:

Ja proponuje wspolny wypad na ostatniego Dziadka.. Mam nadzieje, ze wieksza grupa (zgloszenia na PW).
Jesli ostatni to pewnie zielony, moze my tez zrobimy cos zielonego :twisted: ?

24, 25 i 26 stycznia - Dziadek do orzechów - balet Piotra Czajkowskiego (pożegnanie z tytułem)
Sentymentalna podróż do krainy dziecięcych marzeń i wyobraźni. Przeżyjmy jeszcze
OSTATNI raz magię świąt Bożego Narodzenia i przenieśmy się wraz z Klarą i Księciem do baśniowego świata, w którym kwiaty tańczą walca, śnieżynki delikatnie unoszą się nad ziemią, a ołowiane żołnierzyki walczą z groźnymi myszami. Piękny, oczarowujący każdego widza, klasyczny balet.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 10:47 pm   

Jestem za. Idziemy na ostatniego-ostatniego, tego 26, co dziewczyny?
I ubierzemy się na zielono!!!

(..i w pointy, co by podkreślić, że chcemy klasyki :P )
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 11:51 pm   

To jeszcze polecam zamówić odpowiednio bezlodową, pogodę tudzież jakichś odpowiednich men-ów coby na rękach wnieśli do Teatru, gdyż nieco niezręcznie może wyglądać grupa ubranych na zielono zjawiskowych niewiast próbujących przemierzyć w wysoce dobrze znoszących zmrożoną nawierzchnię pointach, choćby i kilka metrów od taksówki do wejścia.
Chociaż z drugiej strony patrząc, może w gazetach napiszą, wnioski jakieś wyciągną, zdjęcia porobią.
A wiadomo przeca, że nie ważne co piszą byle by pisali :P :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13