www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Edgar Degas!
Autor Wiadomość
Hanka
Nowicjusz


Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Gru 15, 2004 6:39 pm   Edgar Degas!

Polecam wszystkim miłośnikom baletu obrazy Edgara Degasa (impresjonista), który przede wszystkim malował baletnice! Są naprawdę piękne! Podaje stronę, na której można znaleść pare dzieł z jego twórczości www.impresjonizm.art.pl Aby dowiedzieć się więcej wystarczy wpisać hasło w google. Miłego oglądania!!! :P
_________________
"Życie jest pustą kartką i tylko od Ciebie zależy, co na niej napiszesz"
 
 
Lavenda
Gość
Wysłany: Pią Gru 17, 2004 6:28 pm   Super

Z baletem mam może niewiele wspólnego, ale nie trzeba być baletnicą aby stwierdzić, że te obrazy są super!!!!!!Wystarczy tylko kliknąć w galerii na Dega. Najbardziej podobają mi się Błękitne tancerki oraz Lekcja baletu (ta w zielonej sali), są po porostu śliczne...czy może znasz jeszcze jakiś innych słynnych malarzy, którzy malowali baletnice?
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sob Gru 25, 2004 3:23 pm   

mi strasznie nie podoba się "tancerka"... fu!
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sob Gru 25, 2004 5:59 pm   

Ha, pewnie dlatego, ze założeniem Degasa nie było pokazanie pieknych i ulotnych "baletnic", ale prawdziwe kobiety-tancerki podczas ich cieżkiej pracy. Polecam Tancerke zawiązującą pantofel, Odpoczywajace baletnice, czy rzeźbę Młoda tancerka (może nazywa się inaczej, nie pamietam). Degas malował współczesny mu teatr z gazowym oświetleniem (stąd te cienie na twarzach tancerek). Obejrzyj Kłaniającą sie tancerkę - ma zielono-siną twarz, kłania się w demi-plie zmęczona, w ręku trzyma bukiet
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 9:25 pm   

Czyżby chodziło Ci Kasiu o "tancerkę trzymającą prawą ręką prawą nogę" - tę z okresu ślepoty Degas? Mam nadzieję , że się mylę i cxhcesz mi zaprezentowac inne jego dzieło, bo to szczerze powiedziawszy nie porwało mnie swoją (wręcz) karykaturalnością:) Będę poszukiwał wspomnianych przez Ciebie tancerek:)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Sro Gru 29, 2004 11:29 pm   

Nie, nie, Tancerka trzymająca prawa ręką prawa stope i inne ( w tym całą serię arabesek) znam, ale nie o nie chodzi (skądinąd bardzo mi sie podobają, oczywiście jako rzeźba a nie tancerka, bo fakt - troche nieforemne). Nastoletmia baletnica stoi i patrzy sobie w sufit, dłonie zaplecione z tyłu, jedna nóżka nieco wysunieta. Ma tiulową spudniczkę i wstążke na włosach - tak ubrał ją sam Degas
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 12:28 am   

ja uwielbiam "blekitne tancerki"

jezeli znalazl ktos inne strony z obrazami czy rzezbami Degas'a to podajcie chetnie zobacze... :)
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Hanka
Nowicjusz


Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 9:17 am   www...

www.muposters.com/dance/ballet.shtml
Dużo ciekawych obrazów Dagasa ale i innych artystów, którzy malowali baletnice, oprócz tego wiele zdjęć :)
_________________
"Życie jest pustą kartką i tylko od Ciebie zależy, co na niej napiszesz"
 
 
Kasia G
Gość
Wysłany: Czw Gru 30, 2004 12:30 pm   

O, na tej stronie jest właśnie "Kłaniająca się tancerka" czyli Dancer with Bouquet i nastoletnia baletnica czyli Little 14-year-old Dancer
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 2:16 am   

Boska strona :D Haniu dziekaski za podanie jej :D
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Black Swan
Gość
Wysłany: Pią Gru 31, 2004 12:46 pm   

A widziałaś Teklo www.ballerinagallery.com ? polecam...
 
 
tekla
Nowicjusz

Posty: 29
Skąd: wodzislaw sl
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 3:48 pm   

tak widzialam tez swietna strona :D
_________________
Zagubiona w sferze tanca i muzyki...
 
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 9:45 am   

Tancerka za 12 milionów funtów
Dom aukcyjny Sotheby's wystawił do licytacji rzeźbę francuskiego impresjonisty Edgara Degasa "14-letnia baletnica". Firma liczy, że dzieło sztuki osiągnie cenę 12 milionów funtów

14-letnia baletnica" to jeden z niewielu brązów Degasa pozostających w rękach prywatnych. Będzie licytowana na aukcji w przyszłym miesiącu.

Datowana na lata 1879-81 rzeźba, jedyna, jaką wystawiono za życia Degasa, który dużą część swojej twórczości poświęcił na portretowanie tancerek baletowych, została znaleziona po jego śmierci w pracowni. Był to model z wosku, taki, jakimi artysta posługiwał się w pracy.

Dzieło na drucianym stelażu, wysokości około metra, Degas ubrał w tiule i gazę. Wystawiona na nowojorską aukcję tancerka została odlana w brązie dopiero w 1922 roku.

Rzeźbę wstawił na aukcję brytyjski milioner John Madejski, prezes klubu piłkarskiego Reading.

W listopadzie inna z tancerek Degasa, w pastelu, została sprzedana na aukcji w Nowym Jorku za 37 mln dolarów; była to rekordowa cena za dzieło tego artysty. "Ten wysublimowany pastel", określany jako "arcydzieło impresjonizmu", przedstawia tancerkę za kulisami podczas przerwy. Zdaniem ekspertów dzieło to oddaje istotę twórczości Degasa.

PAP
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 3:46 pm   

Kasiu... :wink:
http://www.balet.pl/forum...t=5191&start=75
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 8:54 am   

ha - w zyciu bym nie wpadla ze rzeźbę Degasa można potraktować jako "akcesorium baletowe" :roll: Myślę ze tu lepiej pasuje ta wiadomość
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 8:58 am   

Znalazłam tam już jedną wiadomość o tej rzeźbie, więc postanowiłam tam temat odświeżyć :P
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
verte
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 5:11 pm   

Cytat:
chciałabym mieć jeden obraz Degas na własność

Witam wszystkich, jeśli mówimy o Degasie, chciałbym skromnie polecić ten link :)
 
     
Megara 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 37
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 5:43 pm   

O tak, bardzo lubię "jego" baletnice:) Często je sobie przeglądam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 8