www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Torin
Sro Wrz 09, 2009 4:21 pm
ZAMIESZCZANIE ZDJĘĆ (avatary, zagadki, filmy etc.)
Autor Wiadomość
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 8:51 pm   

Na temat avatarów zostało już dawno wszystko napisane.
DAWNO temu (zdecydowanie przed moim pojawieniem sie na forum) zostały poczynione ustalenia i sie ich trzymamy. Uważam że są logiczne i dobrze umotywowane.
Rozluźnienie dyscypliny w tej drobnej kwestii powoduje szybki chaos obrazkowy.
Przerabiałem parę razy na różnych forach.
Poza tym wyraźnie ostatnio wzrasta udział przeglądania forum z telefonów komórkowych - do niedawna były to pojedyncze wejścia dziennie - obecnie jest tego już kilkadziesiąt różnych wejść. I jak strona w której awatar jest nie szerszy niż 130 px wygląda jeszcze dobrze tak strona której choćby jeden awatar ma 150 px szerokości w zasadzie przestaje być czytelna.
Struktura skryptu została tak napisana, że te 130 px jest po prostu optymalne. Naprawdę można dowolny obrazek dostosować do tych wymiarów i jest on ładny i czytelny.
Nie uważam aby potrzebne było PONOWNE kruszenie kopii na ten sam temat.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:05 pm   

Uważam, że Administratorzy i Moderatorzy są dla użytkowników, a nie na odwrót jak się chyba nie którym wydaje.

Jeżeli kilka kliknięć, które się przydadzą nie zmienią tego że waga to tylko 10kb to o co chodzi?
Avatary będą czytelniejsze, nie będą deformowały okna forum i użytkownicy będą bardziej zadowoleni...
Czy to takie trudne?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 11:15 pm   

Cytat:
Poza tym wyraźnie ostatnio wzrasta udział przeglądania forum z telefonów komórkowych - do niedawna były to pojedyncze wejścia dziennie - obecnie jest tego już kilkadziesiąt różnych wejść. I jak strona w której awatar jest nie szerszy niż 130 px wygląda jeszcze dobrze tak strona której choćby jeden awatar ma 150 px szerokości w zasadzie przestaje być czytelna.

Torin wybacz, ale teraz to normalnie bredzisz... ja miałam przez ponad pół roku avatar o szerokości 150 px [ten z siatkarzami] i w ogóle nie deformowało to okna/tabelki postu w przeglądarce, a wszystko było ok i nikomu to nie przeszkadzało
no chyba że to byli użytkownicy którzy się nie zarejestrowali na forum [tylko z jakiej racji wówczas mamy za to odpowiadać, że wywalają kupe kasy na telefon i przez to nie mieć satysfakcji z ładnych, czytelnych avatarków?]

avatar mający 150px na ileśtam może mieć tyle samo wagi co 130 px na ileśtam - 10 kb, więc CO ZA RÓŻNICA?
ja nie widzę żadnej, bo tak czy siak zostanie pobrane te 10 kb, nie ważne czy szerokość i wysokość ma taką czy owaką - będzie się tyle samo ładowało i tak samo obciążało łącze!!
to jest tak oczywiste jak pytanie co jest cięższe, kilogram piór czy kilogram ziemniaków...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 8:08 am   

OK

Poddam w gronie administratorów i moderatorów pod głosowanie zwiększenie rozmiarów awatorów.
Przedstawię opcje 150x150, 150x130 i bez zmian.
Decyzja zostanie podjęta przez głosowanie.
Moja rekomendacja będzie aby zezwolić na awatory o WYSOKOŚCI do 150 px i szerokości 130 px.
Takie rozmiary we wszystkich systemach operacyjnych i wszystkich przeglądarkach wykorzystywanych przez odwiedzających nasze forum powodują prawidłowe wyświetlanie strony. A czas ładowania strony wydłuża się minimalnie.
Więc jest to do zaakceptowania.
Princess - uwierz mi że jak coś piszę to raczej nie bredzę....
Uważam, że forum powinno być wyświetlane prawidłowo i czytelnie dla maksymalnej grupy odwiedzających. I żeby być kapkę złośliwym - niezależnie czy wywalają kupę kasy czy jej nie wywalaja.
Decyzja podjęta przez grono odpowiedzialne za forum bedzie ostateczna i do kwestii awatarów przez przynajmniej rok nie bedziemy wracać.
Każdy post na ten temat będę kasował.

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 9:21 pm   

a czemu nie może być szerokość 150 px? przecież to nie poszerza.

wiem bo miałam taki avatarek jak już mówiłam i pasował do szerokości tableki z nickiem i innymi wiadomościami nie poszerzając nic.

zaraz ci znajdę użytkownika który ma takiej szerokości avatarek i ci udowodnię.

ot chociażby melaniak [pierwszy post na tej stronie http://www.balet.pl/forum...ab4f4c3#102728]
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 9:58 pm   

Też uważam, że bardziej pożyteczne będzie jeśli rozmiar będzie mógł być większy nie pionowo,ale poziomo ;-)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 1:07 am   

Dziewczyny! To są jakieś techniczne sprawy, a nie tylko ze ktos ma taki kaprys...
Administratorzy i moderatorzy poznali wszystkie za i przeciw i zdecydują.
Ja tez myslalam, ze ktos sie uparl i koniec, ale to jest jakas grubsza sprawa.
Cierpliwosci i wyrozumialosci, jeszcze wytrzymacie kilka dni.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 10:17 am   

Dziękujemy Olimpio za wiadomość!
Przynajmniej wiemy, ze coś się dzieje ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:28 am   

Cheryl napisał/a:
Też uważam, że bardziej pożyteczne będzie jeśli rozmiar będzie mógł być większy nie pionowo,ale poziomo ;-)


ja nie twierdzę co jest bardziej lub mniej pożyteczne, jeden będzie chciał mieć poziomy, a drugi pionowy - w kształcie prostokąta oczywiście...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 6:01 pm   

Ale chodzi o to, że bardziej się to przyda ;-)
No nic > czekamy na wiadomość od GRONA ;]
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 2:45 pm   

A więc tak.
Zanim ogłoszę jaka jest decyzja grona moderatorów i adminów forum napiszę ciut więcej skąd się wziął problem.
Otóż naszą stronę odwiedza obecnie dziennie około 1000 unikalnych użytkowników z około 40 państw całego świata, posługują się oni ponad 30 różnymi językami. (Jak widać w różne krańce naszego globu losy rzucają polskich miłośników baletu ;) ).
Do oglądania strony wykorzystują oni 11 różnych przeglądarek internetowych w dwudziestu kilku wersjach.
Strony wyświetlane są w prawie 30 różnych rozdzielczościach od gigantycznych wielomonitorowych zestawów dających rozdzielczość rzędu 5000x800 px po malutkie telefony komórkowe z rozdzielczością 231x280 px. Nasi użytkownicy korzystają ze wszystkich dostępnych wersji systemów operacyjnych. Windows występuje we wszystkich wersjach, Linux w co najmniej kilku, MacOS też, Symbian tak samo itp itd.
Moim celem jest umożliwienie wszystkim użytkownikom prawidłowego dostępu do treści naszej strony. Stąd moje obiekcje w kwestii zbyt dużych awatarów.
Zwiększenie ich rozmiarów do wielkości 150x150 px spowoduje kłopoty (nieprawidłowe wyświetlanie strony) dla 5-8 % odwiedzających naszą stronę.
Grono zarządzające forum dostało ode mnie szczegółowe (no w miarę szczegółowe) zestawienie dotyczące awatarów i na podstawie tego oraz własnej oceny podjęło decyzje aby zwiększyć dopuszczalne rozmiary do zaproponowanych przeze mnie wartości.
Czyli od dziś :
maksymalna wysokość awatara to 150 px
maksymalna szerokość awatara to 130 px
Temat uważam za zamknięty.
Decyzja została podjęta prawie jednomyślnie, głosy odmienne postulowały pozostawienie rozmiarów w obecnej postaci.
Myślę, że spokojnie za rok będzie można wrócić do dyskusji i sprawdzić jakie wymiary awatarków wtedy będą akceptowalne.

Pozdrawiam
Torin
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 10:38 am   

a nie przeszło ci przez myśl że nawet większa część tych "anonimowców" to po prostu mogą być boty [i takie zaśmiecające fora, i takie od wyszukiwarek]?

no ale ok, już się zamykam.
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 11:16 am   

DZIEWCZYNO !!!!!!!!!!

Boty to Boty - a ja WYRAŹNIE pisałem o użytkownikach (ludziach).
NAPRAWDĘ to można spokojnie poznać po wieeeeelu rzeczach.
Pisałem o tym WYRAŹNIE - PRAWDA ?!? :)

Torin
p.s.
proszę nie ciągnąć tego wątku dalej.
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 6:53 pm   

Świetnie Torin, ale jeżeli masz tak wrzeszczeć na nie świadomych pewnych rzeczy użytkowników to powinieneś się zastanowić czy nadal chcesz być ADMINISTRATOREM :roll:
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:36 pm   

nie potrzebnie sie uniosles, w sumie dobrze ze zmienili te wielkosc awataru ale moim zdaniem jak juz ktos powiedzial awatar to tylko dodatek i nie musi byc az tak widoczny
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 8:07 pm   

Cheryl i Princess !
W moich dwóch ostatnich postach starałem się prosto i przejrzyście opisać dlaczego co i jak.
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami została podjęta decyzja przez całe grono odpowiedzialne za forum.
Poprosiłem grzecznie, aby temat potraktować jako zamknięty.
Podałem również termin gdy wrócimy do tematu.
Wszystko przejrzyście i czarno na białym.
I grzeczna prośba nie została uszanowana.
Więc cóż zwróciłem uwagę na niestosowność zachowania Princess i aby tego wątku pobocznego nie ciągnąć, w tej chwili temat zamykam.
Będzie można do niego wrócić za mniej więcej rok.
Jeśli grono zarządzających forum poprosi mnie aby przestał sie zajmować forum niezwłocznie to uczynię, deklarowałem to już wcześniej.

Torin

PS. Torin miał pełne prawo tak zareagować. Przypominam ze to JEMU zawdzięczamy techniczną (informatyczną) odnowę forum, nowy skrypt, zabezpieczenia itd więc w sprawach informatycznych mozna mu zaufac zwłaszcza ze bardzo dokładnie opisał wszystkie za i przeciw. Temat uważam za zamkniety
Administrator Kasia G
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Wto Lut 12, 2008 9:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 31