www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prośba o pomoc - wygięcie pleców w table top
Autor Wiadomość
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
  Wysłany: Pią Lip 18, 2008 5:57 pm   prośba o pomoc - wygięcie pleców w table top

Witam! Na wstępie chciałabym sie przywitać bo jestem tutaj nowa ;] Zajmuje się od jakiegoś czasu tańcem współczesnym. Mam jednak mały/ spory problem - kiedy znajduje sie w pozycji pochylonej do przodu na prostych nogach i mój kręgosłup ma tworzyć prostą linię ze zgięciem w dół odcinka lędźwiowego to mi się ten odcinek nie chce zginać.
Ostatnio zmieniony przez Joanna Sob Sty 17, 2009 9:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 7:58 pm   

z tego co zrozumiałam nie możesz zrobić kontrakcji?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 8:07 pm   

dokładnie tak...i kompletnie nie wiem juz co mam robić :sad:
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 8:16 pm   

zanim będziesz robić kontrakcje w pozycji kiedy ciężar Twojego ciała jest z przodu stań prosto w 2 pozycji jazzowej ( nogi równolegle na szerokość bioder) i ją ćwicz, kość ogonowa i miednica podwijają się pod ciało, nie wiem od jakiego czasu tańczysz współczesny ale wyćwiczenie kontrakcji nie jest takie łatwe, na początku musisz ją pewnie poczuć w prostych pozycjach a potem jak już wiesz "co i gdzie podwijać" będzie Ci dużo łatwiej :) mam nadzieje że coś sie dał zrozumieć z mojego wywodu :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 8:23 pm   

Tak rozumiem wszystko ;] dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Ann786 Sob Sty 17, 2009 9:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 9:54 pm   

Mowiac szczerze, Twoj pierwszy opis nie wskazuje na kontrakcje, tylko wrecz odwrotny ruch.

podobnie przy siedzeniu.

kontrakcja jest wlasnie wtedy, kiedy ten odcinek ledzwiowy idzie, jak to mowisz, 'do tylu' (dokladnie to chodzi o takie jakby podwiniecie miednicy po siebie).

z Twojego opisu wynika, ze mozesz miec za malo rozciagniete miesnie posladkow i/ lub tylu nog.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 10:39 am   

Chyba faktycznie masz racje Joanno - przepraszam za mój błąd.
Ostatnio zmieniony przez Ann786 Sob Sty 17, 2009 9:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 11:34 am   

samo okreslenie table top, oznacza ze plecy sa wyprostowane, a nie wygiete w zadna strone. ale sa tez cwiczenia, gdzie w table top robi sie naprzemiennie kontrakcje i przeprost (czyli w pewnym uproszeniu - jakbys robila kocie grzbiety ;) ).

a poza tym, nie wiem co to za wspolczesny, gdzie uzywa sie jakichs pojec 'druga jazzowa'. sa normalne pozycje, jak w balecie, z tym ze moga byc albo rowolegle, albo wykrecone (czyli jak w balecie, chociaz nie wymaga sie tutaj pelnego wykrecenia). wspolczesny to nie jazz ;) generalnie podstawowa pozycja jest po prostu: nogi na szerokosc bioder, stopy rownolegle. druga pozycja, obojetnie czy nogi sa wykrecone czy rownolegle, jest szersza (zazwyczaj jest to druga na plie, wykrecona).

sprobuj cwiczyc z lustrem, i prawdopodobnie rozciagac to, ci pisalam wczesniej. ciezko cos doradzic, jak sie nie widzi, tudziez samemu nie mozna pokazac.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 12:16 pm   

Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Z tymi pozycjami ...sama nie wiem - takich pojęć używa moja trenerka ( może żeby było łatwiej) mówi np. "stań w 2 pozycji jazzowej" :P .jak chce żebym dała stopy równolegle na szerokość bioder :roll:
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 12:30 pm   

generalnie we wspolczesnym, takich pojec sie nie uzywa. moze w jakims modern jazzie, itp. wspolczesny jako taki to troche inna bajka, inne zasady ruchu, inne podejscie do ciala w ogole, inny background, niz jazz.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Ann786 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 12
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 1:36 pm   

Tak, tak to wiem. Myślę, że moja instruktorka na pewno też tylko na początku tak kilka razy powiedziała co można jej wybaczyć ;P Dzisiaj już jakby coś ruszyło z tymi plecami, mam nadzieje, że będzie teraz już tylko lepiej. Dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc :)
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 1:43 pm   

Nie mowie, ze Twoja instruktora zle powiedziala - kazdy ma inne zaplecze, moze miala wczesniej stycznosc z jazzem, itp, i stad tak uczy. To nie jest zle. Tylko dobrze jest wiedziec, co jest bardziej zwiazane z idea wspolczesnego, a co zapozyczeniem z innej techniki, jesli mozna to tak okreslic (bo wspolczesny jest bardzo eklektyczny).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 25