www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec współczesny czy jazz?
Autor Wiadomość
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 27
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
  Wysłany: Czw Sty 08, 2009 3:49 pm   Taniec współczesny czy jazz?

Hej! I pewnie znowu odpowiedź będzie banalna, ale nie zbyt wiem :oops: . Chodzi o to, który z stylów ma więcej współnego z baletem... ?? Jazz (różne odmiany) czy współczesny? Bo planuję się wybrać na któryć z mozliwych tych trzech styli modern jazz, jazz lub współczesny. Lubię balet pod względem piruetów, skoków :) i podobaja mi się choreografie wyrażąjące uczucie (czyli któreś z tych styli) wraz właśnie z tymi elementami klasycznego. Które radzicie, jakie są różnice? Help... :oops:
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 8:49 pm   

Ja chodze na jazz i w rozgrzewce mamy dużo figur z baletu :smile: ale w układach też np. skok jete, piruety itp.
 
 
     
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 11:29 am   

Również mi się wydaje, że jazz idzie bardziej w klasykę, niż współczesny, chociaż w współczesnym masz możliwość wykorzystywania techniki jazzowej:)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 3:24 pm   

współczesny jako contemporary służy złamaniu techniki klasycznej, pozycje idą w ziemie, tańczy się go boso a wiele obrotów wykonuje poza pionem
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 27
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 8:53 pm   

Dziękuje bardzo - troszkę naczekałam się na więcej odpowiedzi, ale naprawdę się cieszę. Jeszcze chciałabym, żeby więcej osób się wypowiedziało... :) Jeżeli dobrze rozumiem to z klasyka ma więcej wspólnego jazzem (jeśli można to modern wchodzi w rachubę, czy dużo się różnią?)... :)
 
     
porky 
Nowicjusz


Wiek: 29
Posty: 45
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 9:33 pm   

wspólczesny polega pokazuje ze "niedoskonałość" też jest piekna. Jest bardzo dużo akcij na ziemi, przewroty przez bark, stania na barku. Są obroty właściwie charkaterystyczne dla współczesnego. Dużo elementów jest na flexie. Tutaj koleżanka napisała że to contemploary dance ot wyższa forma tańca współczesnego [modern dance] w contemploary dance nie liczy sie prawie wgl technika tylko sam przekaz emocij. ( te przetłumaczenia na jezyk angielski/polski sąbezsensowne, z tym wytł€maczeniem contemploary to jest na zasadzie USA, u nas raczej nazywa sie porstu to wszystko tańcem współczesnym. Jak wiadomo USA lubi sie wyróżniać.)
 
     
dobinski 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń osb
Wiek: 25
Posty: 5
Skąd: z swarzędza
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 4:53 pm   

ja chodze na klasyczny ale myślę że klasyczny bardziej z jazzem można skojażyć. :D
_________________
taniec to dar od boga
 
 
     
Lady_Gold_Moth 
Adept Baletu


Wiek: 39
Posty: 107
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 10:49 pm   

Wspólczesny jest opozycją do klasyki. Tancerze bazują na technice klasycznej, ale w tym sensie, że jest ona jakąś tam podstawą ich umiejętności - bo już podejście do samego tańca w obu tych technikach jest zupełnie różne.

Jazz, a zwłaszcza niektóre jego formy (lyrical jazz czy jak sama nazwa wskazuje jazz ballet) sporo sobie tańca klasycznego zapożyczył, w mniej lub bardziej dosłownej formie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20