www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec wspołczesny (Trójmiasto)
Autor Wiadomość
maaartaaa
Nowicjusz

Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:59 pm   Taniec wspołczesny (Trójmiasto)

Witam,
w związku z tym, że wiekszość trójmiejskich warsztatów i kursów tańca współczesnego nie jest zbyt przystępna dla studenckiej kieszeni, oraz tego, że nie mogę znaleźć na tych kursach tego czego poszukuje w tańcu współczesnym wychodzę do Was z taką o to propozycją:

Zastanwiam się nad stowrzeniem grupy tanecznej działającej na zasadzie wzajmnej nauki. Chodzi mi o to by zebrać grupę kreatywnych ludzi, posiadających już pewne doświadczenie w tańcu (chodzi oczywiście konkretnie o technikę tańca współczesnego, aczkolwiek pokrewne techniki jazzu bądź baletu też wchodzą w grę). I taka o to grupa miała by działać bez żadnego lidera, bądź tenera , uczylibyśmy się nawzajem. Zasady działania grupy pewnie wyszły by już w praniu, każdy po kolei mógłby prowadzić treningi , albo np. na jednym treningu kilka osób uczyło by tego w czym czuję sie najlepiej i na temat czego posiada najwięcej wiedzy teorytycznej i potrafi to przekazać praktycznie.

Jedyne koszta jakie trzeby by ponieść to opłata za wynajem sali.
Ja mogłabym się zająć sprawami organizacyjnymi, znalezieniem sali itp. Ale oczywiście jeśli ktoś inny byłby do tego chętny bądź mogłby w tym pomóc to nie było by źle.

Oczywiście pomysł wypali pod warunkiem, że znajdzie się stała grupa ludzi którzy rzeczywiście będą mieli coś do przekazania i będzą chcieli coś razem stworzyć, a nie tłum "przechodniów" chętnych na darmowe "warsztaty". Chodzi mi bardziej o ludzi chętnych do stworzenia stałej grupy "twórczej", teatru tańca, bądź poprostu stałych zajęć gdzie każdy z nas będzie mógł solidnie podciągnąć się kondycyjnie oraz technicznie.

Ja sama tańczyłam współczesny przez 4 lata , niestety właściwie z roczną przerwą bo przez ostatni rok (po przeprowadzce z Olsztyna) nie mogłam znaleźć miejsca dla siebie w Trójmieskich szkołach tańca. Brałam udziałw warsztach tańca w Kaliszu i Bytomiu, mogę ze swojej strony zaoferować solidny trening kondycyjny i siłowy, pdst. techniki tańca klasycznego, dużo na temat techniki tańca współczesnego , trochę jazzowego. Ćwiczenia poprawiające koordynacje, ciężary, kierunki. Mogę także poprowadzić kilka ciekawych zajęć teatralnych, bądź rytmicznych. Moją pięta achillesową niestety jest choreografia, ale może to dlatego, że brakuje mi praktyki i bardzo żadko sama próbowałam coś układać :)

a no i raczej sądzę, że do takiej współpracy trzeba by ograniczyć dolną granice wiekową tak gdzieś do 16-17lat.


piszcie co o tym sądzicie i czy znalazłby się ktoś chętny,
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 1:06 pm   

Po pierwsze gdzie chcesz tworzyć tę grupę w Olsztynie czy w Gdańsku?
Po drugie jeśli w grupie nie ma prowadzącego i trzymającego wszystko w ryzach bardzo szybko grupa się rozleci.
Za bardzo nie rozumiem, co znaczy wzajemna nauka, w tańcu musi być dyscyplina, jest ktoś prowadzący daną technikę bo ją zna, no i oczywiście umie ją pedagogicznie przekazać a to już majstersztyk. Bez lidera i bez dyscypliny będziesz mieć naraz wiele głosów za czymś i wiele głosów przeciw i co z tym zrobisz, bo jeśli nie ma lidera to można wszystko.

Po trzecie w Trójmieście istnieją już grupy tańca współczesnego część z nich działa chyba przy przy Żaku, zresztą nie dawno zakończył się ich festiwal związany z tańcem współczesnym a reszta chyba działa już samodzielnie.

Po czwarte co jest ideą przewodnią twojego zespołu tylko nauka, podejście pedagogiczne, czy w przyszłości także jakieś występy.

Po piąte aby działać, trzeba mieć dojście do sali, a sale najłatwiej będzie wynająć na zasadzie wymiany: korzystacie z sali za to później obowiązują was jakieś pokazy, występy itp.

Ale życzę powodzenia, być może się mylę ja akurat miałam takie doświadczenia i wiele mnie to nauczyło.

Czy masz już pomysł przy jakiej instytucji chciałabyś działać ?
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 1:18 pm   

A ja uważam, że pomysł jest ciekawy. Nikt tu nie mówi, że mają to być jakieś super metodyczne zajęcia porównywalne z zajęciami z doświadczonym pedagogiem. Raczej metoda na wspólne poćwiczenie/ potańczenie, grupowo łatwiej wynająć salę niż w pojedynkę, głównie ze względu na koszty. Czym innym lekcje z kimś, czym innym takie 'wolne' zajęcia. W niektórych rodzajach tańca, np. typu break dance, i inne 'uliczne' taki rodzaj nauki i treningu - poprzez ćwiczenie w grupie znajomych, każdy czegoś uczy i każdy czegoś się uczy - jest dość popularne, czemu więc nie wykorzystać tego wzoru? Wiadomo, nic nie zastąpi regularnych i metodycznych lekcji, ale też nikt nie twierdzi, że takie alternatywne rozwiązanie może je zupełnie zastąpić, poza tym lepiej tak, niż w ogóle, zwłaszcza jeśli ktoś nie może sobie pozwolić finansowo na różne inne zajęcia.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
maaartaaa
Nowicjusz

Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 9:45 pm   

Chiaranzana napisał/a:
Po pierwsze gdzie chcesz tworzyć tę grupę w Olsztynie czy w Gdańsku?

-w Gdańsku

Chiaranzana napisał/a:

Po drugie jeśli w grupie nie ma prowadzącego i trzymającego wszystko w ryzach bardzo szybko grupa się rozleci.
Za bardzo nie rozumiem, co znaczy wzajemna nauka, w tańcu musi być dyscyplina, jest ktoś prowadzący daną technikę bo ją zna, no i oczywiście umie ją pedagogicznie przekazać a to już majstersztyk. Bez lidera i bez dyscypliny będziesz mieć naraz wiele głosów za czymś i wiele głosów przeciw i co z tym zrobisz, bo jeśli nie ma lidera to można wszystko.

-ok. zgadzam się że mogłoby być cieżko bez trenera, ale teatr tańca w którym poprzednio tańczyłam po kilku latach tak właśnie zaczął działac, zajęcia prowadzili na zmiane członkowie zespołu i to na prawdę może funkcjonować, trenerka pojawiała sie raz na jakiś czas i to głównie po to by tworzyć spektakle, do samych treningów jej obecność nie była nie zbędna . Dlatego chodzi mi przede wszystkim o ludzi którzy mają już pojęcie o tańcu i chcą poprostu doskonalić technikę i pracować nad kondycją.

Chiaranzana napisał/a:

Po trzecie w Trójmieście istnieją już grupy tańca współczesnego część z nich działa chyba przy przy Żaku, zresztą nie dawno zakończył się ich festiwal związany z tańcem współczesnym a reszta chyba działa już samodzielnie.

-oczywiście że są teatry ale ja można powiedzieć systematycznie sprawdzam wszelkie ogłoszenia i niestety tylko co jakiś czas organizują warsztaty,
na warsztatach człowiek nie nauczy się tańczyć!!! przez dwie godziny w tygodniu zdobywamy wiedze, zazwyczaj na przeniesienie tego w cialo potrzeba troche czasu. Gdybym miała możliwość dołączenia do jakiejkolwiek grupy tańca współczesnego już dawno bym to zrobiła ;]
a kursy oferowane w szkołach moim zdaniem maja zbyt wygorowane ceny, na kilku bylam i ani zdobywane tam wiadomosci ani trening nie byl adekwatny do ceny

Chiaranzana napisał/a:

Po czwarte co jest ideą przewodnią twojego zespołu tylko nauka, podejście pedagogiczne, czy w przyszłości także jakieś występy.

Mi przede wszystkim zależy na nauce i możwliwości ćwiczenia techniki i kondycji na sali więcej niż dwie godziny w tygodniu.
ale uważam że to jest dobra okazja do nauki dla tych którzy planują w przyszłości zostać instruktorem,
w pedagogike wole się nie bawić, bo poprostu żaden za mnie pedagog, dla tego chciałam bym to stworzyć z grupa rówieśniczą (mam 21 lat).
A gdyby z tego wywiązała się grupa ludzi która chciała by razem stworzyć jakiś projekt lub kilka to by było szczytem moich oczekiwań :)

Chiaranzana napisał/a:

Po piąte aby działać, trzeba mieć dojście do sali, a sale najłatwiej będzie wynająć na zasadzie wymiany: korzystacie z sali za to później obowiązują was jakieś pokazy, występy itp.

-przpuszczam że dałoby się znaleźć salę i bez takich zoobowiązań
Chiaranzana napisał/a:


Czy masz już pomysł przy jakiej instytucji chciałabyś działać ?

-nie :) najpierw chciałabym dowiedzieć się czy wogóle ktokolwiek byłby chętny do takiej 'akcji'

żeby było jasne sama mam wątpliwości czy to wypali,ale uważam że nic mi szkodzi żeby spróbować. nie jestem na tyle dobra by być instruktorem i w sumie też nie chcę, bo chciałabym się wciąż uczyć. jest parę stałych zajęc w trójmieście i nie wykluczam że się na nie zapiszę, ale ten pomysł traktuję jako coś dodatkowego, te dobre pare godzin wiecej na sali, pare godzin wiecej ćwiczenia techniki i podciagniecia kondychy, możliwość tworzenia własnych projektów, brania udziału w jakichś przeglądach , tworzeniu czegoś. nie zależy mi na dwugodzinnej zabawie na sali bez żadnego celu, chciałabym troszkę czegoś więcej, a niestety jestem o jakieś 13 lat za stara na szkołe baletową :)
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 10:39 pm   

a tu byłaś :

http://www.szkolapasja.pl/
 
     
maaartaaa
Nowicjusz

Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 11:51 pm   

nie bylam, w sumie wyglada calkiem sympatycznie, szkoda tylko ze nie ma wspolczesnego, i ze takie drogie, karnet open za 200 zl... wychodzi po 2 godziny w tygodniu + jeszcze jedna godzina, malo.. :( no ale wiem ze nie mam co liczyc na nizsze ceny w Trójmiescie. ( dla porownania w Olsztynie mialam za 60zl mozliwosc wykorzystania cos ok 13-15godzin tygodniowo ;] )
 
 
     
stona 
Nowicjusz


Posty: 17
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 3:36 pm   

Możesz liczyć na niższe ceny w Trójmieście. Polecam www.dancefusion.com.pl
Niedługo w grafiku ma się znaleźć też współczesny, wiem z pewnego źródła :P
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 5:26 pm   

marto, zajęcia ze współczesnego na zasadzie o jakiej piszesz odbywają się w Akademickim Centrum Kultury(obok kampusu UG w Oliwie, w drodze na akademiki) w pon. o godz. 18. Zajęcia prowadzi Larysa Grabińska- moja koleżanka więc może zabrzmieć mało obiektywnie ale to super dziewczyna, z technicznymi podstawami i nawet doświadczeniem scenicznym:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 20