www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Batsheva Dance Company
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 12:15 pm   Batsheva Dance Company

Batsheva Dance Company byli w Łodzi :) w 2001 roku w ramach ŁSB z "Anaphazą" w choreografii Ohada Naharina.

Spektakle tej grupy byly przebojem tych, XV bodajze, ŁSB.

Moje odczucia? Jak najbardziej na tak.

Przede wszystkim - to co dla mnie jest wazne- zespol tanczy bardzo dynamicznie i z jakos taka, nie popadajac w przesadę, charyzmą.

Nawet jak ruch jest spowolniony, no bo musi byc czasem, bo to nie podskoki na dyskotece, to i tak jest w tym cos co porywa. Też dynamika tyle, ze z wewnątrz. Cos w tym jest kurcze. Wiem, ze ciezko mnie zrozumiec ale wyraźniej dzis nie umiem.

Jedno jest pewne: na tym zespole nudzic sie nie mozna :)

Choreograficznie - niesamowite. Jak dla mnie innowacyjne ale znawcą wspolczesnego nie jestem, wiec mozliwe, ze sie tu myle i sa jakies zaczerpniecia czy inspiracje innymi zespolami.

Zalaczam jedna z moich ulubionych rzeczy tego zespolu (rzecz jasna jedna z bardziej 'dynamicznych"):
Batsheva Dance Company - Deca Dance Ohada Naharina

http://www.youtube.com/watch?v=hz6nUMwlSqY
Ostatnio zmieniony przez Sagittaire Wto Mar 09, 2010 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:16 pm   

Ohad Naharin ma robić choreografię w PTT w przyszłym sezonie, ponoć;p
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 12:26 pm   

Tak, slyszalam :) i pod to maja robic audycję w PTT w kwietniu. Podobno ma to byc swiatowa premiera nowego spektaklu Ohada Naharina.

Bardzo jestem tego spektaklu ciekawa. Tym bardziej, ze tancerze PTT sa -moim skromnym zdaniem dobrzy -wiec jest szansa, ze i pomysl i wykonanie beda bardzo fajne :)

Co za ból, ze PTT był niecaly rok temu w Łodzi :sad: ; bo jakby nie to pewnie by w 2011 r sie pojawili (są zawsze tak cyklicznie , wiec tak by wypadalo).
PS bo my w Łodzi to tak juz znorowieni jestesmy, ze to do nas sie przyjezdza a nie my gdzies tam , zeby zobaczyc spektakl :D
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 2:58 pm   

kurcze dla młodych tancerzy którzy dostaliby się do zespołu to byłaby świetna sprawa uczyć się tej choreografii:) ludzie startujcie!:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 3:04 pm   

z tym, ze Joanna tez kiedys pisala - i wierze jej na slowo - ze w PTT problemem jest to, ze sa tancerze dobrzy, a nie daje im sie szans duzego rozwoju , poza okazjami, gdy przychodzi dorywczo jakis choreograf z zewnatrz :) Wiec na dluzsza mete... co nie zmienia faktu, ze wspolpraca z TAKIM CHOREOGRAFEM jak Ohad Naharin to marzenie wielu :)

PS no tak , kilka osob jest, ktore maja na forum wpisane tancerz ;) miedzy innymi niejaka dede ;)
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 3:19 pm   

hehe nie wybieram się, ze względu na obecną prace, studia oraz krytyczne podejście do siebie i swoich umiejętności:) ale zachęcam wszystkich którzy czują się na siłach:)
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 11:06 am   

Ohad Naharin otrzymal w tym roku BENOIS DE LA DANSE za caloksztalt!!!!!!!!!!!!
Przyznaje szczerze, ze w tym roku , po dowiedzeniu sie komu rozdali baletowe oskary, z tego ucieszylam sie najbardziej.
Tym bardziej ciekawosc zjada jak wyjdzie listopadowa premiera z polskimi tancerzami z PTT
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 19