www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uczelnie za granicą, specjalność taniec lub choreografia
Autor Wiadomość
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 8:14 pm   

Jeśli chodzi o niemieckie szkoły możesz zajrzeć tutaj:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6560
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 8:35 pm   

A ponawiam pytanie o szkoły w USA.. Wiem o BDC w Nowym Jorku, ale inne ?
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 3:34 pm   

Dzisiaj kupiłam taką książkę o balecie i w niej są podane szkoły różne. Nie wchodziłam jeszcze na strony tych szkół i nic nie wiem, ale mogę podać to co jest:
Martha Graham Dance School www.marthagraham.org/school
Baryshnikov Arts Center-BAC www.baryshnikovdancefoundatiom.org/bac.html
Alvin Ailey Dance School www.alvinailey.org
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 4:36 pm   

Hildegarda, jaki jest tytuł tej książki? :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Hildegarda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 30
Posty: 49
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 5:11 pm   

WIELKA KSIĘGA BALETU Roberto Baiocchi
_________________
http://niemodne-niemodne.blogspot.com/
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 11:31 pm   

Jeśli jesteś zainteresowana studiami w Wielkiej Brytanii, zajrzyj na tę stronę: UCAS
Znajdziesz tam wszystko o studiach w GB, wszelkie wymagania i gdybyś chciała złożyć podanie to musisz to zrobić przez tę stronę.
Tutaj masz spis kierunków i uczelni które je prowadzą, które wyświetliły mi się po wpisaniu 'dance', ale możesz też sama spróbować znaleźć coś pod 'choreography' itp.:
Dance

Mam nadzieję, że pomogłam :) Jeśli miałabyś jakieś wątpliwości to pytaj śmiało, bo sama starałam się o przyjęcie do Anglii. Niestety, kryzys zrobił swoje i w tym roku do GB dostało się o wiele mniej zagranicznych studentów, oby nie spotkało to również Ciebie.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 9:09 am   

Zioło, jesteś wielka. :D

Znalazłam jeszcze takie szkoły:

Ballet Arts - oferuje zajęcia z baletu, Jazzu, Hip-Hopu, Capoeiry, stepowania, oraz wiele innych. Szkoła prowadzi zajęcia dla tancerzy niezależnie od stopnia zaawansowania ich umiejętności tanecznych. LINK

Dance New Amsterdam - organizuje zajęcia z Jazzu według techniki Lynn Simonson.
Jej styl tańca opiera się na płynnym ruchu całego ciała. Zajęcia obejmują rozgrzewkę, a następnie rozbudowane układy taneczne wymagające od tancerza precyzji ruchowej i rytmicznej. LINK

Mark Morris School - odzwierciedla taneczny styl Grupy Tanecznej Marka Morrisa. Warsztaty organizowane są z zakresu tańca nowoczesnego, baletu, Jazzu/Hip-Hopu i pilatesu. LINK

Merce Cunningham Studio - zajęcia prowadzone są w stylu, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje rytm. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, po czym następują układy taneczne. LINK

Peridance - oferuje szeroki wybór warsztatów tanecznych z zakresu tańca nowoczesnego
i baletu przeznaczonych dla tancerzy na wszystkich poziomach. Szkoła wykorzystuje najnowsze trendy w tańcu nowoczesnym (technika Limon i Marthy Graham). Zajęcia prowadzone są również
z Hip-Hopu, Jazzu, Capoeiry, jogi i pilatesu. LINK

Steps on Broadway - zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach. Szkoła ma do zaoferowania zróżnicowany program warsztatów obejmujący między innymi: balet, Jazz, Modern Jazz, taniec nowoczesny, stepowanie, tango, flamenco, Hip-Hop oraz taniec irlandzki. LINK [/b]
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 11:08 pm   

Haha, dziękuję ;) Przez dwa lata liceum planowałam studia w Anglii więc mam mnóstwo materiałów na ten temat i służę pomocą jeśli ktoś również by się tam wybierał. Warunkiem podjęcia studiów jest zdanie matury (polskiej, bo jest w GB wysoko ceniona) i certyfikatu językowego IELTS na podanym przez uczelnię poziomie (niezależnie od kierunku bardzo dobra znajomość angielskiego, mniej więcej na poziomie advance, jest podstawą). Warto również dodać, że WSZYSTKIE studia w GB są płatne, więc warto zainteresować się rozwiniętym programem stypendialnym.
Kiedyś natknęłam się również na tę stronę, która oferuje bezpłatną pomoc w dostaniu się na studia do GB: http://www.studiabrytyjskie.com/, ale nie korzystałam z ich pomocy więc nie wiem na ile jest to przydatne.

Nie wiem jednak, czy w GB są jakieś warte uwagi studia taneczne, dlatego warto przejrzeć dokładnie strony poszczególnych uczelni i poczytać ich opinie w internecie.
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 1:29 pm   

Zioło napisał/a:
Warunkiem podjęcia studiów jest zdanie matury (polskiej, bo jest w GB wysoko ceniona) i certyfikatu językowego IELTS na podanym przez uczelnię poziomie (niezależnie od kierunku bardzo dobra znajomość angielskiego, mniej więcej na poziomie advance, jest podstawą).


Myślałam, że zdanie FC wystarczy. ;x
A wiesz może, ile lat trwają studia w GB? :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Zioło 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 89
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 12:25 am   

Nataszaa napisał/a:
Zioło napisał/a:
Warunkiem podjęcia studiów jest zdanie matury (polskiej, bo jest w GB wysoko ceniona) i certyfikatu językowego IELTS na podanym przez uczelnię poziomie (niezależnie od kierunku bardzo dobra znajomość angielskiego, mniej więcej na poziomie advance, jest podstawą).


Myślałam, że zdanie FC wystarczy. ;x
A wiesz może, ile lat trwają studia w GB? :)

FC zdaje się w gimnazjum i w GB nic ono niestety nie znaczy ;)
Zależy jaki kierunek, ale zazwyczaj dokładnie tyle samo ile w Polsce. Wyjątkiem są tutaj filologie, ponieważ istnieje możliwość rocznego wyjazdu za granicę (czyt. do kraju, którego język studiujesz) na praktyki w ramach czwartego roku. Co do tańca to nie jestem pewna czy na każdej uczelni, ale najprawdopodobniej 3 lata :)
 
     
Ania111 
Nowicjusz

Posty: 8
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 7:13 pm   

Zioło,
Hej!
Mam takie pytanie czy ty brałaś udział w jakis audycjach do szkół w Anglii?
Napisałam do London contemporary dance school z zapytaniem o to czy jesli ja dopiero w czerwcu będę miała świadectwo zdania matury to czy mogę aplikować w tym roku(bo zgłoszenia sa do stycznia) czy musze poczekać na przyszły rok ale oni nic nie odpisali.
Jeśli orientujesz się w charakterze szkół Angielskich to kolejne pytanie...czy te szkoły mają taki mega artystyczny charakter czyli taki bardziej teatr oni robią czy uczysz się tez skakać kręcić piruety i takie tam trochę akrobatyczne sprawy?

z góry dzięki za odpowiedz -Ania
_________________
Ania
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 23