www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontuzje - wielkie upadki i powroty.
Autor Wiadomość
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 6:05 pm   

To zależy od tego jak Twoja kostka była leczona i w jakim stopniu skręcona. Poza tym powinnaś polegać także na zdaniu lekarza, który Cię prowadzi. Ja skręciłam kostkę w maju, a w sierpniu już weszłam na salę by zacząć nią trochę pracować i miałam możliwość by już od września normalnie tańczyć. Choć do dzisiaj mi strzela, przeskakuje i czasem boli. Początkowo miałam też taki wewnętrzny opór, ale jakoś to zniknęło i jest dobrze. W sumie to źle ją leczyłam bo nie powinnam mieć jej w ogóle w gipsie...
Kiedy go zdjęłam była przerażona. Nie mogłam nią prawie ruszyć. Bardzo dużo pomogła mi orteza stabilizująca Aircast -> polecam. :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 6:25 pm   

ja już 2 września idę na pierwsze zajęcia po kontuzji, która była w kwietniu
gipsu nie miałam, chodziłam w stabilizatorze -ortezie
zastanawiam się nad puentami, chciałabym w nich jak najszybciej tańczyć-Cheryl a jak z twoimi puentami, jak szybko po kontuzji zaczęłaś w nich tańczyć ? (pytanie również do innych)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 6:45 pm   

To bardzo dobrze, że miałaś w ortezie :)
A ćwiczyłaś już w plastycznych baletkach czy jeszcze nie?
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 8:27 pm   

nie, zaczynam 2 września (znaczy nie licząc wygłupów tanecznych, piruetów itp. po domu ) :D )
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 9:37 pm   

To ja bym najpierw tę nogę rozćwiczyła w baletkach. Tendu, jete, wszystkie ćwiczenia w których pracuje staw skokowy. Delikatny półpalec... ale trzymaj się czegoś i stopniowo przenoś na nią ciężar ciała.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 8:38 am   

wiem, że to wyda się trochę niemożliwe, ale na początek radziłabym ćwiczyć w stabilizatorze materiałowym. bardzo ogranicza ruchy, co w balecie jest nie do pomyślenia, ale przynajmniej będziesz miała pewność, że nic Ci nie wyskoczy i przeskoczy. ja sama ćwiczę w stabilizatorze na kolano, bo lekarz mi zalecił i rzeczywiście przynajmniej się czuje pewnie. przynajmniej ćwicząc, nie boję się, że znowu coś się stanie. a poza tym trochę wzmaciam to kolano. ale jednak stabilizator na kolanie nie przeszkadza tak bardzo jak na kostce :wink:
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 1:49 pm   

Ja po kontuzji używałam http://www.scholl.com.pl/...58,18,15/NOIDX/

Dobrze się sprawdza :)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 2:39 pm   

o, Cheryl, właśnie o coś takiego mi chodziło! ;)
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 2:45 pm   

jestem po pierwszych zajęciach, na których tańczyłam również w puentach-jest ok ;)
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 3:39 pm   

miło to słyszeć :) tylko nie przeciążaj tej stópki. powoli, powolutku. zyczę Ci szybkiego powrotu do formy!

ja też dochodzę z moją nogą do ładu, chociaż strasznie spadła mi forma i mam problemy ze wszystkim. no cóż... życie ;)
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 2:52 pm   

witam poszkodowanych! :)
niedawno (8 listopada) znowu skręciłam nogę, ale tym razem mocniej...
spadłam ze schodów
noga była bardzo spuchnięta i obolała, a teraz chodzę... o kulach :(
jak myślicie, ile może mi zająć powrót na balet?
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 3:13 pm   

o ty szczęściaro!!! Pani Górniak jak spadła ze schodów (podobno) złamała 4 żebra!!! a Ty masz tylko kostkę spuchniętą.....dziękuj Opatrzności za taką opiekę.....
 
     
Giselle12 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 216
Skąd: z krainy tańca...
Wysłany: Pią Lis 26, 2010 3:23 pm   

no ja upadałam na nogę, ale nie nazwałabym siebie "szczęściarą". Już raz przechodziłam skręcenie, a to jest gorsze. Torebka stawowa naderwana, cały czas utrzymuje się opuchlizn a chciałabym wrócić jak najszybciej na salę. I może właśnie ktoś przechodził taką podwójną kontuzje i wie jak szybko się po takim czymś wraca do baletu?
_________________
kocham balet
a ty?
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 10:33 am   

Giselle12, napisz do Oli.K. Miała już 2 razy poważną kontuję rzepki kolanowej. Może ci coś powiedzieć o "podwójnych" kontuzjach...


Ja miałam tuż przed rokiem szkolnym zrywany paznokieć. Ćwiczyłam normalnie w baletkach, choć muszę przyznać, że czasem trochę to bolało. Miałam prawie miesiąc przerwy w ćwiczeni na pointach. Teraz ćwiczę już normalnie, a paznokcia jeszcze całego nie mam. Boję się tylko, że od "pointowych preciążeń paznokieć wyrośnie mi krzywy.... :evil:
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:01 pm   

Moi drodzy, mam ogromny problem, bardzo Was proszę o pomoc!
No więc jakieś 3 tygodnie temu na jednej lekcji zaczął mnie bardzo mocno boleć mięsień czworogłowy uda. Przy podnoszeniu nóg myślałam, że mi po prostu odpadnie! Poszłam z tym tego samego dnia do pielęgniarki, dała mi lód i pokazała jak to mogę sobie powolutku, delikatnie rozciągać (to samo robiłam codziennie, ale pomagało tylko na chwilę, później ból wracał). Następnego dnia ćwiczyłam normalnie, ale wszystko się powtórzyło. Później miałam chyba jedną czy dwie lekcje jeszcze przed Świętami i nadal odczuwałam ból. Ostatnio byłam 3 razy na trzech zabiegach: pole magnetyczne, laser i lampa. Jest już lepiej, ale nadal mnie boli, a zwłaszcza przy wyrzucaniu nogi, przede wszystkim do boku.
Co byście poradzili? MUSZĘ ćwiczyć, MUSZĘ nadrabiać i MUSZĘ być zdrowa. Jestem na siebie wściekła, że coś takiego mi się przydarzyło. Ale co mam z tym zrobić? Jak leczyć?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 10:12 pm   

ale co, tak po prostu zaczął cię boleć, bez niczego?
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 11:09 am   

Tak, ćwiczyłam normalnie, po rozgrzewce, jak co dzień. I przy adagiu: bum. Nie mam pojęcia jaki mógł być powód.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 29