www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy mam szanse?
Autor Wiadomość
tancerka
Gość
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 10:06 pm   czy mam szanse?

mam 17 lat, od roku uczę się tańca współczesnego (3 x w tyg). Nie mam "typowych" zajęć z klasyki (tylko tyle podstaw ile wyniosę z lekcji współczesnego) ani pieniędzy na różne warsztaty w całej Polsce. Czy mam sznsę mimo wszystko stać się kiedyś profesjonalną tancerką? Dodam ze jest to moje marzenie od 5 roku życia (chociaz wczesniej nic nie mogłam w tym kierunku zrobić) i po prostu KOCHAM tańczyć...

sami oceńcie

"Our arms start from the back because they were once wings..." Martha Graham
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 10:34 pm   

W tańcu współczesnym jak najbardziej, zwłaszcza że w Polsce ta scena dopiero raczkuje. Radziłabym jednak jeździć na różne warsztaty, bo dużo się można na nich nauczyć. W Polsce, i w ogóle na świecie jest wielu tancerzy współczesnych, którzy wcale nie tańczyli klasyki, a samą naukę tańca zaczynali później niż w dzieciństwie.
Tylko musisz dużo pracować i nie poddawać się. No i trzeba się starać cośwystawiać własnego, wysyłać swoje video na różne festiwale: często jest na nich część off-owa, a więc dotycząca spektakli twórców nieprofesjonalnych, czy dopiero początkujących, albo - jak np. na Lubelskich Przeglądach Teatrów Tańca - takie taśmy zespołów amatorskich są prezentowane w ramach festiwalu, np. przed spektaklami.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 8:36 pm   

MAm pytanko.

Na czym polega praca profesjonalnego tancerza współczesnego? I jakie ma on wykształcenie?

Z góry dziękuje:)
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 8:46 pm   

może mieć wykształcenie klasyczne czyli szkołę baletową, ale nie musi. za granicą są bardzo dobre szkoły współczesne(Rotterdam, Bruksela, Linz). taka praca jest różna w zależności od tego czy tancerz pracuje w teatrze, instytucji kultury, czy jest tzw. free-lancerem. ci pierwsi sa ograniczeni w swojej pracy do repertuaru teatru, to oczywiście zależy od miejsca ale najczęściej jest to praca na cały etat, baaardzo absorbująca, od wtorku do soboty, a i niedziele jeśli są grane spektakle. ci drudzy funkcjonują nieco inaczej, czasem tworzą sami, czasem skupiają się w grupy, najczęściej na zasadzie projektów. tancerze tzw. offowi borykają się niestety z brakiem miejsc do prób oraz z brakiem środków na spektakle. generalnie każdy wybiera własną drogę, jedni wolą stabilizację jaką daje teatr, zatrudnienie na etacie, stałe pieniądze, nawet w wakacje, inni wolą niezależność i wolność artystyczną.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 9:00 pm   

DZiękuje.
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam; Tancerz tańca współczesnego, nie musi mieć ukończonej szkoły baletowej i może dostać się do teatru? CZy do angażu w zespole, może mieć ukończone np. tylko studia (i oczywiscie talent, technike itp.)?

:)
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 9:20 am   

tak, już chyba kiedyś o tym rozmawialiśmy, wszystko zależy od repertuaru teatru i umiejetności tancerza. ale jeśli nie masz szkoły baletowej a bardzo chcesz tańczyć to pomyśl o studiach, szkoły robią audycje wydaje mi się że co rok. można się tam mnóstwo nauczyć, szczególnie jeśli nie masz podstaw klasyki to bardzo by ci się przydało.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 9:16 am   

W sumie najważniejsze w tym wszystkim(oprócz techniki i pewnych podstaw bez czego się nie obejdziesz) wydaje mi się że trzeba mieć przede wszystkim chęć. Talent też się przydaje. A jak nie masz talentu to nadrabiaj pracowitością. Spróbuj się zainteresować Wyższą Szkołą Tańca w Bytomiu. Jest to państwowa szkoła i oferuje ona kierunek jednolity magisterski pod nazwą studiów taneczno - aktorskich. Ja zamierzam tam uderzać, możliwe że za dwa lata jak skończę licencjat.
Jest też szkoła prywatna w Kielcach Wyższa Szkoła Umiejętności gdzie naucza Ewa Wycichowska między innymi ale nie wiem zbyt wiele na jej temat bo nigdzie nie mogłam znaleźć opinii odnośnie tego jak są prowadzone zajęcia z kierunku "Taniec".
 
     
Zuzag 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 33
Posty: 25
Wysłany: Pon Paź 25, 2010 11:37 pm   

Dziewczyny, mamy szanse, jak najbardziej. Sama mam podobne wątpliwości, a mam 19 lat.
Ale ostatnio w gazecie "Place for dance" wyczytałam, że Thierry Verger "na sali baletowej po raz pierwszy stanął w wieku 28 lat".
O wiele więcej od nas, a to nazwisko chyba jest każdemu znane :)
Mnie osobiście to zagrzało do walki, życzę Wam sukcesów i do dzieła! :D
_________________
"Rób, co się boisz robić i z dumą pielęgnuj takie zwycięstwa". (Og Mandino)
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 10:22 pm   

dede napisał/a:
można się tam mnóstwo nauczyć, szczególnie jeśli nie masz podstaw klasyki to bardzo by ci się przydało.
_________________


POdstawy klasyki mam i to nie byle jakie, więc jestem dobrej myśli.

dede napisał/a:
za granicą są bardzo dobre szkoły współczesne(Rotterdam, Bruksela, Linz).

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tych uczelni?
Chyba, że mówiono o tym wcześniej, jeśli tak to przepraszam
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 22