www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile lat mieliście jak zaczęliście trenować??
Autor Wiadomość
r-nga 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 9
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 7:55 pm   

a ja mam jedno pytanie...czy gdybym teraz w wieku 14 lat zdecydowala sie pojsc do osb to czy byloby to mozliwe?? czy mogliby mnie przyjac??
_________________
'And if you make it rain she will be under the weather
She used to run track back in high school
Now she tricks off the track right by school...'
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 7:57 pm   

zalezy od tego jakie masz mozliwosci, to wszystko jest kwestia indywidualna, jak nie sprawdzisz w szkole inaczej sie tego nie dowiesz
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
r-nga 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 9
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 8:05 pm   

ale mi chodzi o to czy po prostu jest mozliwe przyjecie osoby ( która już co nieco umie ) w tym wieku? czy raczej to nie wchodzi w gre?
_________________
'And if you make it rain she will be under the weather
She used to run track back in high school
Now she tricks off the track right by school...'
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 8:12 pm   

moge Ci tylko powiedziec ze takie rzeczy sie zdarzaly jak ktos duzo umie i ma predyspozycje, poszukaj jescze na forum to byly poruszane takie tematy
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 8:49 pm   

Cytat:
ale mi chodzi o to czy po prostu jest mozliwe przyjecie osoby ( która już co nieco umie ) w tym wieku? czy raczej to nie wchodzi w gre?

tak, wchodzi
ale trzeba mieć warunki, czyli:
dobra budowa ciała (proporcjonalna, szczupła sylwetke), rozciągnięcie i inne atuty które są potrzebne do baletu.
Najlepiej jest jednak juz co nie co umieć (a nawet więcej niz co nie co;) )
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 9:13 pm   

R-ngo jest to możliwe, ale bardzo trudne, głównie ze względu na to, że osoba, która tak późno zaczyna OSB ma bardzo duże zaległości! Ale powtarzam jest taka możliwość;)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 12:11 pm   

Nie offtopować!
Panie chętne do gdybania, czy nie są za stare na naukę baletu, zapraszam do "Szkoły baletowej" i tematu "Jestem za stara/y...".
Posty nie na temat zostaną wycięte!
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 6:04 pm   

Xxxxxxxxxxx
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
Ostatnio zmieniony przez estelle Pią Sie 31, 2012 2:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Laranda 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
moja pasja :)
Wiek: 30
Posty: 122
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lut 05, 2011 7:42 pm   

miałam 5 lat jak zaczęłam się rozciągać :) 6,5 i zaczęłam chodzic na zajęcia baletowe 2 razy w tyg po 1,5 h.
_________________
Rozdarta między dwiema pasjami. I niezmiernie szczęśliwa.
 
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 8:17 am   

Ja zaczęłam w wieku 2 lat i to była rytmika . W wieku 3 lat zajęcia baletowe 2 razy po 1 h wtedy zaczęłam się rozciągać . Potem w wieku 4 lat gimnastyka artystyczna 6 razy po 2 h-2,5 h i balet 6 razy w tygodniu po 1,5 h . A gdy miałam 6 lat to mama zapisała mnie na pływanie synchroniczne i kolejne zajęcia 6 razy po prawie 3 h . Tak zostało do dzisiaj .
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 10:11 am   

2h + 1,5 h + 3h = 6,5h
zakładając że ze szkoły wracasz o około 15-tej, dodając te 6,5 do 7h (bo gimnastyka 2h-2,5h) jeszcze niewiadomo jaka jest przerwa pomiędzy Twoimi zajęciami (czas na przebranie i dijazd na basen, albo do studia tańca....dajmy na to wszystko z 45min....no jak są korki to z godzinkę bo w Warszawie raczej są korki) wracasz do domu około 22-22:30...jak byłam w Twoim wieku rodzice za nic by mi nie pozwolili wrócic tak późno do domu, a poza tym, jak ty miałabyś się przygotowac do szkoły??? I jak się wyspac,...13stoletnia dziewczyna powinna spac 8-9h, a ty po powrocie nawet gdybyś poszła od razu spac bez jedzenia kąpieli i przebrania zostałoby Ci jakieś 6-7h ( zakładając że do szkoły wstajesz około 6:30-7 żeby się przedostac przez korki w Wawie) taki tryb życia byłby baaaardzo niezdrowy dla dorastającej młodej dziewczyny i to nie tylko dla ciała ale i dla umysłu....wykończyłabyś się psychicznie....
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 10:30 am   

ja w wieku tak 7 lat rozciagalam sie w domu z mamusia, ktora uprawiala gimnastyke artystyczna jak byla mlodsza, potem w wieku 9 lat zapisalam sie na akrobatyke i uczeszczalam na nia az do 13 roku zycia . Mialam 2 letnia przerwe (nadal sie rozciagalam w domu) i w wieku 15 lat zapisalam sie na balet ;)
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 12:54 pm   

Bisiuka ale wcześnie ;) jak miałam 2 latka to umiałam tylko chodzić :oops:
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 1:01 pm   

Oj Maniuss, Maniuss. dziecko, doprowadzasz mnie do rozstroju nerwowego. (Tak, pseudoBisiuka mówię do Ciebie)

Czy moderatorzy nie mogą czegoś zrobić? Nie wiem... Zablokujcie jej dodawanie kont na tym forum. Albo sprawdźcie adresy IP... Jeeezu. Ten użytkownik jest bardziej irytujący niż wszystkie offtopy razem wzięte. <- ----------------- Post do usunięcia.
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 1:43 pm   

No wiesz, teraz mnie zabiłaś ;p Na początku wydało mi się dziwne, że zaczęła tak wcześnie, ale skoro widzieliśmy już 7-letnie dziewczynki na pointach to nic mnie nie zdziwi ;) Nie osądzaj jej tak wcześnie ;p
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Elliot 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaręczeni
Posty: 220
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 3:43 pm   

w ogóle w ostatnim czasie odczuwał dziwny napływ ledwo-nastoletnich dziewczyn, które się przechwalają, że ważą po minus dwieście kilo i tańczą w pointach od dwudziestu lat...
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 4:24 pm   

Nataszaa, Mam gg Maniuss i ma taki sam avatarek na gadu jak tutaj...
BalletDancer to tyż była Maniuss. Wiem, to głupie przyrównywać avatarami, ale na prawdę o taki zbieg okoliczności bardzo trudno, tym bardziej, że ten obrazeczek jest niezbyt dostępny...


edit : offtopy do usunięcia
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 4:33 pm   

Ja na pointach zaczęłam około 10 roku życia to normalne . Ale GA i pływanie mam w PM i to jedne po drugich a na balet chodzę niedaleko siebie, do domu wracam koło 22.00 ale 22.00 idę spać (już po umyciu itp.) a do szkoły mam niedaleko więc wstaję o 7.00 i jem śniadanie a potem mama wiezie mnie do szkoły . Tak wygląda mój dzień .
 
 
     
Anucha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 25
Posty: 44
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 4:38 pm   

Ja zaczęłam ćwiczyć w wieku 5 lat klasyczny(no, wtedy to jeszcze nie była czysta klasyka;) ) w Studio Tanecznym. No i po 3 klasie poszłam
do OSB i jestem tak do teraz :)
_________________
Bo tańczyć - znaczy żyć.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 4:52 pm   

Bisiuko.. w wątku o osb w warszawie napisałaś ze na pointach tańczysz 7 lat...
Bisiuka napisał/a:

Mam świetne rozciągnięcie, balet tańczę od 11 lat, na pointach ok. 7 więc sądzę ze mam dobre warunki .


a tutaj:
Bisiuka napisał/a:
a na pointach zaczęłam około 10 roku życia to normalne


nie chciałabym być nie miła, ale to się zaczyna robić naprawde żałosne... no cóż, teraz pozostaje chyba czekać na kolejne konto Maniuss (czy jak kto woli ballet Dancer, Bisiuki)... i mieć nadzieje ze po raz 3 czy 4 nie popełni tych samych błędów :roll: .
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Odetta 
Adept Baletu


Posty: 73
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 8:10 pm   

5 lat była to wtedy rytmika z elementami baletu (tak to nazywano ale była to bardziej gimnastyka i skakanie do muzyki). W wieku 8 lat zapisałam się natomiast na zajęcia z baletu takie z prawdziwego zdarzenia: ćwiczenia przy drążku, środek a po jakimś czasie pointy.
 
     
saxa21 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerz milosnik
Wiek: 42
Posty: 5
Skąd: Londyn
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 4:12 pm   

ja dorgie kolezanki zaczelam w wieku 11 lat. Najpierw zespol ludowy ale nasza instruktorka ukonczyla szkole Baletowa w Poznaniu wiec mieslismy duzo cwiczen baletowych.

W Wielku 19 lat przestalam tanczyc.....wrocialm do baletu majac lat 28 :) Na pointach jestem od roku :)
_________________
Zyje zeby tanczyc
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 4:59 pm   

Wiem że w złym miejscu zadaję pytanie, ale oglądałam film piękna tragedia w którym mama oksany mówi że w 1 miesiącużycia robiła ona szpagaty. Moim zdaniem jest to nie realne.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
 
     
Lienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 182
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 7:04 pm   

Niemowlęta są dużo bardziej giętkie niż starsze dzieci, więc wydaje mi się, że to nie jest nieprawdopodobne, z tym, że to raczej nie był szpagat robiony świadomie i nie bardzo miał wpływ na późniejsze rozciągnięcie ;)
_________________
Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli co z tobą zrobić - św. Augustyn
 
 
     
blancari 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 65
Wysłany: Wto Maj 10, 2011 8:01 pm   

hm, są ludzie, którzy mają od urodzenia taką ruchomość stawów i predyspozycje, że robią szpagaty i tak...

jeśli to prawda więc, to sądzę, że nie chodziło o szpagaty ze stania, tylko że właśnie od początku mogła tak ustawić nogi, jak jej rodzice je przytrzymywali
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 37