www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dojrzewanie u tancerzy
Autor Wiadomość
eliza_paw 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczen sb
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: z gdanska
  Wysłany: Wto Mar 29, 2011 2:50 pm   Dojrzewanie u tancerzy

Chcialabym sie was zapytać, jak wygląda dojrzewanie u tancerzy. Słyszalam ze baletnice zaczynają ok. 13 roku zycia. Niepokoję się tym poniewaz mam juz 15 lat. An nie widac u mnie żadnego zanku świadczącego o tym. Czy to dlatego ze maja w sobie tak malo tuszczu. Widze czesto tancerki w wieku 16 lat, które wygladaja jak 12 letnie dziewczynki. Dlaczego tak się dzieje???
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:23 pm   

może duży wysiłek, brak tkanki tłuszczowej. Nie jestem baletnicą a mimo to mam dużą niedowagę i mam ten sam problem co ty :(
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:24 pm   

generalnie zwykle oznaki dojrzewania pojawiają się ok. 12-15 roku zycia, czasem u tancerek troche później jeśli wyjątkowo intensywnie ćwicza i sie odchudzają czyli z niedożywienia "gubią miesiączkę". Oczywiście pierwsze krwwienie to nie jedyna oznaka dojrzałości, jest ich wiele. Jesli to Cie niepokoi to najłatwiej pójśc do lekarza pierwszego kontaktu, wskazac swoje watpliwości i się zbadac. No ale tu juz wchodzimy w mniej lub bardziej intymne detale...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:30 pm   

Hmm... Ja bym się nie martwiła. Każdy dojrzewa w swoim tempie. Prawda może być to trochę spowolnione przez duży wysiłek itp. Radze Ci delikatnie o tym porozmawiać z koleżankami z grupy tanecznej. Może Ci pomogą ,a jak czujesz ,że coś jest nie tak odwiedź lekarza.
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 6:40 pm   

To są poważne rzeczy; ja bym ich nie bagatelizowała. Lepiej iśc do lekarza i usłyszec, ze wszystko jest OK niż potem załowac. Odchudzanie i duży wysiłek to pewnie są powody ale dobrze porozmawiac może ze specjalistą, usłyszec co można zmienic w odżywianiu itd. Wszystko będzie dobrze Słoneczko ale idź do lekarza, najlepiej do jakiejs kobiety
 
     
eliza_paw 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczen sb
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: z gdanska
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 2:02 pm   

Problem jest w tym że ja się nie odchudzam (147cm-35kg)
A piersi to juz wogóle nie mam :(
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 2:36 pm   

A która tancerka je ma???? Jedna na ileś tam... Takie koszty z tego tańczenia :) :) - tak więc tym bym się martwiła. Znam przepiękne kobiety - tancerki, które mają olbrzymie powodzenie i taką budowę ciała. To są koszty, ma się figurę modelki, nie ma się czegoś tam innego. Głowa do góry - będzie OK.
 
     
Laranda 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
moja pasja :)
Wiek: 30
Posty: 122
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 7:09 pm   

mój biust też pozostawia wiele do życzenia... ale w końcu przestałam się tym przejmować :) i tak nie jeden się obejrzy :D
_________________
Rozdarta między dwiema pasjami. I niezmiernie szczęśliwa.
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 7:19 pm   

Laranda - to mi się podoba.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Nie Cze 05, 2011 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ewtimi 
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: wrocław
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 1:38 pm   

Elizo! jeśli przy wzroście 147 ważysz zaledwie 35 kilo i to nie odchudzając się to powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do dietetyka i/lub być może na inne badania. Z tego co piszesz wynika, że jesteś nie tylko bardzo szczupła, ale poważnie wychudzona. To może mieć bezpośredni związek z opóźnionym dojrzewaniem. I ogromne konsekwencje zdrowotne na całe życie. Nie warto radzić się koleżanek - nawet bardzo podobne problemy mogą mieć zupełnie inne podłoże i każdy przypadek trzeba sprawdzić osobno. Po prostu idź do lekarza, a jeśli nie podejdzie poważnie do Twojego przypadku (to się niestety zdarza) idź do innego lekarza.
 
     
eliza_paw 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczen sb
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: z gdanska
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 2:48 pm   

To wcale nie jest mało. Poblem w tym że jestem niska i dlatego ważę tyle. Moim zdaniem jest to dużo jak na wzrost ( pasujący do 10 latki) :D
 
     
ewtimi 
Nowicjusz

Posty: 5
Skąd: wrocław
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 3:27 pm   

no może z tym wychudzeniem to przesada (obliczałam Twoje BMI jak dla osoby dorosłej), ale zajrzyj tutaj na stronę www.trzymajforme.pl -możesz tam szczegółowo obliczyć BMI dla nastolatki, znajdziesz porady dietetyczne itp.
a wizyta u lekarza nie zaszkodzi:)
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 6:52 pm   

Elizo, myślę że powinnaś udać do dietetyka czy innego lekarza. Jednak ja przy wzroście 149cm ważę tylko 33kg :( Byłam u lekarz, ale on powiedział mi tylko że mam szczupłych rodziców, więc nie będę dużo ważyć. A ja jem dużo, nawet bardzo :D Tylko że u mnie wszystko jest normalnie z dojrzewaniem, na może większy rozmiar stanika by się przydał....
 
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 8:21 pm   

Przede wszystkim rozmowa z matką powinna być jako pierwsza. Może Twoja matka albo w ogóle kobiety w Twojej rodzinie bardzo późno dostają menstruacje lub później dojrzewają. Ja w zasadzie już w trzeciej klasie podstawówki byłam przygotowywana bo u mnie w rodzinie dość wcześnie się dojrzewa (ja dostałam pierwszą miesiączkę w wieku niecałych 12 lat). Jeżeli wstydzisz się porozmawiać o tym z mamą czasem higienistka szkolna jest dobrym rozwiązaniem. Doktor myślę w ostateczności, bo, jak mówię, może to być po prostu uwarunkowane genetycznie.

Co do piersi. Nie jestem baletnicą, ani zawodową tancerką (jedynie folklor i taniec brzucha) a i tak mam mały biust, a nawet bardzo mały, chociaż u mnie wszyscy w rodzinie i z jednej i z drugiej strony mają bardzo duży biust. Tak więc rozmiar biustu nie ma aż takiego związku z tańcem (chodzi o to, iż baletnica powinna mieć mały a reszta duży). To wszystko jest genetyka, a czasem i inne rzeczy.

Tak więc rozmowa z kimś kompetentnym i znającym się na tym (najlepiej z matką, ciotką, babcią, etc). W razie czego chętnie służę pomocą ;)
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 11:54 pm   

Jeśli chodzi o biust, to możliwe. Ja mam balet codziennie, tańca jeszcze więcej(lud. ,współczesny) a i tak biust mam duży (C/D)
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
eliza_paw 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczen sb
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: z gdanska
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 6:36 pm   

Czy biust dziedziczy się po mamie?
Czy zależy to od indywidualnych cech? :?:
 
     
Agacia4 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 160
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 6:41 pm   

Można powiedzieć. Bo jeśli twoja mama czy babcia miały mały biust to ty raczej dużego mieć nie będziesz :)
 
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 8:39 pm   

Tak jak mówiłam. U mnie w rodzinie wszystkie kobiety: mama, babcia i jedna i druga i siostra mamy (choć teraz po dwóch ciążach to dzieci wyssały jej wszystko) mają duże biusty. Więc ja chyba odziedziczyłam po siostrze taty. I to też dziwne bo pod biustem jestem bardzo szeroka jak i w biodrach, a miseczka jest mała i strasznie trudno jest dopasować odpowiedni biustonosz. Dieta, odżywianie, sport, etc - wszystko ma dodatkowy wpływ na rozmiar biustu.
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
 
 
     
eliza_paw 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczen sb
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: z gdanska
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 3:02 pm   

A czy jak wcześnie sie zacznie dojrzewać to się ma większy biust i owłosienie? :?:
 
     
zuzanna wasiak 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczen szkoly baletow
Wiek: 24
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 7:10 pm   

ja mam 11 lat codze do 1 klasy szkoly baletowej w lodzi i mam juz miesiczke i w klasie najwiekszy biust waze30 kg a mierze 145
 
     
Shecharchoret 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerz, miłośnik
Posty: 198
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 8:59 pm   

eliza_paw napisał/a:
A czy jak wcześnie sie zacznie dojrzewać to się ma większy biust i owłosienie? :?:


Nie. To wszystko jest uwarunkowane dla każdej osoby inaczej. Znam osoby, które bardzo późno dostały miesiączkę (ok 1/2 klasy gimnazjum), a mają biust rozmiaru nawet miseczki D (z owłosieniem różnie, kolor zależy od koloru włosów, jeśli chodzi o ilość - należy spojrzeć jaki ma się np na rękach, nogach, oraz brwi jakiej gęstości. Ale to też nie jest wyznacznik), a np ja, wcześniej dostałam miesiączkę, a biust mam dość mały. Tak więc to wszystko jest indywidualne.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości pisz śmiało również na priv. Służę uprzejmie pomocą. I nie wstydź się zadawania pytań bardziej intymnych, gdyż każdy z nas kiedyś to przechodził i jestem pewna, iż każdy na pewno śmiało postara Ci się wytłumaczyć trudne dla młodszego od siebie zagadnienia ;)
_________________
"An teileichi, an tasuri l’vadeich?
Ei darkeich yordah, sapri li, Shecharchoret?
Sod li kat, asu’ach li badad.
Laruchot egal sodi."
Ostatnio zmieniony przez Shecharchoret Czw Cze 02, 2011 9:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 34