www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedstawialnia
Autor Wiadomość
w. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 32
Posty: 40
Skąd: koło Wa-wy
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 12:15 pm   

Rozumiem;p Jak pisałam, baletem interesuję się od niedawna, więc porównania do P.S wielkiego nie miałam, ale skoro tak to chętnie przyjrzę się baczniej jemu i jego konkurentom:D
Ja, zależnie od grafiku, pójdę jeszcze w śr/pt. Ta jasna gwiazda to Gabdullin? występuje w sobote, nie niedzielę, więc może Ci się uda:) ja finansowo nie wyrobię, a zastanawiam się jeszcze nad pójściem na Bejarta w maju xD
Poza tym zapytam, jakie miejsca zazwyczaj rezerwujecie? Kiedy idę na operę nie jest to tak kłopotliwe, ponieważ co najpiękniejsze usłyszę,ale w balecie trzeba postawić na wzrok.Oczywiście mam na myśli bilety w rozsądnej cenie, a nie te najlepsze;p
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 12:51 pm   

Napisałam, ze sprawdziłam przed chwilą- Gabdullin w roli głównej zadebiutuje po raz pierwszy i ostatni w sezonie w niedzielę.
Co do wejśc 20 zl kosztuje wejsciowka ale nie wiem czy na Bajaderze zostana miejsca, a jezeli nie mas zwprawy we wchodzeniu na wejsciowki, to mozesz byc zawiedziona.
Ja na poczatku kupowalam miejsca w VI rzedzie, bo byly drogie, wiec myslalam ze dobre, a jak przyjezdzam z daleka, to nie chcialam sie denerwowac, ze nic nie widze, ale przekonalam sie , ze najlepsze rzedy sa najtansze - rzad II-IV. W I nie ryzykowalam ale w czerwcu to zrobie i sie przekonam.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:04 pm   

ja będę 27, 28 kwietnia i na debiucie Gabdulina bo wtedy tez Złotego Bozka tańczy Maks ;) Umawiać mozemy sie przez PW. Myslę ze przy tej ilości Bajader mozna ryzykowac wejściówke ale nie wiem na ile mocne masz nerwy więc moze lepiej bilet w przyzwoitej scenie. No i nie wiem jak lubusz ogladac balet bo jedni wola z góry (a twarze przez lornetkę), inni jak Sagittaire - na tyle blisko żeby widzieć i cała postac i aktorstwo, a jeszcze inni jak od dawna nie obecny tu Scarpia - z pierwszego rzędu. Jesli nie zalezy Ci na sledzeniu min i usmiechów tancerzy a Twojemu wzrokowi nic nie brakuje polecał drugą (wyższą ) połowę parteru.

resztę dyskusji dot. tancerzy TW-ON proponuje toczyc w odpowiednim watku na tablicy Ludzie baletu

PS. Sagi, debiut Gabdulina jest 30go, ale to naawdę sobota :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:17 pm   

jej, masz rację. tak mam zakorzenione, że II premiera jest w Łodzi w niedzielę, ze ślepo mówię, a to przecież w sobotę teraz wyjątkowo. tak to jest jak sie czas odmierza spektaklami w Łodzi:):):) ja tez preferuje I rzad , jak Scarpia, tyle ze wszedzie poza warszawa... koniec off
 
     
w. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 32
Posty: 40
Skąd: koło Wa-wy
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 12:06 am   

Co do miejsc.Niee,na wejściówkę to nie ma co,poza tym ja mam całkiem blisko do Opery także zawsze rezerwuję bilet telefonicznie i za kilka dni odbieram.(jutro idę:)) Jeszcze można takie za 30 zł kupić, żeby się nie martwić o siedzenie;p, ale jeżeli chodzi o balet to zdecydowanie muszę wszystko widzieć DOBRZE. Ostatnio jak byłam na Carmen, wydałam 100zł za miejsce całkiem dobre w amfiteatrze, ale znaleźli się wyżsi i musiałam się trochę namęczyć, żeby dobrze widzieć. Dlatego te bilety po 55zł to świetna sprawa. Chociaż kiedy rezerwowałam bilety na Bajaderę z Popovem, Pani doradziła mi, że z I rzędu nie będę za dużo widzieć,bo jest zbyt blisko orkiestry..i mam miejsca w amfiteatrze,loża 8.Tam podobno nikt nie będzie mi zasłaniał.
Bliżej terminu odezwę się na PW :)

Edit: Mam już rezerwację na 27 również, rząd I ;p Do zobaczenia!
 
     
*Black Swan* 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 26
Posty: 9
  Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 10:26 am   Myself.

Czesc,moje imie to Francesca(czyta sie Franczeska),po polsku,tak naprawde,to Frania,wiec mozecie mnie tak nazywac.Mam 13 lat,teraz mieszkam we Wloszech(przepraszam za ortografie ale nie mam Polskiej klawiatury i polskiego nauczyla mnie mama,poniewaz jestem i polka i wloszka,wiec jakies bledy napewno robie.),kocham balet,w wieku 7 lat tanczylam go ale przez niektòre problemy w rodzinie musialam przestac....na szczescie udalo mi sie zaczac w pazdzierniku,za 3 miesiace przeprowadzam sie do Warszawy,w ktòrej bylam juz na wakacje(kazde lato spedzalam w Polsce.),chodze na lekcje prywatne zeby nadrobic+3 razy w tygodniu normalnych zajec(1 godz. hip hopu+1 godz. baletu.)jestem rosciagnieta poniewaz pracowalam miesiace nad szpagatami :D ,moja ciocia zadzwonila do Warszawskiej OSB zeby sie dowiedziec czy mam szanse na rekrutacje poniewaz nie zdozylabym na to w maju,bo jeszcze bym byla we wloszech,powiedzieli jej zeby zlozyla dokumenty i na rozpoczecie roku szkolnego bede sie tam uczyla przez 5 dni i po 5 dniach powiedza czy sie dostalam,wiecie co?nie boje sie,wszystko jest w moich renkach,i tym razem nie zrezygnuje z baletu za nic na swiecie,jestem zdeterminowana,i chetna do ciezkiej pracy.No còz...o mnie moge powiedziec jeszcze ze kocham rysowac(zaproponowalimi akademie sztuk pieknych w neapolu,ale ja chce zostac baletnica),i pisac wiersze.
_________________
Trzeba być atletą żeby tańczyć, ale artystą żeby być tancerzem.

Balet to nie technika ale droga ekspresji, która jest bliżej wnętrza człowieka niż cokolwiek.
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 1:12 pm   

O, kocham Włochy! To najwspanialsze miejsce na świecie. Zazdroszczę Ci, że moglaś spędzić tam tyle czasu.
Będę trzymać kciuki! Ja również doszłam do IV kl. OSB i jest OK :) .
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 1:55 pm   

witamy na forum
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 12:23 pm   

trzymam kciuki *Black Swan* :)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
*Black Swan* 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 26
Posty: 9
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:28 pm   

Dziekuje!
_________________
Trzeba być atletą żeby tańczyć, ale artystą żeby być tancerzem.

Balet to nie technika ale droga ekspresji, która jest bliżej wnętrza człowieka niż cokolwiek.
 
     
vidoq 
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 6:02 pm   

Witajcie :) Mam na imię Basia i jestem wiolonczelistką oraz fotografem. Trafiłam tu przypadkiem szukając tancerki która zapozuje mi do sesji baletowej ale mam nadzieję, że zostanę na dłużej. :)
Miłego wieczoru wszystkim życzę! :)
_________________
vidoq studio
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 5:36 pm   

Hej hej vidoq ^^ witamy na forum i zapraszamy do dyskusji :D
może powiesz nam coś więcej o sobie?
 
     
Pan Piotr 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 42
Posty: 2
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 3:43 pm   Witam

Dzień dobry,

chciałem się przywitać jako nowy uczestnik Państwa społeczności :)

Trafiłem tu "przypadkiem".

Pozdrawiam i miłego weekendu :)
_________________
w życiu jak w tańcu...
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 8:58 pm   

Czemu w cudzysłowiu??? :)
 
     
Pan Piotr 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 42
Posty: 2
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Cze 11, 2011 1:05 pm   

Poszukiwałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, wujek Google mnie przekierował na wątek z kwiatami :)

Uzyskałem bardzo szybko odpowiedź od "Father" za co serdecznie dziękuję :)

Po spektaklu rozwiał ktoś już osobiście moje wątpliwości i wiem jak co jest postrzegane "zza kulis" :)

Sukcesywnie będę zapoznawał się z forum.

Jestem "młodym" miłośnikiem baletu co stało się także "przypadkiem" :)
_________________
w życiu jak w tańcu...
 
 
     
Talleenka. 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 37
Posty: 1
Skąd: zza regałów z książkami
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 1:05 am   

Na forum zaglądam już od kilku lat :) ale niedawno zdecydowałam się zarejestrować.

Baletowym jestem niestety teoretykiem :( nigdy nie tańczyłam (na początku było mało chęci, a później przeciwskazania ortopedyczne) - otarłam się jedynie o taniec brzucha (tam pierwszy raz miałam na sobie baletki :D ). Za to z panią Turską, YouTubem i dvd jestem dość blisko zaprzyjaźniona. Lubię też opery, ale chyba bardziej operetki ;)
Przepadam za Szeherezadą i Ognistym ptakiem - mogłabym oglądać w kółko, ale lubię dogrzebywać się do nieznanych librett i przedstawień. Ale do tej pory nie mam swoich uwielbianych tancerzy... za mało spektakli widziałam na własne oczy, ale ostatnie lata pozwalają mi nadrabiać braki.

Mimo że od kilku lat jestem w Warszawie ciągle mi nie po drodze zbyt często do Teatru Wielkiego - najpierw problemem były finanse (samodzielnie się utrzymywałam i studiowałam :)) a potem jakoś tak niechętnie samej się chodziło, a znajomi na słowo balet nagle przypominali sobie o kocie na firance lub garnku na gazie. A że moja sympatia ma problemy ze słuchem i jakkolwiek by chciała, muzyka jest dla niej torturą, zostałam w swojej pasji osamotniona.

Przymusowy rok przerwy na studiach w tym roku sprezentował więcej wolnego czasu i nieśmiałe marzenie o spróbowaniu z taką dozą nieśmiałości klasyki od października (okazuje się, że na zajęciach dla dorosłych nie będę najstarsza może ;P ). Głównie dlatego od kilku dni podczytuję dość dokładnie forum.

Może też uda się znaleźć jakąś przyjazną duszyczkę, która kiedyś by była chętna się wybrać na spektakl :)

Lubię fantastykę (no dobrze, jestem uzależniona ;] - science-fiction, antyutopie, hight fantasy - połykam) i klimaty wschodnie (Bliskiego i Dalekiego - origami, manga, ale i Baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy, czytam co jakiś czas na okrągło). Pracuję w bibliotece, wśród książek czuję się najlepiej i chociaż to herezja pewnie :D naprawdę lubię czytać operowe i baletowe libretta i do nich sobie czasem mazać z wyobraźni.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 11:24 am   

witamy serdecznie na forum. Bardzo ciekawa ta Twoja historia miłości do tańca i baletu, a pracy wsród książek to wręcz zazroszcze ;) Mam nadzieje, ze będziesz częstym gościem na forum i będziesz się dzielić swimi wrażeniami z zajec dla dorosłych (trzymam kciuki) oraz ze spektakli. Co o zyczliwych duszyczek z którymi mozna sie na spektakl wybrac to nie problem - wielu z nas bywa na wiekszosci baletów w Warszawie, wystarczy ze dasz znac kilka dni wczesniej. Z przyjemością się z Toba spotkamy w Teatrze Wielkim
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Hadi
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 11:02 am   

Mam na imie Ola i jestem z Wrocławia, chodzilam do zajecia baletowe ale zrezygnowalam. Pozdrawaim
 
     
Bella.996
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 9:58 am   

Witam!
Mój nick wziął się z mojej ksywki Bella i roku urodzenia. Nie jestem baletnicą lecz tańczę sama w domu nawet na pointach co wiem że jest głupie, ale pomaga mi moja przyjaciółka- bisiuka :wink: .
Chodzę na gimnastykę artystyczną ale rekreacyjnie raz w tygodniu. Niestety nie mogę chodzić na balet gdyż mam wiele zajęć a i mam daleko na Moliera gdzie jest studio baletowe.
Zdawałam w tym roku do sb do V klasy ale się nie dostałam.
Forum czytałam wcześniej jako gość i postanowiłam się zarejestrować :D
Pozdrawiam wszystkich =*
 
     
raspberry6 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczen
Wiek: 28
Posty: 11
Skąd: Krakow
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 5:40 pm   

Witajcie!
Nazywam sie Paulina, mam 16 lat i chodze szkoly baletowej FEA w Krakowie.
Moja przygoda z baletem rozpaczela sie niedawno- rok temu. Postanowilam sprobowac isc na zajecia, poniewaz zachecila mnie do tego kolezanka, ktora kiedys chodzila na balet. Poszlam od razu do 5 klasy (chociaz u nas w jednej klasie mozna byc 2 lata- to zalezy), wiec jestem na niezlym poziomie. Chociaz oczywiscie nadal mam duze braki. Ale kocham balet! :)
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 5:51 pm   

Witamy :) i zapraszamy do dyskusji.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 9:46 pm   

Witam serdczenie.

Na forum zaglądam od kilku lat, ale dopiero niedawno postanowiłam się zarejestrować. Znalazłam tutaj całe mnóstwo ciekawych porad, celnych spostrzeżeń i tanecznych inspiracji, za co bardzo dziękuję.

Jako dziecko marzyłam o nauce w szkole baletowej, jednak miałam zbyt małą siłę przebicia i rodzice się nie zgodzili. Teraz nadrabiam zaległości w realizowaniu marzeń i z baletowych ćwiczeń czerpię wiele przyjemności. Ćwiczę od paru lat, ale dopiero od kilku miesięcy przyzwyczajam moje stopy do point.

Na co dzień zajmuję się zupełnie innymi rzeczami - pracuję, studiuję (to już mój drugi kierunek) i do szaleństwa kocham literaturę, choć czasu na czytanie mam mało. Staram się jednak zaglądać na forum systematycznie i mam nadzieję, że to się nie zmieni - tak jak moja fascynacja tańcem klasycznym i baletem.
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 9:55 pm   

martini_rosso
Niesamowicie miło jest widzieć osobę tak upartą w swoich marzeniach - gratuluje , miło nam Cię widzieć na forum.

Mi osobiście zabrakło takiej siły do marzeń....
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 10:05 pm   

Niestety mnie również zabrakło upartego dążenia do celu - spełnienie baletowego marzenia wydarzyło się jakby przypadkiem (choć ktoś inny nazwałby to przeznaczeniem) i to po wielu, wielu latach. W trakcie ćwiczeń walczyłam z kryzysami - nie raz, nie dwa. Ale nie warto się poddawać. Nikt nie zrealizuje naszych pragnień za nas samych...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 6:53 pm   

martini - serdecznie witamy na forum, miło widzieć tu kolejną "dorosłą" użytkowniczkę, która nie porzuciła marzen o balecie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 36