www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie stoi w pointach??
Autor Wiadomość
.::Alicja::. 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uzależnienie.
Wiek: 30
Posty: 11
Skąd: Szczytno k. Olsztyna
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 12:38 pm   

jasne ze sprawdzalam czy bez niczego tez mam ciasno. i mam. nie wiedzialam tylko czy tak nie powinno byc.
_________________
.Małe, śliczne, różowe narzędzie tortur.
.Pointy.
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 7:46 pm   

Wiesz, wydaje mi sie, ża po jakimś czasie pointa na długość też się rozrabia. Ja miałam za małe przez pierwsze kilka dni, a teraz są już dobre.
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 8:52 pm   

Mnie się wydaje, że na długość się nie rozrabiają, ale czubki się rozszerzają i przez to ogólnie wydaje nam się, że pointy są większe... :D
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 8:28 am   

Może i tak. W każdym razie jakoś tam się większe robią na długość. Poza tym nie zawsze jest tak, że trzeba sobie z tyłu palec zmieścić. Jak komu wygodnie. Niektóre tancerki kupują o kilka rozmiarów za małe pointy i wygodnie im się stoi i w ogóle tańczy. Ainne wolą większe, chociaż jak się stoi to dziwnie odstają na pięcie.
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 7:10 am   

Mnie na początku często skurcz łapał, gdy miałam ustać dłuzej na poincie. Palce też bolały wiadomo, ale z czasem to wszystko się niweluje. Zresztą im częściej się w pointach chodzi itd tym lepiej dla was. Ja często ubierałam po domu i nie to że ćwiczyłam, ale siedziałam w nich wypychając podbicie, albo jak szłam do kuchni to sobie na nich stawałam czy coś tam robiłam. Nogi się przyzwyczajają i potem czuje się swobodniej na zajęciach.
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 8:34 am   

w sumie zawsze tak jest ze im trudniej sie cos robi tym jest latwiej, najtrudniej ten pierwszy okres przebolec ale jak sie to pokona to juz potem jest tylko lepiej
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 4:15 pm   

Moim zdaniem, trzeba znaleźć sposób na ból palców. Ja np. okręcam palce szmatką i na to gąbkowa wkładka. I nie boli. No chyba że poprzedniego dnia za dużo poćwiczę i boli. To wtedy jeszcze na duży palec naklejam plaster z opatrunkiem. To lepsze niż kiedyś. Kiedyś oklejałam każdy palec z osobna. ;D I traciłam 5 metrów plastra w 2 dni ;D
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Agatta 
Nowicjusz

Wiek: 28
Posty: 9
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 6:42 pm   

Czyli, ze na pointach stoi się na samych czubkach palców? Auu...JAk ja tylko próbuje tak stanąć to mnie natychmiast skurcz bierze. Was to nie boli?
_________________
Kazde marzenie ma w sobie ziarnko prawdy. A prawdziwy geniusz polega na tym żeby te zaiarnka odnaleźć ;)
 
     
sasetka2505 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 37
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 10:04 pm   

boli ale jak się już wypracuje podbicie to przestaje. Jeśli długo się nie ćwiczy to znowu boli. Ale ból jest wpisany w balet. Czego się nie robi dla spełnienia marzenia..... :)
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 10:38 pm   

Agatto, stoi się na czubkach palców, ale w specjalnie usztywnionym obuwiu, jakim są pointy, jest to całkowicie wykonalne.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
JustDance. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Tancerka, uczeń.
Posty: 120
Skąd: Z innego świata...
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 4:14 pm   

Wykonalne, wykonalne, Agatto. Pointy są usztywnione i specjalnie przygotowane właśnie do tego. Wiadomo, że ból jest jak długo się ćwiczy, ale da się go wytrzymać. ;)
_________________
Każdy taniec jest dla mnie prezentem od losu. ~
Gość, dla Ciebie też! Pozdrowienia, Gość.


20:11, 12.04.2009
100 postów. : )
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 8:37 am   

Szukam i szukam nie umiem znaleźć wątku, który lepiej pasowałby do mojego problemu, więc wrazie czego proszę mnie nie ganić : )

A mianowicie mam problem z poprawnym staniem w pointach, gdyż stoję mniej więcej tak \ / a chciałabym tak ||. Może to wina point (bloch jet stream, a wcześniej miałam amelie i to samo), bo z tego co pamiętam to (chyba) w grishko tego nie było...
Gdzies znalazłam ćwiczenie, które polega na robieniu w siadzie prostym point tak, aby kostki były złączone, a przednia część stóp szła do boków. Staram się to ćwiczenie wykonywac w miarę regularnie, ale efektów nie widzę... więc może to jednak wina point?

Z góry dziękuję za pomoc ; )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 9:13 am   

no właśnie też miałam taki problem; w grishko novice "znosiło" mnie na zewnętrzną stronę pointy i myślałam, że to wina za słabych kostek. ale zmieniłam teraz pointy i stoję jak najbardziej poprawnie.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro Lip 06, 2011 4:45 pm   

Kupiłam sobie nowe pointy grishko 2007 pro i w nich nareszcie stoję poprawnie. Mam nadzieję, że to sie nie zmieni ; )
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 11:24 am   

ja zauważyłam, że zbijam (niszczę) wewnętrzną stronę czubka szybciej niż całą jego powierzchnię. po wewnętrznej stronie jest jakby bardziej miękki. to znaczy, że źle coś robię? może jakoś źle stoję? raczej tego nie zauważyłam... czy Wam czubek niszczy się nierównomiernie?
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 3:18 pm   

arizona
tak mam tak w każdych pointach nie wydaje mi sie że to poprzez złe stanie.. pointy najszybciej się niszczą na "paluchu" :)
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 6:44 pm   

a ja mam taki problem, gdyż nie mogę stanąć na całym czubku w lewej poincie, na prawą wszytko ok, ale ta lewa to jakiś koszmar. Nie wiecie z czego może to wynikać? I jak to poprawić?
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 7:26 pm   

Może po prostu Twoja lewa stopa jest słabsza, więc masz gorzej wyrobioną lewą pointę? Ja miałam podobna sytuację, ale akurat moja lewa stopa jest mocniejsza. Podobno na etapie wyrabiania point dobrze jest je zmieniać względem stóp, aby równomiernie je wyrobić... co oczywiście dotyczy przypadków, gdy jedna stopa jest znacząco silnieszja od drugiej.
 
     
Bergsma 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
ze środowiska
Wiek: 51
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 28, 2011 11:25 pm   

madziadziama5 napisał/a:
a ja mam taki problem, gdyż nie mogę stanąć na całym czubku w lewej poincie, na prawą wszytko ok, ale ta lewa to jakiś koszmar. Nie wiecie z czego może to wynikać? I jak to poprawić?


A czy byłaś u ortopedy? Może pójdź i opisz dokładnie problem. Nigdy nie wiadomo, z czego może wynikać mniejsza wydolność stopy, czy że jedna noga jest słabsza od drugiej. Takie sprawy mogą "iść" z samego kręgosłupa, więc lepiej to wykluczyć.
_________________
"Taniec jest jak morze. Widzimy fale. Lecz to, co je porusza, płynie z głębi." Rosella Hightower
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 5:14 pm   

a czy jak chodzicie normalnie w pointach to was też boli duży palec ? czy to może wina za małych point? (mam grishko novice ss rozmiar 5 xxx przy normalnym rozmiarze stopy 39)
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 7:46 pm   

Mnie bardzo boli w pointach, które są już za miękkie, ale bez wkładek, bo ich nie mam, nie wiem jak byłoby z ;p A w twardych mnie nie boli.
 
 
     
Isolde
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń-miłośnik
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 10:58 am   

Mam pytanko. Jak wzmacniacie palce, kostki i nogi, żeby stać na pointach?
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 7:37 pm   

skoki, skoki, skoki :D nie ma nic lepszego na wzmocnienie ;)
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 7:43 pm   

wszystko co się da zrobić na wysokim i niskim releve
_________________
http://sajowe-hafciarstwo.blogspot.com
 
 
     
laliberte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 15
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 11:54 pm   

Jak ja się cieszę że pointy są przeznaczone dla kobiet :) Chociaż przyznam że musiałem kiedyś się nauczyć tańczyć w nich było bardzo ciężko (z wiadomych względów) ale podołałem wyzwaniu. :smile: morał: mężczyzna też może :smile:
_________________
la liberte de la corpe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 37