www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
współczesny w Krakowie.początki-kto tańczy?
Autor Wiadomość
Miss_Ki 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 18, 2011 11:04 pm   współczesny w Krakowie.początki-kto tańczy?

Niedawno zaczęłam moją przygodę z tańcem współczesnym. Mam 21 lat i potrzebowałam jakiegoś impulsu w moim życiu. Chęć zapisania się na zajęcia taneczne narodziła się od razu po przyjeździe na studia, czyli prawie 3 lata temu. Nic z tego nie wyszło. Plany i marzenia poszły na bok, co przyćmiły życiowe porażki i utrata wiary w siebie. W końcu, kiedy w życiu wszystko się jakoś poukładało, stwierdziłam, że warto poczynić pierwszy krok ku tańcu współczesnemu. Nie jest łatwo, ale determinacja jest wielka. Współczesny, traktuję jako pewnego rodzaju terapię, której bardzo potrzebowałam.

Czy ktoś z Was zaczął ostatnio, trochę dawniej, bądź zamierza zacząć, przygodę ze współczesnym?
 
     
Unda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
romans w ukryciu
Posty: 7
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 10:54 pm   

o jak milo :smile: ja wlasnie bardzo chce sie zapisac na zajecia z baletu oraz tanca wspolczesnego, wlasnie w Krakowie. Tez mam 21 lat i podobna sytuacje do Ciebie...


Chcialabym krok po kroku uczyc sie. szukam wlasnie zapisow, ale wszystkie jakie znajduje dla poczatkujaych kursy- juz trwaja jakis czas... Wiesz moze, czy sa gdzies w Krakowie kursy "zimowe"?

a gdzie Ty chodzisz? jak dlugo? jakie wrazenia? :smile:
 
     
Miss_Ki 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 1:36 am   

Jeszcze w październiku zapisałam się do szkoły tańca Sempre na Kazimierzu, bo zajęcia są w piątek, a ja tylko wtedy w zasadzie mam czas. Na pierwszych zajęciach było 3 osoby, na kolejnych więcej. Ostatnio np. było znacznie więcej osób, z czego kilka pierwszy raz, więc wydaje mi się, że spokojnie mogłabyś jeszcze dołączyć do grupy ;) Prowadząca, Alicja, jest świetna, ma d.dobry warsztat i jest przesympatyczna. Kiedy zapytałam ją w obawie, czy w ogóle jest szansa dla kogoś, kto wcześniej nie tańczył dłużej żadnego stylu, aby chodzić na zajęcia ze współczesnego, powiedziała, że jak najbardziej i że o to chodzi, żebyśmy nic nie umieli, a u na tych zajęciach się dopiero uczyli. To mnie zmotywowało i postanowiłam, że będę chodzić.

Jeden minus dla mnie, czyli osoby, która, jak wspomniałam, nigdy nie tańczyła dłużej, a tym bardziej nie miała kontaktu ze współczesnym czy z klasyką, trudno jest na jednych zajęciach ogarnąć całą choreografię, tym bardziej bez odpowiedniego przygotowania ruchowego z klasyki, dlatego szukam teraz zajęć, które by mi w tym pomogły.

W ogóle to podrzucam Ci linka, żebyś mogła ewentualnie zapytać, czy można się jeszcze dopisać do grupy (choć myślę, że tak, w końcu jest możliwość wykupienia pojedynczych zajęć zawsze i dla każdego) i przejrzeć pozostałe informacje.

http://www.sempretaniec.pl/kontakt.html

Pozdrawiam!
 
     
Unda 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
romans w ukryciu
Posty: 7
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 1:42 am   

doladnie nad ta szkola myslalam, bo lokalizacja mi najbardziej odpowiada.

bardzo chcialabym sie uczyc tanczyc, zastanawiam sie tylko, czy wlasnie nie lepiej na poczatek nie zaczac od klasyki ( docelowo marzy mi sie i balet i tan.wspol.) Jednak jestem po dosc powaznych kontuzjach, co za tym idzie kondycja chwilowo u mnie zerowa, boje sie, ze nie nadaze za grupa :oops:

ile osob macie w ogole teraz w grupie? sa tez "antytalencia"? ( zawsze razniej by bylo :twisted: )
 
     
Miss_Ki 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 34
Posty: 3
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 1:51 am   

Szczerze mówiąc, od początku kiedy chodzę na zajęcia, zawsze pojawiają się jakieś nowe osoby.Ostatnio było koło 12, ale w trakcie ktoś zrezygnował. Co do "antytalentów", to myślę, że takich nie ma, ale są takie osoby jak ja, które nie łapią wszystkiego od razu, a spowodowane jest to właśnie brakiem odpowiedniego przygotowania. Jedno jest pewne, te zajęcia dają dużo odprężenia, nikt nie krytykuje Cię za to jak tańczysz i co tańczysz ;)

Co do podstaw, to znalazłam info, że w Staromiejskim Centrum Kultury są zajęcia z techniki współczesnego, podjarałam się tym mega, ale oczywiście terminy mi nie pasują. Ale coś spróbuję wykombinować w tym kierunku, z resztą, jest napisane,że można do grupy dołączyć cały rok! :smile:

http://sckm.krakow.pl/index.php?id=23
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18