www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasia G
Pon Lip 04, 2011 9:18 am
FILM

Czy jest wystarczajaco fachowych materialow filmowych o balecie.
ta
0%
 0%  [ 0 ]
srednio
10%
 10%  [ 1 ]
nie
90%
 90%  [ 9 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 6:29 pm   FILM

Dowolna tematyka pomysłow.
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
Ostatnio zmieniony przez FILM-nakrece Pon Gru 19, 2011 11:23 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 6:30 pm   

zapraszam do dyskusji
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 7:20 pm   

to wyraź swoją opinię by reszta dyskusji miała się do czego odnieść.
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 7:43 pm   

napewno kazdy z was mial moment w zyciu kiedy brakowalo mu czegos, to cos lub ktos byloby zrealizowane w postaci obrazu

Mam kilka pomyslow i jeden na ukonczeniu projekt do ktorego bede potrzebowal tancerzy na wytyczonym przez prowadzaca poziomie,
niestety z powodu tego ze glowny producent gazeta wyborcza zastrzegl podawanie informacji do wydania plyty dvd.
Ale tematy sa otwarte no i nowe do otwarcia.
Oczywiscie jedna sprawa miec mozliwosci do organizowania a druga to ogolna rozmowa na forum tutaj...
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 9:29 am   

trochę na ten temat i pokrewne było tu:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1394

generalnie w naszym kraju taniec i balet nie sa utrwalane fachowo, a jesli nawet rejestrowane to nie wydawane czyli nagrania nie są dostepne wielbicielom tej sztuki. Każdy z nas usiłował z róznych teatrów "wyciagnąć" robocze nagrania baletów które kochamy w konkretnych wykonaniach, bo czasem bardziej nas ciagnie do naszego - warszawskiego czy łódzkiego Jeziora łabedziego (to tylko przykład), niz do świetnego wykonania American Ballet Theatre. W pierwszym rzędzie powinny być utrwalane i wydawane na płytach dvd dokonania rodzime - naszych choreografów, naszych baletów. Czasem jesli jakis eatr dogada się w TVP (lub inna telewizją) to udaje mu się coś nagrać - przykłady: kielecki Teatr Tańca - Chopin 4razy4 czy Bałtycki Teatr Tańca - choreografie Izadory W. Dla mnie oczywistością jest utrwalanie premier Polskiego Baletu Narodowego i dziwię się ze olski Instytut Audiowizualny jeszcze się za to nie zabrał :evil:

Natomiast nie do końca jasne jest dla mnie sformuowanie: "Mam kilka pomyslow i jeden na ukonczeniu projekt do ktorego bede potrzebowal tancerzy " - brzmi tak jakby miało byc to coś stworzone specjalnie do nagrania, na potrzeby nagrania. U nas brakuje wszytskiego - filmów dkumentalnych o tancerzach, zespołach, premierach, dobrze że TV Kultura robi swoje reportarze, ale kto utrwali to co sie dzieje poza stolicą? W latach 60-70tych powstawały nie tylko nagrania baleów, nie tylko filmy dok.o naszych tancerzach ale i liczne choreografie - miniatury na potrzeby TV np.Grucy z udziałem znakomitych solistów. To wszystko lezy w archiwach. najpierw jednak utrwalac to co jest - z ym ze wiem ze jest to drogie - minimum 3 kamery, dobry merytorycznie i artystycznie monaż, wydanie...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 10:57 am   

Tak to tajemnicze co pisze ale tak jest przy projektach wydawniczych w pierwszym etapie.
Co do kamer
od 4 duze przedstawienia
od 3 male przedstawienia
1-2 przy biografiach, instruktarzach, dokumentach.
Na konkursy w wiekszosci male przedstawienia kreci sie z tylko jednej kamery z powodu najczestrzych wymogow jury konkursowej, tam ciec sie nie robi.
Co do archiw, rozmawialem miesiac temu w krakowie z dyr Teatru Narodowego o zrealizowaniu dokumentu, ale koszta zrzucania tych materialow oraz przetworzenia nawet udostepnionych za darmo sa za wysokie, potem nikt tego nie kupi a jak placi to akurat tyle ile koszta wynosza i jeszcze inne zwiazane z polityka teatralna (rozmowa na ten temat z prezesem Polski Zwiazek Dyrektorow Teatrow P. ale to nie jest moja ulubiona czesc dyskusji tu na forum ).
Teraz chce zrealizowac temat zwiazany z baletem, jest duzo propozycji co do tresci oraz tytulu roboczego, miejsca, gatunku, formy artystycznej, jak bedzie zroznicowany temat, czym sie bedzie roznil od pozostalych, no i wprowadzona nowa forma -sposob przedstawienia tematu .
Ilosc kamer nie jest istotna przy wiekszosc tych filmow co u was na forum ogladalem to w 90 proc mat z jednej kamery.
Domyslam sie ze Pani i inne dziewczyny i Panowie spogladacie na to okiem "dokladniejszym" a materialy w 90 procentach nie byly konsultowane przed zlozeniem z fachowcami wyzej wymienionymi wiec moim zadaniem jest umiec zerowac na waszym doswiadzczeniu byscie sie sami nie skrytykowali.
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
Biedronka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 40
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 12:35 pm   

Offtop: CZEGO potrzebujesz, a nie CO potrzebujesz!!!
_________________
諸共に哀と思へ山桜
花より外に知人もなし
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 1:57 pm   

Co do offtopu, niekoniecznie, bo "co" odnosi się do "zobaczyć". Tak samo pytasz "co chcesz zobaczyć", prawda? Potrzebujesz to niezbyt zgrabnie dobrane słowo i rzeczywiście występuje raczej z "czego", ale wydaje mi się, że "co potrzebujesz zobaczyć?" brzmi lepiej niż "czego potrzebujesz zobaczyć?".
Nie mam uprawnień do krytyki, tak mi się tylko wydaje i nie jest to rzecz, która teraz i tutaj powinna zostać poddana dyskusji, także już milknę :D
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 6:16 pm   

FILM-nakrece napisał/a:
Ilosc kamer nie jest istotna przy wiekszosc tych filmow co u was na forum ogladalem to w 90 proc mat z jednej kamery..


to co u nas mozna obejrzeć to w 90 proc. filmy pirackie lub amatorskie na youtube wrzucane własnie z racji rozpaczliwej potrzeby oglądania swoich ulubionych artystów z całego swiata w róznym repertuarze.

Rozumiem teraz jednak ze w pytaniu i tym temacie chodzi o projekt film - raczej dokumentalny - dotyczący baletu a nie utrwalanie spektakli. Dobre i to i godne poparcia i realizacji :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 8:15 pm   

Tak dobrze przejsc do sedna tematu.
Wlasnie chodzi o te dwie rzeczy a nawet cztery, chce najbardziej krecic dokument, lub dokument biograficzny a najlepiej dokument biograficzny z ujeciami fabularnymi
czyli :
---materialy dokumentalne, archiwalne (jak sa) i aktualne.
---przeplatane materialami biografii
---wplecione w to zdarzenia ze wspomnien i nietylko w formie fabularnej odtworzonej przez osoby w odpowiednim wieku z czasow wspomien (tancerze mieliby tu pole do popisu, no i mogliby sie wcielic na chwile w te osoby)
Jak krecilem kilka spektakli tanecznych w WST w bytomiu na wydziale tanca, rozmawialem o tym z kilkoma adeptami aktorstwa (byli zaciekawieni)
Wierze ze Wy macie wiecej do powiedzenia w tej kwestii i improwizujecie w glowie takie tematy w sposob naturalny nie wiedzac o tym czasem.
Czytam i wnioskuje.
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Sro Lip 06, 2011 9:59 pm   

zapraszam wszystkich ktorzy chca uwolnic z glowy pomysly na zrealizowanie filmu
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
FILM-nakrece 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
filmowanie tanca
Wiek: 53
Posty: 10
Skąd: katowice
Wysłany: Pon Gru 19, 2011 11:33 pm   

Proszę zgłaszać na 2012 propozycje na krótki film z twoim udziałem i interpretacja , czy pomysłem.
Dwa najlepsze pomysły zostaną całkowicie sponsorowane i wydane na płycie DVD z okładką.
_________________
FILM
Co chcielibyscie zobaczyć i czego jesteście ciekawy ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 27