www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kreacje 2012
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 3:25 pm   Kreacje 2012

Ktoś sie wybiera? to najbardziej rozbudowane (pod względem ilości uczestników) warsztaty od początku tej inicjatywy w PBN

http://www.teatrwielki.pl...month=5&kid=758
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 10:25 pm   

Oczywiście ja się wybieram w sobotę - bilety mam od wakacji!!! Nie można nie byc. Zwłaszcza, ze mój ulubiueniec zatańczy :)
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 08, 2012 10:37 pm   

Sagittaire napisał/a:
Nie można nie być. Zwłaszcza, ze mój ulubieniec zatańczy :)

Nie wiem, o którym swoim ulubieńcu myślisz tym razem, ale cieszę się, że znów jesteś na blogu. Już się trochę martwiłem, iż łódzkie problemy baletowe zniechęciły Cię do baletomanii. A wracając do nowych "Kreacji", to w jednej z obsad widzę niesamowity zestaw wykonawców: Robert Gabdullin, Paweł Koncewoj, Maksim Woitiul, Vladimir Yaroshenko. Ho, ho! Pozostaje wierzyć, że było po co ich fatygować wszystkich razem. Jeśli tak, to zapowiada się niezły koncert gwiazd.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 8:50 pm   

moim zdaniem najlepsze Kreacje ze wszystkich - warto iśc jesli ktos jeszcze moze
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 12, 2012 11:04 pm   

Kasia G napisał/a:
moim zdaniem najlepsze Kreacje ze wszystkich...

Chyba tak, chociaż w poprzednich także zdarzały się propozycje godne uwagi. Ale i te „Kreacje” utwierdzają mnie w przekonaniu, że choreografowie nie rodzą się na kamieniu. Bo choreografia baletowa to nie tylko sklejanie pas do pas w rytmiczną lub nastrojową całość. Tak jak składanie słów czy dźwięków mało kiedy owocuje prawdziwą literaturą czy muzyką. Jednak gdzieś trzeba próbować jeśli w duszy gra, mierzyć się z materią języka, kompozycji i dramaturgii tańca i baletu, z wyrażaniem czegoś godnego refleksji widza, z własnym gustem muzycznym, doświadczać jakie to wszystko trudne wbrew pozorom i jak trudno o prawdziwy sukces. Dlatego chwała inicjatywie warsztatów choreograficznych w PBN-ie, które umożliwiają wszystkie te próby na najlepszym w Polsce aparacie wykonawczym. To wielka szansa dla chętnych i odważnych.

Ja osobiście wyszedłem pod największym wrażeniem kolejnej pracy Roberta Bondary, nie po raz pierwszy zresztą. On już chyba wie o co chodzi w tej trudnej sztuce...
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 11:40 am   

Absolutnie doskonała skladanka - kilka choreografi bardzo udanych, kilka takich sobie, ale obsada najlepsza z mozliwych. I ta bliskośc , która sprawia mała scena- byliśmy zachwyceni.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 10:17 pm   

są takie chwile że pisanie bloga to obowiązek, na szczęście są i takie kiedy jest to przyjemność:

http://www.naczubkachpalc...ej-przyszlosci/
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
renlo
Adept Baletu

Posty: 52
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 2:15 pm   re

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/139088,druk.html
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 8:40 pm   

I jeszcze to:
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/139134.html

Ale pan Szymon nie tylko chwali warsztaty, ale też poucza ich inicjatora. Pisze na koniec: "Generalnie można uznać, że projekt wypadł po raz kolejny z powodzeniem. Nie wolno jednak dopuścić do skostnienia jego formuły. Jak już wspominałem, należałoby teraz rozszerzyć jego ,,ofertę". Chociażby przez nawiązanie współpracy z choreografami z zewnątrz".

Czegoś więc "nie wolno", coś "należałoby", a w ogóle radzi "nawiązanie... z zewnątrz". Kompletny brak zrozumienia dla idei warsztatów choreograficznych w PBN-ie. To chyba jednak inwestycja we własny zespół baletowy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, tworzenie szansy na kreatywność i rozwój własnych tancerzy. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby ci "z zewnątrz" podążyli tym samym tropem w swoich teatrach i zespołach. Skoro tego nie robią - widać nie czują takiej potrzeby.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2012 8:47 pm   

dokładnie Ali, zwłaszcza, ze tego nikt nie robi za pieniądze, tylko za darmo, jest umowa, ze tancerze otrzymują scenę i pomoc od teatru (magazyny kostiumów, niewielkie pieniądze, a czasem i nie na dokupienie materiałów na kostiumy). Warsztaty to nie tylko nauka choreografii dla chętnych tancerzy PBN ale takze nauka innych zawodów - tancerze PBN robia tam za inspicjentów, kostiumografów, PR-owców itd. Jak można sobie w tej sytuacji wyobrazić "dopuszczenie choreografów z zewnątrz"? Zupełne niezrozumienie idei - tancerze PBN mają szczęscie że mogą w czymś takim uczestniczyć ale to wszytsko opiera się na dobrej woli, wolontariacie kolegów, którzy tancza w ich choreografiach (próby do Kreacji odbywają się w czasie wolnym) itd. Ale to trzeba WIEDZIEĆ
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 23