www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 40
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 4:08 pm   

nie sądzę żeby ktoś się aż tak wpatrywał....
_________________
http://sajowe-hafciarstwo.blogspot.com
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 6:12 pm   

Ale co, Dulce - wysmarowałaś te litery na zewnątrz? ;)
Lepszy to masz podpis w sygnaturce, hehehe, śmieszy mnie bardzo - jakichż to dźwięków nie przestajesz wydawać? :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:19 pm   

na wewnętrznej wkładce :D nie na zewnątrz
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:29 pm   

miało być 'soñar' .. nigdy nie przestawaj amrzyc z piosenki, ale ucięło mi ~ .
 
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 12:37 pm   

No to jak wewnątrz, to czym się przejmujesz. Moje buty do flamenco podpisane są całym imieniem i nazwiskiem, a moje pointy podpisywałam imieniem nazwiskiem i pełną nazwą grupy w której tańczyłam, a na środku królowało wielkie L i P, hehe nie zauważyłam różnicy w tańcu ;)

Tak, wiem, że miało być soñar, ale nie mogłam się powstrzymać, bo mi się tak zabawnie kojarzył Twój podpis :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 1:09 am   

Nie wiem gdzie oto zapytać, wiec piszę tu. Jakim klejem przykleić te noski na czubki point aby chroniły materiał. Są one do kupienia bez kleju dlatego pytam czy bedzie odpowiednia np. kropelka ? czy jakis bardziej "elastyczny" klej ?
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sob Cze 09, 2012 4:25 pm   

ja używam butaprenu (czy jak to się tam pisze)^^
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 10:46 pm   

Kupiłam recitale .. już je w miare rozrobiłam ale jedna z nich strasznie czeszczy ( czy też skrzypi ) podczas wchodzenia na point. czy to normalne ??
 
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 2:59 pm   

Tak.Dopasowują się do stopy teraz.
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 7:18 pm   

Mam właśnie zamiar kupić pointy.
Pytanie brzmi:
Jakie to ma znaczenie, o ile w ogóle ma, jaką przyszwę (niską, średnią, wysoką) ma pointa?

Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź :)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 1:52 pm   

Wszystko zależy od tego, czy masz długie palce. Najwygodniejsze dla mnie np. są te z niską przyszwą. Jeżeli przyszwa będzie za wysoka, będzie Ci trudno wejśc na releve. Dodatkowo może ona "blokowac" podbicie. Niektórzy to lubią, bo mówią, że nie "przelatują" przez czubek. Ja tam wolę nie miec śladów na stopach po wysokiej przyszwie :smile:
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 6:02 pm   

Dzięki :)
ale żebym to ja wiedziała, jakie to są "długie" palce :lol:
chociaż wydaje mi się, że specjalnie długie to nie są.
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 6:31 pm   

czytam i czytam i nic nie rozumiem. jedyne co mi przychodzi do głowy to to, ze nie ma żadnych reguł. A już było wszystko jasne.
Od momentu kiedy zaczęłam się interesować jak to działa (jak sie dobiera pointy) stwierdziłam:
-konieczne jest odrysowanie stopy na papierze a następnie jej pomiar (odległość w lini prostej między najbardziej wystającymi punktami - najlepiej narysować dwie proste równolegle - jedna przechodzi przez najbardziej wystający palec, jego czubek, a druga przez czubek piety. Potem mierzymy analogicznie szerokość stopy.
Następnie szukamy w tablicach producenta.
Oczywiście najlepiej mierzyć, ale nie zawsze się da.
Mi przy 24cm/10 wyszły sznsha Recitale 8W. Miałam rozrobione Grishko Vaganowa 5XXX, ale okazalo sie ze są za wąskie. Stopa nie weszła calkiem w box (palce nie weszły wystarczajaco w głab) i ledwo nałozona pieta ciagle sie zsuwala.
Cytat:
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 10:03 pm   

Ale czego nie rozumiesz?
A skoro szukałaś rozmiaru w Sanshach to czemu przymierzałaś Grishko? (hehe Grishko nawet w swoich modelach ma inną rozmiarówkę, a już na pewno dla modelu ... Vaganowa, przeznaczonego dla bardzo wąskich stóp)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 10:20 pm   

Ale ja tego wszystkiego mierząc Vaganową nie wiedziała. A bardzo chciałam przymierzyć cokolwiek.
Nie rozumiem, bo te wszystkie posty nijak nie układają sie w jakąś całość. Tyle zdań ile osób piszących. Na pewno są jakieś zasady natury ogólnej jak przy kazdych butach, a szczegóły do indywidualnego opracowania.
Ale jak piszą dziewczyny tak skrajne opinie to można zgłupieć. Za male, za duże, za duze o jeden rozmiar, o dwa rozmiary, lepiej za wąskie itp itd itp.
To jaki obraz sie z tego wyłania.
Ja w samej rzeczy niewiele sie dowiedziałam :roll:
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 10:52 pm   

Pointy trzeba mierzyć, a na pewno pierwsze (akurat moje pierwsze kupiłam przez internet, idealnie pasowały, ale za to model zupełnie mi nie odpowiadał, że tak powiem - technicznie) i byłoby super gdyby "pani w sklepie" się znała. Żadne za małe, za duże, za wąskie czy za szerokie, muszą być dopasowane i już. Palec na może się podkulać, kiedy stoisz płasko, materiał nie może się wrzynać w piętę, on pointe nie możesz "wisieć" na boxie . Po założeniu wkładki ma być wygodnie i tyle - koniec filozofii.
Na forum mamy mnóstwo wątków o pointach, modelach, dopasowaniu preferencjach, doświadczeniach - wpisz interesujące Cię słowo/słowa w wyszukiwarce, a na pewno z mnóstwa postów wyłowisz coś, co Ci pomoże się w tym pointkowym świecie odnaleźć, powodzenia :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 9:30 pm   

Tak naprawde to właśnie z tej odpowiedzi dowiedziałam się najwięcej. Dziękuję inaenka. Na pewno będę mierzyć. Albo zamówię w sklepie, w którym można dokonać zwrotu.
Swoją drogą to w sklepie w Londynie (wiem to z wywiadu z zawodowa tancerką) pani obsługująca patrzy na stopę i przynosi odpowiednie pointy, które są tak dobrane, ze nie tylko mięśnie stopy ale całego ciała pracują prawidłowo. Kosmos. A nam pozostaje grupa wsparcia :) . To oczywiście miłe, ale to morze być prostsze i bardziej trafione czego i WAM i sobie życzę.
Przymierzę Recitale 8W:)
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 9:31 pm   

Tak naprawde to właśnie z tej odpowiedzi dowiedziałam się najwięcej. Dziękuję inaenka. Na pewno będę mierzyć. Albo zamówię w sklepie, w którym można dokonać zwrotu.
Swoją drogą to w sklepie w Londynie (wiem to z wywiadu z zawodowa tancerką) pani obsługująca patrzy na stopę i przynosi odpowiednie pointy, które są tak dobrane, ze nie tylko mięśnie stopy ale całego ciała pracują prawidłowo. Kosmos. A nam pozostaje grupa wsparcia :) . To oczywiście miłe, ale to może być prostsze i bardziej trafione czego i WAM i sobie życzę.
Przymierzę Recitale 8W:)
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Sob Cze 16, 2012 9:28 pm   

Chciałam się pochwalić, że zamówiłam swoje pierwsze pointy... Są to Grishko Elite 6,5 XXX. Jak przyjdą, to się pochwalę również :lol:
Dziękuję Wam za wszystkie informacje, które przysłużyły się do tego zakupu. :smile:
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 8:40 pm   

Nawiązując do tego co wczesnej pisałam- przymierzyłam Recital 202 rozmiar 8W. Mimo, że w sklepie Etiuda po podaniu wymiarów stopy właśnie te mi zalecono nie mogę ich w ogóle włożyć na stopę. jak zmierzyłam je po podeszwie to mają 22 cm, a według tabel Sanshy maja byc na stopę 24 cm i to w środku nie po wierzchu. Okazały się krótsze od analogicznego rozmiaru Grishko (rozrobioną Vaganową 5 XXX zakładam a nowej Sanshy 8W nie). Przymierzę jeszcze 9W, ale zaczynam mieć wątpliwości- czy to rozmiarówka czy moja stopa ma feler. mam 38 (24 dł. i 10cm szeroka. Kto zna odpowiedź? Chociaż przybliżoną.... proszę.
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 11:58 pm   

Może pomogę. Ja mam ok.10 cm szerokości i ok.23.5-24 cm długości, na co dzień noszę zazwyczaj rozmiar 37. Jeśli chodzi o Sanshę, to kupiłam rozmiar 8W (Recital i Legende), zaś w przypadku modelu Vaganova z Grishko - 4.5 XXXX. Sądzę, że wszystkie te modele mam dobrze dopasowane, Recitale są wygodne, bo są miękkie, zaś Vaganova chyba najbardziej odpowiada mi kształtem. Może tak po prostu jest, że te pierwsze pointy są jednak obarczone pewnym ryzykiem, trzeba je kupić i trochę w nich poćwiczyć, przyzwyczaić stopę i powoli odkrywać te idealne i właściwe dla siebie parametry?
Ostatnio zmieniony przez martini_rosso Nie Lip 01, 2012 12:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sob Cze 30, 2012 5:00 pm   

Dziękuję bardzo za te informację. Zawsze najcenniejsza taka od osoby,która nosi podobne. Jestem w czasie wymiany 8W na 9W i już widzę po porównaniu z Vaganową, że nastpnym razem już wezmę właśnie Grishko o szerokości XXXX. Ku mojemu zaskoczeniu nawet XXX po pewnym czasie (rozrobione przez kogoś innego) zaczynają mi się okładać do stopy.. Mimo swej twardości są plastyczne. Pewnie nie dostrzegłabym tego, ale ktoś wcześniej już o tym napisał i pomyślałam - kurczę dziewczyna ma rację. To jest chyba przewaga Grishko - można je w miarę ćwiczeń fajnie dopasować. Pewna znajoma tancerka z opery tez to potwierdza.
W każdym bądź razie dziękuję martini_rosso za owocną pomoc :smile:
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
jula=) 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 2
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 8:58 pm   

Mnie się wydaje ze jesli ci stopa przeciez nie rosnie to moesz sobie pointy kupic ale to troche bez sensu jak mają przej duzo czasu tylko lezec, ale jesli masz szeroką stopę to mozesz kupic np. elite XX twardość M rozmiar 6 lub 6,5 potrzebne są wymiary stopy (to jesli chodzi o grishko) a zawsze mozesz zapytac trenera :)
_________________
Ballet is my life...
 
     
STARUCHA 
Nowicjusz

Posty: 15
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 9:26 pm   

Jasne. Tylko każdy trener jak każdy człowiek ma swoje doświadczenia i swoje zdanie. Już to przerabiałam.
Elite z XX będzie wąskie, a 6 czy 6,5 będzie raczej zbyt długie (max 5.5 dla 28 cm stopy). Tabela rozmiarów, jak się okazuje, daje wartości przybliżone. A szerokość stopy i poczucie ciasnoty w poincie bardzo indywidualne. Ja muszę mieć szerokie i już, albo dobrze się pomęczyć przy rozrabianiu Grishko.
obecnie używam Sanshy 3/4 Ovation 9W i w mojej opinii jak by było 10 to by było całkiem dobrze bo w 9 stopa wchodzi z cieniuteńką wkładka- a według tabeli powinnam mieć 8X :roll: :roll: :roll:
_________________
STARUCHA- już nie
Po prostu żyj.
 
     
stocha1 
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 1:38 pm   

witam!
szukałam informacji na interesujący mnie temat ale nie znalazłam więc piszę i proszę o pomoc.chciałam się dowiedzieć czy do każdej stopy można dobrać pointy?chodzi mi o to, że mam dłuższy duży palec od pozostałych i nie wiem czy znajdą się dla mnie jakieś pointy.przymierzałam grisho ale nawet stojąc płasko mam wrażenie że podwija mi się ten duży palec i najbardziej boli mnie z góry kostka ta w połowie palca.nie wiem czy to jest wina złego doboru pointów czy moje stopy się nie nadają :( bój jest także kiedy staję na pointach.mniej mnie boli czubek palca niż ta kostka.
proszę o odpowiedź
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 36