www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Nie Sie 05, 2012 6:44 pm
Klasyczna czy romantyczna?
Autor Wiadomość
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 9:50 am   

Czyli wybieram romantyczną 8)
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:01 am   

ze względu na nogi czy umiejętności? :razz:
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 25
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 10:05 am   

Umiejętności... nogi to mam całkiem ok :D A do klasycznej to tylko z pointami.
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
meegson 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń.
Wiek: 31
Posty: 30
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 9:16 pm   

romantyczna. :)
_________________
...uczynić taniec ich jedynym życiem, jedynym światem, jedynym przedmiotem pragnień.
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 6:56 pm   

Może uzasadnienie jakieś, bo nikt tu nie liczy ile osób pisze klasyczna ile romantyczna, a potem wysuwa wnioski. Piszcie dlaczego!
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 1:36 pm   

Ja wolę romantyczną, ponieważ nie mam zbyt długich nóg, a co jak co klasyczna pięknie wygląda przy dłuugich nogach.
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
eventail 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik i uczeń
Wiek: 34
Posty: 89
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 10:17 pm   

Niestety w żadnej z typów paczek nie miałam przyjemności tańczyć, jednak po przeglądaniu stron sklepów internetowych oferujących najrozmaitsze tutu, moje oko zdecydowanie cieszy bardziej paczka romantyczna? Dlaczego? Jednym z powodów jest oczywiście kwestia estetyki. Moim zdaniem prezentuje się lepiej niż klasyczna. Sprawia wrażenie większej naturalności, jest zarazem bardziej minimalistyczna(oczywiście mówię tu o konwencji kroju, nie o stroju przygotowanym specjalnie na dany występ). Faktycznie, klasyczna wspaniale eksponuje nogi, jednakże... zdecydowanie nie odpowiada mi konwencja tego stroju. I tutaj muszę przyznać również rację poprzedniczkom. Przy romantycznej bardziej trzeba się wysilić aby zaprezentować swoje umiejętności, piękne nogi nie odwracają uwagi od techniki.
Cóż można powiedzieć o tutu romantycznej poza rozpływaniem się nad jej niezwykłą subtelnością i eterycznością? Nic więcej, wszak taka jest rola paczki. Oprócz tego ze ma nie przeszkadzać, ma przede wszystkim ładnie wyglądać.
Aczkolwiek nie wyobrażam sobie co odważniejszych ról(np. Carmen, Esmeralda) w paczce romantycznej. Odejmuje to charakteru kreowanej roli. Chyba że baletnica potrafi wzniecić w sercach widzów taki ogień ze strój przestaje byc ważny a liczy się tylko taniec :)
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 7:18 pm   

Zdecydowanie wolę romantyczkę jest takka... Jakby z bajki,magiczna,romantyczna.
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:45 pm   

również wolę romantyczną, podpisuję się pod słowami Dolores:)
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:05 pm   

eventail napisał/a:

Aczkolwiek nie wyobrażam sobie co odważniejszych ról(np. Carmen, Esmeralda) w paczce romantycznej. Odejmuje to charakteru kreowanej roli. Chyba że baletnica potrafi wzniecić w sercach widzów taki ogień ze strój przestaje byc ważny a liczy się tylko taniec


Nie przypominam sobie Carmen w paczce klasycznej, jedynie w strojach stylizowanych i w tunice oczywiście.

Nie można zapominać,że oprócz paczek istnieją również tuniki i wszelakiego rodzaju spódniczki i sukienki, które doskonale można dostosować do charakteru bohatera i jego roli :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 2:01 pm   

inaenka napisał/a:
Nie można zapominać,że oprócz paczek istnieją również tuniki i wszelakiego rodzaju spódniczki i sukienki, które doskonale można dostosować do charakteru bohatera i jego roli

np. ta szyfonowa sukienka Julii....mmm....cudo <3333 :D :D ;)
 
     
Cyntia 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 30
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 25, 2010 9:13 pm   

romantyczna
nie wiem dokładnie dlaczego bardziej mi się podoba, ale pewnie dlatego, bo pięknie się układa w czasie tańca i jest taka "leciutka" :D
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Sro Sty 19, 2011 12:25 pm   

Jestem zwolenniczką paczki romantycznej ponieważ jest taka piękna :roll:
czerwona i biała najbardziej mi sie podobaja :D
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sro Sie 17, 2011 10:14 am   

ja jestem zwolenniczką klasycznej, bo... jest klasyczna ;) sterczące kółko ma jakiś taki urok. uwielbiam w takiej ćwiczyć. i najchętniej chciałabym mieć wszystkie "galowe" kolory, tj. białą, czarną i granatową :)
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
agata5x00 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 27
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Wrz 08, 2011 3:29 pm   

Dla mnie najfajniejsze są romantyczne, nigdy nie mogłam w takiej jeszcze zatańczyć, ale są piękne, zwiewne. Wygląda się jakby się lekko płynęło... I osobiście nie jestem zwolenniczką obfitego zdobienia więc wiadomo :)
_________________
Forgotten by the ones that should remember...

"Łatwo wybaczyć dziecku, które boi się ciemności. Prawdziwą tragedią jest, gdy człowiek boi się światła."
Platon
 
     
Kasiek 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Wiek: 28
Posty: 346
Skąd: Jarosław
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 7:49 pm   

romantyczna... z Giselle... mmmalinka.;D
_________________
http://www.puellanova.pl/...zyni-tanca.html
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 10:06 pm   

A właściwie ile warstw tiulu mają paczki romantyczne?
Szyje się je z miękkiego tiulu?
:smile:
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 10:33 am   

różnie, ale zazwyczaj chyba 3-4, zależy od danej choreografii i efektu jaki ma osiągnąć:-)
A takie ćwiczebne mają chyba 2-4 warstwy, tiul jest raczej taki zwykły, nie bardzo sztywny.
 
     
serenada
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 9:29 am   

Mam pytanie do posiadaczek/użytkowniczek paczek klasycznych:

Uszyłam dół, czyli baskinę-majty i doszyłam 9 warstw sztywnego tiulu. Dziadostwo sterczy do góry, normalnie tak pionowo do góry zwłaszcza te górne warstwy. :evil:

Stąd pytanie: jak się łączy, zszywa lub przyczepia do siebie kolejne warstwy tiulu, tak żeby wyszła płaska naleśnikowa paczka. W ilu miejscach? Punktowo, czy czy dookoła, a może promieniście, czy fastryga wystarczy?

Pomocy!!!! Bo muszę szyć dalej, a czas ucieka...
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 12:30 pm   

promieniście.

znalazłam filmik, powinien rozjaśnić sprawę http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
serenada
Nowicjusz

Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 2:08 pm   

dziękuję pooglądam i spróbuję
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 7:28 pm   

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie.

Chcę uszyć tutu i zrobić, żeby było "sztywne" tak jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=ux-xIwjcgfY . Tylko mam takie pytanie- jaka jest standardowa długość najdłuższej warstwy tiulu?
http://1.bp.blogspot.com/...tutuanatomy.jpg chodzi mi o długość "Basque".
Przypuszczam, że może to również zależeć od wzrostu, w moim przypadku to 152, ale jakby któraś z Was miała paczkę na 150-170 wzrostu i miała taką możliwość, to niech, proszę, napisze ile tam jest cm.
Cóż, jak ostatnio robiłam, to trochę zbyt "oszczędnie" i ostatecznie dałam ją pięcioletniej siostrzenicy, bo była aż tak krótka, czego wolałabym tym razem uniknąć.
Z góry dziękuję!
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 9:36 pm   

Jeśli masz 152 cm ja dałabym 30 cm. długość tiulu.
Pani z TW, która szyje paczki mowila, że wyższe tancerki mają ok. 40 cm. (właśnie jak mi szyła (mam ok. 170 cm.) to zdecydowała, ze dłuższą warstwę).
Ja mam większość właśnie 35-40 cm. ale jestem wyższa, myślę, ze dla Ciebie 30 cm. będzie perfekto:)
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 10:16 pm   

Lorenzo, dziękuję bardzo za odpowiedź! Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zrobić coś w miarę wyglądającego dobrze. Ciekawi mnie tylko, czy faktycznie jedno koło wystarczy do utrzymania prosto tiulu... jak zrobię, to dam znać, czy metoda jest warta polecenia.

EDIT:
Na filmiku miały kupione niesztywne tutu, więc trochę lepiej się ten drut układał. Ja przerobiłam paczkę romantyczną (która nie za dobrze wyszła z bardzo sztywnym tiulem) i przyszyłam drut, więc wiadomo, że trochę inaczej to wyszło.
A tak oto wygląda efekt końcowy. Nie jest idealne, ale jak na trochę tiulu i kawałek drutu, to całkiem niezłe.
http://l-justine.devianta...-tutu-324471922
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:03 pm   

Odświeżam temat :)
Jak zrobić "prowizoryczne" tutu podobnego do tego: http://www.youtube.com/watch?v=DMqg_Ka15Y8 ?
Wydaje mi się, że w profesjonalnym takim jak na filmiku będą druty, ale prowizorycznie jak zrobić, żeby była zwiewna przy obrotach i lekko odstawała? Albo ogólnie, żeby pasowała właśnie do stylu Jeziora, ale nie była typową "stojącą" paczką, tylko bardziej w stronę tego co pokazałam?
Zastanawiałam się, czy zrobienie z wielu warstw z koła by wystarczyło, ale nie wiem jakiej twardości tiul wybrać- jak robiłam kiedyś paczkę romantyczną, to robiłam ze sztywnego, ale dziwnie się układała (chociaż to już raczej moja wina, bo nie robiłam z koła, tylko z prostokąta).
Jak myślicie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 39