www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Body
Autor Wiadomość
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 2:56 pm   

White_Odetta napisał/a:
Ja dziś kupiłam body w Gattcie. Jets na ramiączkach, bawełniane. Miły materiał i tak dalej, ale wkurza mnie to, że ma zapięcie w kroku, że tak się wyraże. Jakoś mnie to irytuje.


Ja również kupiłam body w Gattcie-mam podobne odczucia. Zapięcie irytujące do granic!
Co do Twojego pytania o stanik - nie wiem jak inne dziewczyny - wydaje mi się,że ma znaczenie to, czy nosisz lycrę czy bawełnę - nie noszę lycry, ale chyba biust bez stanika lepiej się prezentuje pod lycrą, niż pod bawełną... jak sądzisz?
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 11:52 am   

Czy któraś z forumowiczek miała kontakt z tym body?
http://www.do-tanca.pl/pl...rmezzo-3030/100
Głównie interesuje mnie, czy jest miłe w dotyku, wykonane z grubego materiału i czy ma podszewkę obciskającą biust pod spodem ;)
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 7:51 am   

Nie znalazłam w tym temacie więc się chcę zapytać czy ktoś miał styczność z tymi kostiumami?
http://tonnstudio.ogicom....&products_id=46
http://tonnstudio.ogicom....&products_id=54

Chodzi mi czy są miękkie w dotyku, rozciągliwe, wygodne. Jak bardzo widać plecy.
Najbardziej zależałoby mi na porównaniu ale wiem że to może być niemożliwe.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 9:10 am   

Ja mam dwa kostiumy z drugiego linku, z welurową wstawką: czerwony i granatowy. Bardzo je lubie, nie tracą koloru, ładnie leżą, plecy są średnio odsłonięte (przez te paski), materiał to lycra (błyszcząca), jest dosyć uciągliwy. Czerwony mam już bardzo długo i nadal wygląda jak nowy, granatowy mam krócej, ale też bez zastrzeżeń.
No i ta welurowa góra jest bardzo elegancka.
Kostium z pierwszego linku ma kilka osób w mojej szkole, w sumie jest dosyć ciekawy, nie wiem jak jakościowo, ale wizualnie jest ładny, też się nieźle układa. Mi nie podobają się w nim te "spodenki", ogólnie jest niekoniecznie w moim typie jeśli chodzi o wygląd, ale zapytaj mże kogoś, kto jest włascicilem takiego:)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 2:47 pm   

Czy model "Cathy" Sanshy z dł rękawem ma duży dekolt na plecach? Zależałoby mi, żeby nie był zbyt duży...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 3:19 pm   

Raczej jest dość spory, nie taki mega wielki, że widać całe plecy, ale jednak jest większy niż przeciętny:)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 7:36 pm   

Czyli że to zdjęcie jest prawdziwe? Bo na różnych zdjęciach inaczej to wygląda, wię cmiałam nadzieję, że nie będzie taki duży... http://paquita.pl/sklep//...uct&prod_id=108 Tam jest coś napisane o jakichś sznureczkach którymi można zwęzic dekolt...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 9:16 pm   

Tak, wydaje mi się, że jest prawdziwe. Jak chcesz mogę Ci przesłać zdjęcie mojego kostiumu na mnie:-)
Sznureczki są z przodu i z tyłu i regulujesz nimi te marszczenia na dekoltach:)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 9:26 pm   

Czyli gdybym założyła pod nie stanik sportowy, to z tyłu będzie widać? :sad:
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 10:37 pm   

Na 100% tak.
Ja mam tylko jeden kostium który ma tak zakryte plecy, że nie byłoby widać stanika - Wear Moi model Gracie (można kupić na Etiudzie) :-)
A poza tym bardzo polecam:)
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 9:09 am   

Uch... No to chyba będę musiała uszyc sama body, bo wszystkie co oglądałam mają za duże dekolty lub są tylko w dziecięcych rozmiarach... :sad:
Chociaż w sumie jak ten Cathy ma wszytą cielistą wstawkę, to stanik byłby zbędny wtedy :mrgreen:
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pią Sty 27, 2012 9:50 am   

Właśnie kupiłam białe body z mikrofibry w Gatcie :mrgreen:
Bardzo fajne w dotyku, tylko mnie zastanawia zapięcie w kroku... Nie rozepnie się podczas tańca??? :shock:
 
     
nutriaa 
Adept Baletu


Wiek: 33
Posty: 223
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 11:47 pm   

Mi jeszcze nigdy się nie odczepiło. Zdecydowanie polecam. Możesz bez strachu cwiczyc :wink:
_________________
Always avoid trouble unless you know you're going to really enjoy it
 
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:10 am   

Ufff... no to super :smile:
 
     
Novice 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 72
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 10:46 pm   Materiały na body

Nie znalazłam odpowiedniego tematu- jeżeli jednak takowy istnieje, to bardzo proszę o wskazanie mi go i, oczywiście, usunięcie tego. Z góry przepraszam.
Chociażby sama firma Grishko oferuje kostiumy z mikrofibry (poliamid+elastan), lycry, bawełny lub mieszanek bawełny z lycrą. Z czego najlepiej kupić body? Który materiał najlepiej przylega do ciała i nie trzeba się bać, że coś niebezpiecznie się 'przesunie'? Może któryś z nich zawsze jest zbyt cienki? Może macie modele body, których nie lubicie/ nie polecałyście, a które byłyby godne kupna.
 
     
lily91 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
zaczarowana
Wiek: 32
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 11:21 pm   

Ja mam body Blocha, bawełna z dodatkiem spandexu i polecam naprawdę. To, czy nic się nie przesuwa może być kwestią wycięcia body na pupie i z przdu :wink: (lepiej nie kupować bardzo wyciętego, wtedy ma się większy komfort podczas ćwiczeń) ale generalnie body taneczne są zrobione tak, aby tego problemu nie było.
Polecałabym najbardziej bawełnę zmieszaną z innym materiałem, bo w bawełnie skóra oddycha. Body Blocha z bawełny są odpowiednio grube i przytrzymują co trzeba (chyba, że w opisie piszą że jest cienkie, ale takich jest raczej mało). A spandex odpowiada za to by materiał się nie sprał i żeby body nawet po wielokrotnym praniu było jak nowe :wink:
_________________
I wanna be perfect.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 3:59 pm   

To zależy od osobistych preferencji. Niektóre tancerki wolą body z bawełny, inne z lycry itd. Ważne abyś Ty czuła się dobrze i komfortowo.
Mnie osobiście najbardziej odpowiada materiał z jakiego wykonane są niektóre kostiumy Capezio(z dodatkiem tectalu i lycry), jest dosyć gruby, miły, nie śliski, nie traci kolory.
Średnio lubię bawełne - kostiumy są ciężkie, wolno schną, a szybko robią się mokre, ale za to są bardziej "naturalne" dla ciała.
Na lato najlepszy materiał jaki miałam to nylon lub techni z firmy Yumiko, są tak lekkie, że wysychają w kilka minut na słońcu, bardzo łatwo się je pierze i ślicznie wyglądają. To jedne z moich ulubionych.

Generalnie w sklepach znajdziesz mnóstwo różnych materiałów. Napewno znajdziesz jakiś, w którym będziesz się dobrze czuła:-)
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sro Gru 19, 2012 8:17 pm   

To prawda, te z Capezio są super ;P
O, ja ostatnio ćwiczyłam w świetnym kostiumie Sanshy z bawelny .Ani za ciepło, ani się nie "klei", jak dla mnie bawełna jest najlepsza jak na kostium w którym się spędza dużo czasu, aczkolwiek z drugiej strony lycra szybko schnie i można ją nawet między zajęciami przeprać w razie co. Wypróbujesz to ocenisz :D
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 9:00 am   

Owca, ja też lubię te Sanshy z bawełny, takie fajne są dla ciała, ale niestety tracą kolor po kilku praniach:-((
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 6:13 pm   

Czy miałyście styczność z body z Tactelu?
Czy będzie widać pot na błękitnym kolorku? Czy materiał jest rozciągliwy? :wink:
http://eurostore.sansha.c...d/model/id/2488
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 8:07 pm   

Tak! Moim zdaniem to najfajniejszy materiał na body. Jak lycra, ale trochę grubszy i milszy:) Jest bardzo rozciągliwy, pot widać ow iele mniej niż na innych meteriałach.
_________________
Happiness only real when shared.
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 9:54 pm   

Dzięki Lorenzo, jak zawsze bardzo mi pomagasz :mrgreen:
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Sro Sty 09, 2013 11:31 pm   

Ktoś wcześniej pisał o body firmy Shepa. Zastanawiałam się nad jego kupnem, bo i cena przyzwoita, i lubię rękawki 3/4. :smile:
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: czy ten kostium ma wszytą podszewkę obciskającą biust? zależałoby mi generalnie na tym. Jak ktoś zna odpowiedźna to pytanie, to bym była bardzo wdzięczna :roll:



(to ten kosyium: http://shepa.sklep.pl/Skl...ny,2,0,3,54.htm )
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 8:26 am   

marysienka, mam ten kostium, nie ma podszewki. Ale dobrze przylega do ciała i przyjemnie się w nim ćwiczy :)
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 11:15 am   

Dzięki lj :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 37