www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziadek do orzechów w KTT (6 XII)
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 9:47 am   Dziadek do orzechów w KTT (6 XII)

PREMIERA, 6 grudnia 2012 r. godz. 18.00

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł

Rezerwacje: tel. 41 361 27 46 lub pod adresem impresariat@ktt.pl

Dla grup zorganizowanych od 15 osób znizka 5 zł na bilecie.

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia: Elżbiet Szlufik Pańtak, Grzegorz Pańtak

scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska



Dziadek do orzechów w aranżacji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję, poruszającą wyobraźnię dzieci i wzruszającą dorosłych.

Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoli widzom przenieść się w świat magii i fantazji. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest chęć przybliżenia widzom piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Dziadek do orzechów jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora, który używając w swym dziele raczej nietypowych instrumentów jak: trąbki czy bębenki, starał się oddać świat dziecięcej wyobraźni.

Autorami choreografii do tego magicznego widowiska będą Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. Niezwykle istotnym atutem produkcji są również kostiumy i scenografia, zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską, na stałe współpracującą z Operą Wrocławską.

Każdy widz w murach Teatru będzie mógł doświadczyć wysokiego artyzmu wykonania i magii niezwykłego spektaklu.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 10:09 pm   Re: Dziadek do orzechów w KTT (6 XII)

Kasia G napisał/a:
Dziadek do orzechów w aranżacji Kieleckiego Teatru Tańca stanowi piękną, barwną kompozycję (...). Połączenie muzyki Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego jest nośnikiem ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej. (...) Każdy widz ... będzie mógł doświadczyć wysokiego artyzmu wykonania...

Ryzykowne stwierdzenia na półtora miesiąca przed premierą. Myślę więc sobie, że to nie opinia Kasi G., ale raczej przedruk komunikatu twórców przedstawienia. Pogratulować dobrego samopoczucia i samozadowolenia z niesienia "ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej", ale też głębokiego przekonania o "wysokim artyzmie wykonania" ich grudniowego przedstawienia. Tak czy inaczej - zadziwiające. Ale życzę spełnienia wszystkich obietnic!
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 10:28 pm   

oczywiście, ze to komunikat promocyjny teatru - choc mysle, ze taki Dziadek w Kielcach to niewątpliwie wydarzenie. A czy spełni powyższe obietnice - zobaczymy :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:29 am   

Ali takie są zasady promocji; uczą o tym że ma tak byc. To jest po prostu dobry, promocyjny materiał moim zdaniem, używający znanych chwytów pozyskania widza. To jakby krytykowac reklamę.
 
     
Ali 
Koryfej


Posty: 845
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 12:28 pm   

Przemyśl jeszcze swoje stanowisko, Sagittaire. Reklama może promować produkt adekwatnie do jego jakości, nie zaś robić ludziom wodę z mózgu, kłamiąc w żywe oczy. Kłaniają się tu przepisy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – niestety, słabo wciąż respektowane. W przypadku „Dziadka do orzechów” można by oczywiście zaryzykować mówiąc o "ogromnej wartości historycznej, edukacyjnej i poznawczej", a także o "wysokim artyzmie wykonania", gdyby reklamowano np. występy Teatru Maryjskiego z tym spektaklem. Kiedy jednak promuje się tak „połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego” „w aranżacji Kieleckiego Teatru Tańca”, wówczas jest to zwykła MEGALOMANIA albo bezczelność. Tak czy inaczej nadużycie.
_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż... cokolwiek, i rzadko zawodzi.
 
     
kalusia2 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz(współczesny)
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 8:04 pm   

Tyle się nasłuchałam, o tym spektaklu... Od półtorej miesiąca w sumie przeglądam recenzje, zdjęcia, ale w końcu udało się i 18 stycznia jadę go obejrzeć moją klasą! :) Opowiem potem, jakie były wrażenia i nie kryję, że mam bardzo duże oczekiwania co do tego spektaklu ;)
_________________
"Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec."
/Jonathan Carroll/
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 12:00 pm   

znakomicie, mam nadzieje, ze i ja wreszcie go zobaczę - wygląda na to że uda mi się dojechać do Kielc na spektakl 19 stycznia
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 8:40 am   

zobaczyłam:
http://www.naczubkachpalc...mersi/#more-315
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20