www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie studiować taniec współczesny?
Autor Wiadomość
July 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
zakochana w tańcu
Posty: 6
Skąd: wrocław
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 3:09 pm   Gdzie studiować taniec współczesny?

Z góry pszepraszam jeżeli taki temat już istnieje.
Szukam szkoły gdzie można studiować taniec współczesny(modern/contemporary) Niekoniecznie w Polsce. Wiem że szkoła tego typu jest w Linz w Austrii. ;)
_________________
,,Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
 
 
     
Zoyaa
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Choreograf,tancerz
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 8:21 pm   

Witaj. Studiowac to mozesz w Krakowie Warszawie i Rzeszowie. i jesli sie nie myle Wrocław i Poznan. Pozdrawiam:)
 
     
rudziutka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 1
Wysłany: Sro Lut 23, 2011 7:24 pm   

Wrocław? na pewno są tam szkoły taneczne - ale raczej jako studia tańca, których jedną z ofert jest taniec współczesny. jest także SKIBA. a masz może jakieś ciekawsze info dotyczące studiowania tego tańca we Wrocławiu?
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 1:22 pm   

szkoły wyższe tak jak Linz są w Rotterdamie(CODARTS), Brukseli (PARTS), w Anglii (np. szkoła Labana w Londynie, Northern School Of Contemporary Dance w Leeds, i pewnie wiele innych mniej znanych. Na pewno są jakieś szkoły w Czechach i na Słowacji, chyba też w Słowenii, w necie wystarczy poszukać. W Polsce jest wydział Teatru Tańca w Bytomiu, PWST Kraków. W Łodzi na muzycznej jest kierunek związany z choreografią, nie znam dokładnie nazwy. W Kielcach też jest jakiś licencjat.
Nic mi nie wiadomo o szkołach w Rzeszowie, Poznaniu czy Wrocławiu. Mowa jest o studiach wyższych a nie o szkołach tańca czy zespołach. Napiszcie jakieś konkrety a nie tylko Kraków, Poznań i co tam jeszcze przyjdzie do głowy
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
G.=) 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz,uczeń
Posty: 4
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 11:52 am   

W Łodzi na Akademi Muzycznej jest kierunek Choreografia i techniki tańca.Są to studia 3 letnie oraz zaoczne.
 
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 2:35 pm   Hiszpania/Portugalia

A moze ktos sie orientuje na temat jakis studiach lub kursach kwalifikacyjnych w Hiszpanii badz Portugali? Bo znam jezyk wiec mysle tez o tych krajach. Jezeli ktos cos wie to prosze napiszcie. Pozdrawiam:)
_________________
Ania
 
     
erykboso 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
choreograf, pedagog,
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 10:16 am   

W Warszawie: Uniwerytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie:
Pedagogika Baletowa
Teoria Tańca
Taniec i choreografia ( nowy kierunek)
_________________
erykboso
 
     
puck
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 4:45 pm   

Dobre i to, choć nie wiem, czy dla bardzo zaawansowanych, ale dla młodych entuzjastów jak najbardziej:
PPSKAK w Kaliszu, kształcą animatorów kultury o specjalizacji taniec współczesny. Zajęcia z choreografii, anatomii, improwizacji, klasyki, praktycznie i teoretycznie.

aha- szkoła jest darmowa (bo państwowa), obowiązuje egzamin w czerwcu, nauka trwa dwa lata.
więcej na stronie: ppskakkalisz.republika.pl
 
     
Odetta. 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 28
Posty: 143
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 11:14 pm   

Na AWF w Poznaniu mieli zrobić nowy kierunek - taniec współczesny, ale nie wiem jak z tym będzie, bo miał chyba wejść już od tego roku, a nie wszedł.. Mam nadzieję, że jednak się pojawi w ciągu 3 lat, byłoby super.
 
 
     
motyl ek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerka zawodowa
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Szkocja
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 7:25 pm   studia taneczne w szkocji

The Scottish School of Contemporary Dance w Szkocji, miasto Dundee. Szkola dziala w ramach Dundee College, wydzial Performing Arts :) mozna zrobic tu cos porownywalnego z polskim licencjatem. Osobiscie studiuje i chetnie udziele wiecej info :)
_________________
po prostu tancz ! e !
 
     
Anijlka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz, uczen
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lis 06, 2012 8:13 pm   

O to super :) Zazdroszczę :) A czy to sa platne studia? I wogole jak wyglada zycie w Szkocji? Czy jest tam mozliwosc studiowania tylko tanca wspolczesnego? Pozdrawiam :)
_________________
Ania
 
     
motyl ek 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Tancerka zawodowa
Wiek: 39
Posty: 15
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 3:34 am   

Hejka, platnosc studiow-zalezy, czy juz studiowalas. Jesli masz juz stopien naukowy w Polsce, to niestety trzeba placic. Jesli to sa Twoje pierwsze studia, organizacja SAAS placi za czesne (nic innego Ci sie nie nalezy,zadne stypendia socjalne, jesli wybierasz sie do Szkocji tylko uczyc) kazdemu z Unii Europejskiej.

Zycie troszke inne, choc wszystko mniej wiecej takie samo, to nadal Europa, wiec zadnych wielkich zmian. Taniec wydaje mi sie jest bardziej dostepny jesli chodzi o rozpoczecie edukacji w pozniejszym wieku-moja szkola dziala w ramach collegu, do ktorego mozna przyjsc juz (dopiero?) w wieku 16 lat.

Mozna tez studiowac poza wspolczesnym, taniec nowoczesny (commercial, nie wiem jak to przetlumaczyc) i balet, podobny system edukacji. Chodzisz na zajecia od dziecka, szybciutko konczysz szkole srednia i w wieku 16 lat idziesz do collegu studiowac taniec. ALbo oczywiscie szkola baletowa od dziecka.

Pozdrawiam:-)

ps. przepraszam, ze tak pozno odpisuje, studia byly szalone i nie ogarnelam sie by choc na chwile zajrzec na forum od ostatniego razu tutaj..
_________________
po prostu tancz ! e !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 25