www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balet na śląsku
Autor Wiadomość
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 6:57 pm   Balet na śląsku

Wydaje mi się, że nie było jeszcze takiego tematu (szukałam, ale mogłam źle szukać) :)

Otóż: czy ktoś z forumowiczów uczęszcza na zajęcia z klasyki na śląsku? Kiedyś były w Śląskim Teatrze Tańca, po jego likwidacji w Teatrze Rozbark, a teraz zajęć i tam nie ma... raz w miesiącu bywają zajęcia w Operze Śląskiej (nie wiem czy nadal będą), ale wiadomo, że wiele w 45 minut miesięcznie się nie zrobi... :)

Czy ktoś może się wypowiedzieć o Terpsychorze (z tego co słyszałam teraz to już nie szkoła, a studio tańca?) i zajęciach dla amatorów w Gliwickiej SB. Może są jeszcze inne miejsca na śląsku, gdzie są zajęcia dla amatorów (oprócz Novej w Katowicach). Najlepiej już na wyższym poziomie niż początkujący (z pointami też).
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:01 pm   

Dołączam się do prośby lj i przy okazji podsyłam linka: http://www.zofiaczechlews...-doroslych.html (niestety - dla początkujących).
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:11 pm   

Może gdyby zebrała się grupa można by poszukać nauczyciela dla grupy średnio-zaawansowanej? W Bytomiu jest szkoła baletowa, opera... aż dziwne, że na śląsku jest tak mało możliwości.
W Warszawie udało mi się uczestniczyć w zajęciach z Waganowej dla średnio-zaawansowanych i partnerowania. Czyli i tak się da dla amatorów. Śląsku, działaj, bo aż smutno się robi! :)
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 9:21 pm   

Po pierwsze: znaleźć nauczyciela, po drugie: znaleźć salę. Już kiedyś miałam do czynienia z podobną kompilacją i niestety grupa się rozsypała - to chyba najczęstszy problem. Ale zawsze można spróbować jeszcze raz jakoś się zorganizować, może tym razem uda się stworzyć całość: dobrego nauczyciela z ambitną grupą na przyzwoitej sali ;)
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Wrz 10, 2014 11:27 pm   

Gdyby ktos podjal sie zadania znalezienia sali i nauczyciela-pisze sie na to!

Druga spraw to Terpsychora-dzwonilam tam pod koniec sierpnia i sprawa ma sie tak-zajec stricte dla doroslych nie ma, bo takie grupy sie rozpadaly,ale (co jest zdecydowanie lepsza opcja)osoby dorosle moga uczestniczyc w zajeciach takiej grupy na jakiej sa poziomie :smile: Teraz pani wlascicielka ogarnia grafik i do do studia mam dzwonic w polowie wrzesnia-moge podzielic sie informacjami ;)

Obecnie chodzilam do grupy dla doroslych w szkole w Gliwicach-jest grupa poczatkujaca i sredniozaawansowana-ale tam nie ma miejsca na pointy-aczkolwiek mozna umawiac sie na lekcje indywidualne-ja tak rozpoczelam wprawki na pointach
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 6:35 pm   

Kiedyś z ciekawości orietnowałam się, ile kosztuje wynajem sal baletowych w domach kultury - w moim mieście jest to koszt około 20-30, 40 zł. za godzinę, o ile dobrze pamiętam. Postaram się zapytać kogoś, kto już w taki sposób organizował zajęcia, jak to wygląda w praktyce. Z nauczycielem może być trudniej, nie każdy tancerz czy pedagog ma czas albo chęć, żeby po pracy jeszcze kogoś uczyć...

Czekamy Spidi na Twoje wieści :)
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 9:54 pm   

Polecam bardzo zajęcia u Pani Zosi Czechlewskiej.
Wspaniały pedagog i cudowna osoba! Wiele się od Niej nauczyłam.
Naprawdę bardzo warto.

Z dodatkowych informacji w temacie: w Koszęcinie rusza ognisko baletowe dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie ZPiT "Śląsk" a wszystkiemu patronuje bytomska szkoła baletowa.

P.S.
http://www.zofiaczechlews...o-muzyczny.html
Zapraszam :)
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
wikulina11 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 26
Posty: 16
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 10:14 pm   

Szkoda że nie mam bliżej do Katowic/Gliwic ( jestem z Bielska-Białej). U mnie to już w ogóle nie ma w czym wybierać :(
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 2:40 am   

Właśnie w tym Katowickim MDKu udało się przez jakiś czas "wynajmować" salę- tylko to było jakoś tak, że żeby to zrobić za darmo trzeba było uznać to jako nieodpłatne zajęcia, nie znam szczegółów.
Chociaż powiem szczerze, że podłoga jest okropna, takie bardzo baardzo śliskie panele... ale to raczej standard w salach "do tańca" w MDKach.

W szkole baletowej w Bytomiu są organizowane zajęcia z Zumby (widziałam plakaty- i to nie organizuje szkoła baletowa, tylko wypożyczają salę), wiec może i tam się da? Przy czym koszty zapewne są dość duże... chyba na razie pozostaje czekać na wieści z Terpsychory :)
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 7:39 pm   

Pytałam znajomą pedagog baletową, czy chciałaby poprowadzić zajęcia dla dorosłych pasjonatów, ale niestety nie ma już czasu na dodatkowe zajecia :(

Przyznam, że też chciałabym móc poćwiczyć na pointach pod okiem nauczyciela. Może gdyby chętnych zebrało się więcej (przy jakiejkolwiek szkole) to udałoby się utworzyć taką grupę?

Mnie osobiście kuszą zajęcia z panią Czechlewską po rekomendacji Olimpii, ale grupa będzie raczej początkująca. Oczywiście zawsze warto szlifować technikę od podstaw, ale są to jednak dodatkowe zajęcia, a więc dodatkowe koszty...
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 2:30 pm   

Z drugiej strony- można zapytać, może nie będzie chętnych na grupę początkującą z panią Czechlewską i byłaby możliwość organizacji zajęć na wyższym poziomie?

Postaram się zapytać pedagogów, których znam czy nie byliby zainteresowani, choć kiedyś już próbowałam załapać się na takie indywidualne i niestety nikt nie miał czasu, więc może być ciężko.
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Pon Wrz 15, 2014 3:09 pm   

Pani Zosia to taka osoba, z którą można się dogadać i nie trzeba Jej dwa razy namawiać.
Mogę zapytać osobiście jeśli chcecie. Tylko konkretne rzeczy poproszę :smile:
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 3:01 pm   

Uwaga, uwaga, coś się ruszyło w temacie!

Otóż spójrzcie co jest w grafiku Teatru Rozbark w poniedziałki od 06.10.2014! :)
http://www.teatrrozbark.pl/grafik-zajec,16

Wysłałam maila z zapytaniem na jakim poziomie będą prowadzone zajęcia i kim jest prowadzący (prowadząca?), więc jak dostanę odpowiedź to się podzielę informacją.
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 6:35 pm   

Nie edytuję poprzedniej wiadomości, ponieważ mam nowe informacje i nie wyświetliłoby się w nowych postach.

Dostałam odpowiedź: poziom zajęć będzie dostosowany do grupy. Będzie je prowadzić Jin Hwan Seok - koreański tancerz, który pracuje w Teatrze Rozbark.
 
     
Spidi 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
pokractwo
Posty: 153
Skąd: silesia
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 6:16 pm   

Ja dzwonilam do Terpsychory-zajecia dla osob ktore chcialyby rozpoczynac pointy beda w poniedzialki i srody-ceny jeszcze nie znam. Jest mozliwosc rozpoczynania z grupa mlodsza,a gdy bedzie sie na silach mozna trafic do starszej. Pani przez telefon pytala mnie o wiek (24,ale jest podobno jakas pani,ktora ma wiecej) i czy umiem krecic piruety. Oprocz klasyki sa tez zajecia ze wspolczesnego i stepu, w piatki repertuar-ale chyba nie w kazdy piatek?nie dla kazdego? Jestem umowiona w poniedzialek na rozmowe-i chyba zostane na lekcji,zobaczyc jak bardzo odbiegam od poziomu dziewczyn :roll:

Liczylam na to,ze na studiach bede miec jakis normalny plan, ale chodza sluchy, ze albo w poniedzialki albo w srody co dwa tygodnie bede gnic na uczelni do 19 :evil: Mam nadzieje,ze to jakies okrutne plotki, bo strasznie sie napalilam na regularne uczestniczenie w zajeciach :neutral:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 27