www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kary w balecie
Autor Wiadomość
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 1:46 pm   Kary w balecie

Mam takie trochę dziwne pytanie czy nauczyciele na lekcjach tańca klasycznego w jakiś sposób karają ćwiczących za złe wykonywanie ćwiczeń lub nieposuszeństwo. Np. jakieś bez końca powtarzanie ćwiczenia jeśli tak to proszę o jakieś przykłady. Serdecznie dziękuję za info
 
 
     
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 11:48 am   

Nikt nic nie wie jak w temacie
 
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 12:57 pm   

u mnie najwyżej powtarza się ćwiczenie raz czy dwa, nie wydaje mi się,żeby nauczyciele stosowali jakieś ostre kary przecież wiadomo,że chodzi się do szkoły,żeby się uczyć i każdy popełnia błędy
 
     
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Gru 05, 2014 2:43 pm   

Widziałem kiedys jakiś filmik chyba z akademii Vaganowej gdzie nauczycielka zmuszała uczennice do podnoszenia wyżej nogi szpilką więc jestem ciekawy co jest stosowane w Polskich szkołach baletowych na pewno nie tak abstrkcyjne metody jak na tym filmiku
 
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 6:48 pm   

Ja słyszałam o zapalniczce zamiast szpilki.
 
     
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 8:49 pm   

W to nie wierzę zalatuje sadyzmem ale nie o to mi chodzi
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Sob Gru 06, 2014 9:34 pm   

Ja również słyszałam o zapalniczce... a poza tym męczące powtarzanie ćwiczeń, które nie wychodzą nie jest czymś dziwnym podczas lekcji baletowej - zdarza się to też na zajęciach dla amatorów. Czasem nauczyciel po prostu więcej wymaga, a czasem widzi w swoich uczniach potencjał, wie, że mogą dane ćwiczenie wykonać lepiej. Czasem w ten sposób próbuje się najzwyczajniej wypunktować błędy i je poprawić. A potem, po zajęciach nad tymi błędami pracuje się w domu... Po prostu dobra metoda pedagogiczna. Ja spotkałam się z takim wyganiami nauczycieli, że daną kobminację grupa powtarza dopóty, dopóki cała grupa wykona ją poprawnie - świetny pedagogiczny motywator.
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
Mitzi_Caspar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 16, 2014 12:54 pm   

Ja od jednej nauczycielki słyszałam, że jak jej nauczyciel przyuważył kogokolwiek na paleniu papierosów, to potem cała klasa pod koniec zajęć miała wykonać jakąś bardzo wysoką liczbę skoków ;-)
 
     
Genessis
Nowicjusz

Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 8:07 am   

Dzięki wszystkim za info, szkoda że tak mało. Moje pytanie ma związek z pracą semestralną dlatego szukam gdzie się da informacji. Dowiedziałem się na przykład że modelki przed pokazem jeśli nie wykonują prawidłowo układu to muszą chodzić po parenaściee godzin w szpilkach i nie mają prawa na chwilę usiąść. Jedynym marzeniem ich jest zdjąć szpilki i założyć np. balerinki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 22