www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze pointy
Autor Wiadomość
Celebrindal 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
początkująca :)
Posty: 66
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 1:59 pm   

Zobacz jeszcze jak Ci wychodzi z tą tabelką - ja np normalnie skaczę między 37, 38 i 39, więc przy podawaniu takich rozmiarów może zajść nieporozumienie ;) Tylko z tego co się orientuję, w tabelce jest rozmiar bez wkładki, tu przydał by się ktoś bardziej kompetentny w tej materii, żeby powiedział, jak bardzo większa musi być pointa z wkładką :)
http://sklepbaletowy.pl/tabele-rozmiarow.html
_________________
Celebrindal, czyli Srebrnostopa. Na razie stopy mam raczej żelazne, ale z każdym krokiem lśnią odrobinę bardziej...
 
     
malgosia2611 
Nowicjusz

Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Pią Cze 12, 2015 6:33 pm   

Mam problem. Dziisiaj pierwszy raz cwiczylam w pointach. Przy stawaniu nie odczuwalam bolu . Po ponad godzinie zaczal mnie bolec duzy palec . jest Troche napuchniety ale nie siny . Czy to normalne czy tak kiedys mieliscie? Nie chce na razie mowic mamie bo byla przeciwna kupowania pointow
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 9:03 am   

malgosia2611, tańczenie w pointach generalnie nie należy do bezbolesnych... szczególnie na początku. Masz wkładki czy ćwiczyłaś bez? Obstawiam, że masz stopę egipską (najdłuższy duży palec) i kształt pointy na bardziej kwadratowy, przez co cały ciężar idzie na duży palec. Jaki masz model point?
 
     
malgosia2611 
Nowicjusz

Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 9:27 am   

Mialam wkladki . Mam pointy z sanschy
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 10:15 am   

lj ma całkowitą rację. Pomimo wkładek, plastrów i innych "zabezpieczaczy " bólu jednak nie da się uniknąc. Napisałaś że to była twoja pierwsza lekcja także jest to całkowicie normalne. Stopa musi się przyzwyczaić. Ten dyskomfort po jakimś czasie będzie ci mniej przeszkadzał ale nie zniknie :( Ale dla mnie to jest taki satysfakcjonujący ból. Oprócz tego potem mogą pojawić się halluksy i rożne obtarcia/odciski także stópki nie będę tak piękne jak z reklamy kremu . Mój tata do tej pory przeżywa te moje stopy ale to ignoruję a moja mama po prostu przyjęła to do wiadomości bo na początku również była przeciwna
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 1:02 pm   

Pierwszy raz w pointach i ćwiczyłaś ponad godzinę? Na zajęciach, czy sama? Raczej wątpię, że jakikolwiek nauczyciel kazałby początkującym ćwiczyć godzinę w pointach. Powinnaś zacząć od 15 minut, do maksymalnie pół godziny. Nie dziwne, że Cię paluch boli :)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
malgosia2611 
Nowicjusz

Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 2:45 pm   

Chodzilo o to ze po godzinie gdy przestalam cwiczyc zaczął mnie bolec
 
     
lj 
Adept Baletu


Wiek: 28
Posty: 235
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 7:51 pm   

malgosia2611, a boli Cię bardziej jak zginasz? Czy to po prostu taki ból jak po obtarciu w zwykłych butach?
Jakie masz pointy- widziałam, że odpowiedziałaś, ze Sanshe, ale chodzi o model. Chociaż już podejrzewam, że nie za dobre, bo ogólnie Sanshe nie są łaskawe dla stóp egipskich, większość jest bardziej dostosowana do stóp kwadratowych.
I jeszcze jedno- czy uczysz się baletu na zajęciach, masz pointy na lekcjach czy wszystko robisz "sama"?
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 3:14 pm   

czy są jakieś pointy blocha podobne do grishko vaganova?
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 4:37 pm   

Sheeda, tutaj trochę pisaliśmy o pontach dla stopy egipskiej: http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=9553 , wg mnie Bloch Heritage wyglądają na zdjęciach nieco podobnie do Vaganovej, ale nigdy w nich nie ćwiczyłam i ich nie przymierzałam. Sama zastanawiam się nad zakupem Grishko Vaganova z zagranicy, chyba, że w Stakato w Katowiach znajdzie się mój rozmiar...
_________________
Życie jest raczej walką niż tańcem – powiada Marek Aureliusz. Ale nie jestem pewien, czy to prawda. Życie jest najczęściej nie tyle walką, ile męczącym balansowaniem – tanecznym krokiem na palcach - pośród niebezpiecznych sytuacji.
 
     
patwronk 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 1:30 pm   

Nigdy nie ćwiczyłam tańca klasycznego chociaż zawsze chciałam, moje pytanie jest takie: czy osoba kompletnie nie cwiczaca baletu może ubrać pointy? Myslalam bardziej o ich ubraniu do zdjęć lub zacząć może ćwiczyć balet chociaż nie mam pojęcia jak, ale to już pisałam w innym wątku :-)
 
     
Katya 
Nowicjusz

Posty: 19
Wysłany: Nie Cze 05, 2016 5:27 pm   

patwronk napisał/a:
Nigdy nie ćwiczyłam tańca klasycznego chociaż zawsze chciałam, moje pytanie jest takie: czy osoba kompletnie nie cwiczaca baletu może ubrać pointy? Myslalam bardziej o ich ubraniu do zdjęć lub zacząć może ćwiczyć balet chociaż nie mam pojęcia jak, ale to już pisałam w innym wątku :-)

Włożyć możesz, ale ćwiczyć w nich nie, nie próbuj też na nich stawać.
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Sob Sty 28, 2017 4:41 pm   

czy któraś z Was próbowała point firmy Russian Pointe albo Suffolk ?
 
     
annetta
Nowicjusz


Posty: 43
Wysłany: Sro Sie 28, 2019 10:05 am   

Jeśli szukalibyście baletek dla dzieci, to w dobrej cenie obecnie mają je w tym miejscu: https://e-butydladzieci.pl/i5,6-Pozostale-Baletki.html Ostatnio kupowałam tam buty dla córki ( uczy się tańczyć).
Dla bezpieczeństwa i wygody warto kupić baletki porządne. Ważną funkcjonalnością są gumki podtrzymujące stopę, wszyte w górną część baletki utrzymują stopę w tej samej pozycji polecane zwłaszcza dla dzieci, które uczą się prawidłowego utrzymania stopy podczas treningu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 26