www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z rozciąganiem
Autor Wiadomość
parisienne 
Nowicjusz

Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 26, 2015 6:18 pm   Problemy z rozciąganiem

Witam, z góry przepraszam jeśli za bardzo sie rozpiszę.
Mam 15 lat i od zawsze kochałam taniec. Przez 4 lata chodziłam na gimnastykę artystyczną (zaczęłam w wieku 5 lat). Później przez prawie 3 lata byłam w zespole cheerleaderek. Przyszłam tam już ze szpagatem na prawą (bez problemu), przejściami, mostkami, gwiazdą itp. Kiedy przestałam chodzić byłam blisko, by usiąść na lewą nogę. Jednak potem już zaniedbalam to i nie przejmowałam się zbytnio. Ponad rok później (koniec 2013r.) zapisałam się na jazz, bo zatęskniłam do nauki tańca i chciałam gdzieś się uczyć. Pomijając finanse, było mi bardzo ciężko, gdy wszyscy umieli szpagaty, byli rozciągnięci a ja nic nie dawałem rady zrobić. W dodatku nie potrafiłam nawet zapamiętać żadnego fragmentu układu. Uczyłam sie tylko 3 miesiące. Wraz z początkiem września 2014 chciałam znów gdzieś trenować i postanowiłam wrócić do bycia elastyczną, chociażby dla siebie. Nie wiem jak to się stało, ale zakochałam się w balecie (w wieku 14 lat). Oczywiście, nie zamierzam zostać primaballeriną, ogromnie chciałabym tańczyć dla siebie. Poszłam do studia/szkoły baletowej na rekrutację. Zostałam na treningu maluchów i samotnie ćwiczyłam przy drążku. Czułam się wspaniale. Niestety nie było wielu chętnych, a poza tym nie wiem czy rodzice daliby radę płacić za to. Od tamtego czasu (dość nieregularnie) starałam się rozciągać w domu. Mięśnie zapomniały wszystko, mam okropną blokadę i nie wiem co powinnam zrobić, czy mogę jeszcze coś zrobić. Z baletem nadal mi nie przeszło... kiedy widzę te zdjęcia jak tancerki robią arabeskę czy inne pozy , chce mi się płakać, bo wiem że sama nie jestem w stanie. Nie obchodzi mnie ból, zakwasy czy cokolwiek. Po prostu chcę tak kiedyś potrafić, chcę tak tańczyć. Problem w tym, że boję się, iż coś sobie zrobię. Wracając do moich "treningów", udało mi sie usiąść na kilka sekund na prawą na szpagat (po 3 latach!) i czułam się świetnie. Jednak w tym samym dniu coś stało się z moją lewą nogą.Boję się rozciągać od kwietnia, że robię coś źle i zrobię sobie krzywdę. Nie byłam nigdy tak rozciągnięta jak chciałabym teraz , ale i tak strasznie żałuję, że wtedy kiedy miałam możliwość, byłam leniwa i mi nie zależało.
Może jest tu ktoś doświadczony, ktoś kto mógłby mi cokolwiek poradzić? Bardzo proszę...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13