www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pointy Vaganova
Autor Wiadomość
malinowa.891
Nowicjusz

Posty: 3
  Wysłany: Pon Lut 22, 2016 12:21 am   Pointy Vaganova

Witam! :smile:
Piszę, ponieważ mam pytania w sprawie wyboru point.
Wcześniej nosiłam Pointy Grishko 2007 (twardość M). Po kilku dniach używania w tych pointach robi się zgięcie w 1 miejscu.
Teraz myślę nad modelem Pointy Grishko Vaganova. Stąd moje pytania:
1) Czy kształt litery V nie będzie sprawiał dodatkowego bólu?
2) Jaką mam wybrać twardość?
Proszę bardzo o odpowiedzi i wyrozumiałość.
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 9:04 pm   

Zdecydowanie za mało informacji :( Jaki masz typ stopy ( egipska, rzymska, grecka ) ? Jak długo tańczysz już w pointach ? Jak szeroką masz stopę ( czy masz haluksy ) ?
Co masz na myśli pisząc "w tych pointach robi się zgięcie w 1 miejscu " ?
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
malinowa.891
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 11:27 pm   

Coś pomiędzy egipską i grecką, ale bardziej egipska :) w pointach będzie to mój 5 rok. Mam małe haluksy (są, ale niewielkie).
No faktycznie wszystko trochę niejasne - ale chodziło mi o to, że w poincie nie robi się łuk, tylko mam tak jakby 2 proste części i zgięcie pomiędzy. Wyglądają jakby były złamane, a nie wyrobione. I właśnie nie wiem z czym to jest związane? Z rodzajem point czy złym wyrabianiem?
Dziękuję za odpowiedź :))
 
     
Giselle97 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka/uczennica
Wiek: 27
Posty: 126
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 9:47 am   

wydaje mi się, że są po prostu złamane ( czuć wtedy pod palcami takie wyraźne zgięcie, a nie wygięcie ). Jedne pointy są delikatniejsze inne mocniejsze ( nawt ten sam model czasem jest nieco inny od siebie. ą robione ręcznie. Nie są to idealne kopie. U mnie czasem jedne pointy łamały się po długim uzytkowaniu a inne już przy rozrabianu za mocno przycisnęłam i już nie było ładnego łuku. Jeśli chodzi o sam model to kiedyś je miałam . Ja mam stopę egipską i szeroką ( kupuje pointy grishsko fouette XXXX także szerokie ) dlatego u mnie się nie sprawdziły ( choć wyglądają bardzo łądnie i delikatnie ) . Vaganova ma wysoką przyszwę ( nie każdemu to odpowiada , dla mnie nie jest to wygodne ) i sam czubek ma "mniejszą" powierzchnię. Tutaj masz dokąłdny ich opis te strony Grishko:

"This Releve model pointe shoe features a deep, V-shaped vamp and tapered box like the Ulanova II. The Vaganova provides termendous support to the metarsal and is an ideal shoe for a dancer with narrow feet or heels, and with high flexible arches. Thanks to a narrow box and small platform, the shoe makes the foot visually longer and more elegant. "

Tańczysz już dosyć długo ( myślałam że tańczysz od niedawna a wtedy vaganova nie byłaby dobrym wyborem ) także jeśli sa one przeznaczone dla Twojej stopy możesz spróbować . Niestety żeby znaleźć ideał parę razy trzeba zaryzykować. Zanim wybrałam idealny model i firmę przebrnęłam przez 5 albo 6 różnych rodzai point :(
_________________
Sukces- 10% talentu 90% pracy
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 3:20 pm   

Zapraszamy do korzystania z wyszukiwarki, można znaleźć sporo praktycznych porad, a przy okazji nie powielać wątków :)
http://www.balet.pl/forum...ghlight=#163319
http://www.balet.pl/forum...ighlight=#78941
http://www.balet.pl/forum...ighlight=pointy
http://www.balet.pl/forum...ighlight=pointy
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
malinowa.891
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 11:44 pm   

Giselle97 Dzięki wielkie! :D Będę próbować, mam nadzieję że też niedługo znajdę idealny model.

inaenka Racja, można znaleźć to czego się szuka. Następnym razem tak zrobię :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18