www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam jeszcze szansę dostać się do szkoły baletowej?
Autor Wiadomość
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 5:12 pm   

co do foutte to ja nawet nie próbuję bo nie umiem dokładnie opanować zwykłego piruetu i nie będę raczej robiła sobie krzywdy

pozdrawiam wszystkich uczących się i solistów baletu :smile:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 5:22 pm   

OSB = Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa. Takich w Polsce jest pięć: w Warszawie, w Łodzi, w Gdańsku, w Poznaniu i w Bytomiu. W Tychach nie ma OSB. Może jest jakaś szkoła baletowa, ognisko, ale OSB nie ma. ;) Myślałam, że chcesz zdawać do którejś z ogólnokształcących baletówek. W takich nie ogólnokształcących to na ogół idą wolniej z programem, bo jest mniej zajęć baletu w tygodniu. Podejrzewam, że w II klasie takiej szkoły jeszcze nie mają point, ale nie jestem pewna.
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 6:51 pm   

acha mam zamiar po prostu się zapytać czy mogę zdawać do klasy en pointe ale myśle że się dostane bo zajęcia są tam 2 razy w tygodniu... :smile:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 8:29 pm   

miałam zamiar pójścia do szkoły lecz nie mam takiej możliwości, bo będę miałam małą siostrę. mam dobrze opanowane ciwiczenia w baletkach lecz teraz mam pointy. znalazłam kilka ćwiczeń ale są tylko 3

czy ktoś mógłby mi powiedzieć co mogę ćwiczyć w domu i jak uczyć się nowych rzeczy np. jakaś stronka albo cpś
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 11:50 am   

balletlover napisał/a:
OSB = Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa. Takich w Polsce jest pięć: w Warszawie, w Łodzi, w Gdańsku, w Poznaniu i w Bytomiu. W Tychach nie ma OSB. Może jest jakaś szkoła baletowa, ognisko, ale OSB nie ma. ;) Myślałam, że chcesz zdawać do którejś z ogólnokształcących baletówek. W takich nie ogólnokształcących to na ogół idą wolniej z programem, bo jest mniej zajęć baletu w tygodniu. Podejrzewam, że w II klasie takiej szkoły jeszcze nie mają point, ale nie jestem pewna.




balletlover za niedługo będę chyba chodziła do osb w Bytomiu ale chciałabym wiedzieć do jakiej szkoły ty chodziłaś bo trochę nie jestem pewna co do tego internatu...
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 11:51 am   

a tak właściwie to za niedługo będą już tylko 4 bo w Poznaniu kościół chce zlikwidować... :cry: :evil:
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
balletlover 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 127
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 2:06 pm   

Ja nie chodzę ani nie chodziłam do OSB. ;)
Kościół chce zlikwidować szkołę baletową..? o.O
_________________
"Great dancers aren't great because of their technique. They're great because of their passion."
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:07 pm   

tak tak, to prawda do 2015 dzieci mają się wynieść biskup powiedział:
nie jesteśmy swiętym mikołajem żeby robić prezenty
_________________
Society, you're a crazy breed
I hope you're not lonely, without me
 
     
kaja7717 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 91
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:08 pm   

balletlover napisał/a:
Ja nie chodzę ani nie chodziłam do OSB. ;)
Kościół chce zlikwidować szkołę baletową..? o.O


a gdzie chodziłaś tak pytam bo może jesteś samoukiem bo ja się zastanawiam nad osb w Bytomiu...
 
     
autielover
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 2
Wysłany: Sro Sie 13, 2014 4:32 pm   Propozycja uczęszczania do szkoły baletowej w wieku 15 lat ?

Witajcie :smile:
Jestem tutaj pierwszy raz więc nie za bardzo wiem jak się tu poruszać ale mam nadzieję, że jakoś to będzie haha. Moja sytuacja wygląda następująco: W te wakacje byłam na obozie tanecznym w Gdańskiej SB razem z moim zespołem z Kielc, mieliśmy zajęcia z tamtejszymi pedagogami i jedna z nauczycielek zaproponowała mi po prostu abym do szkoły zaczęła chodzić. Nie ukrywam, że bardzo bym chciała ale mam już 15 lat. Mieszkam w Kielcach więc musiałabym mieszkać tam w internacie. Nie wiem czy jest sens rozpoczynać naukę w moim wieku. Prawie nie mam doświadczenia z pointami, WOTem czy językiem francuskim. Wydaje mi się, że bardzo odstawałabym od grupy. Dlatego piszę do Was ! Chciałabym przeczytać jak to było w waszym przypadku może byliście w podobnej sytuacji, może znacie kogoś takiego. Chętnie się dowiem jak wygląda tam nauka oraz jak przebiega rekrutacja na moim poziomie. Dodam, że nie umiem szpagatu tureckiego/poprzecznego, a styczność z pointami miałam tylko na paru sesjach fotograficznych :neutral: Boję się też rozłąki z rodzicami i słabej akceptacji ze strony uczących się tam dzieci. Dziękuję za wszystkie informacje :mrgreen:
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 5:02 pm   

Witwjcie!
Chcialabym sie dostac do XI klasy osb. Jednak nigfy nie tanczylam baletu z parnerem czy jest mozliwosc ze sie dostane ?
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Wto Sie 19, 2014 7:35 pm   

Z tego co wiem, nie istnieje coś takiego jak XI klasa OSB. Jeśli to literówka i chodzi o klasę dziewiątą, to raczej przyjęcie do osb na rok przed zakończeniem też jest niemożliwe, a już co najmniej bardzo trudne, i brak styczności z partnerowaniem byłby chyba najmniejszym problemem.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Evel99
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 5:12 pm   

Więc moja sytuacja przedstawia się w następujący sposób. Mam lat 15, mniej więcej od 6/7 roku życia tańczę disco dance, oprócz tego okazjonalnie (dodatkowo) jazz i klasykę. Z baletem miałam jedynie styczność podczas przeróżnych warsztatów i lekcji klasyki. Na pointach nigdy nie stałam (no chyba że można zaliczyć sneakery na których potrafię stać) tańczę, wydaje mi się iż dobrze, a nawet jeśli okaże się iż tańczę beznadziejnie to potrafię szybko nadrobić. Tu może podam przykład,rok temu dołączyłam do nowego zespołu choreografię ogarniałam ale w porównaniu z innymi nie byłam zbyt dobra po pół roku nadrobiłam zaległości i z ostatniej lini zostałam przeniesiona do pierwszej oraz tańczyłam (i tańczę) solówki. W tym roku zaczełam myśleć o osb, mam pytanie czy w ogóle ma to sens? z góry dziękuję za pomoc.
 
     
JuliaWedrysz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 04, 2015 1:43 pm   

Evel99 masz 15 lat więc startowałabyś do VI lub VII klasy (zależy czy teraz jesteś w 2 gim czy 3 gim.) w twoim wieku dziewczyny w OSB umieją już bardzo dużo (wiem bo znam dziewczynę z VII klasy) na pointach tańczą co najmniej 5 lat, kręca 2-3 piruety i ogólnie mają już niezłą technikę. Niezależnie ile będziesz ćwiczyła nie nauczysz się tego tak szybko aby być na równi z nimi jak pójdziesz na rekrutację w tym roku. Ale skoro mówisz że szybko się uczysz to możesz próbowac zależy jeszcze od predyspozycji. Jest mała szansa że cię przyjmą a nawet jeśli nie to wzbogacisz się o nowe doświadczenie i będziesz wiedziała jak taka rekrutacja wygląda :) według mnie warto próbować. A gdzie chcesz startować do OSB? (w niektórych łatwiej jest się dostać do starszych klas)
 
     
Evel99
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Sro Mar 04, 2015 6:36 pm   

niestety jestem w 3 klasie. Piruety zakręcę dwa czasami trzy. Wiem iż moje szanse są minimalne ale to lepsze niż żadne, też w sumie prawda iż warto pójść chodćby po to by zobaczyć jak to wygląda. Myślałam o warszawie bo tam mam najbliżej, a w których szkołach jest najłatwiej?
 
     
JuliaWedrysz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 04, 2015 6:49 pm   

Z tego co słyszałam to w Łodzi i Warszawie ale mogę się mylic. byłam na rekrutacj w Warszawie i się nie dostałam ale jak teraz tak się zastanawiam to byłam wtedy wyjątkowo beznadziejna :smile: ale nie żałuję teraz wiem jak to wygląda i było fajnie więc próbuj :wink: na stronie OSB Warszawskiej jest procedura rekrutacji przeczytaj ją sobie
link: http://baletowa.pl
 
     
Evel99
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 5:05 pm   

o fajnie że w warszawie : ). a do której klasy zdawałaś? chyba tak zrobię, pójdę zobaczyć jak to wygląda
 
     
JuliaWedrysz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 7:52 pm   

Zdawałam do 4 ( 1 gim). Ogólnie były podstawowe ćwiczenia przy drążku na środku były tendus, 1-2 piruety, zwykłe skoki, po przekątnej musiałam zrobić dowolne obroty. A i jeszcze sprawdzali rozciągnięcie. Jak byłam to dziewczyny zdawały do max. VI klasy ale uważam że możesz przyjść na dzień otwarty i sie dopytać czy jest możliwośc zdawania do VII :wink:
 
     
Evel99
Nowicjusz

Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 7:56 pm   

no tak jeszcze przejdę się na dzień otwarty i pogadam się z nauczycielami. dzięki za pomoc : )
 
     
JuliaWedrysz 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 25
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 05, 2015 8:01 pm   

Nie ma za co :wink: jak by co to ja też idę na dzień otwarty więc może się spotkamy xd
 
     
machiko 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 24
Posty: 1
  Wysłany: Pon Maj 01, 2017 3:42 pm   Która szkoła baletowa mogłaby mnie przyjąć?

witam. mam 13 lat. Trenuję w domu od 2 lat. chyba dużo umiem. będę chodzić do domu harcerza w Toruniu (grupa baletowa ''PUENTA"). Od dawna marzę o szkole baletowej. Do jakiej miałabym szansę dołączyć? Zależy mi na internacie. Do jakiej najłatwiej się dostać?
_________________
balet to nie tylko taniec. To sztuka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 34