www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
paznokcie
Autor Wiadomość
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 2:34 am   

Paznokcie jak paznokcie. Lubię zapuścić i mieć je w miarę długiei, ładnie zadbane, czy też delikatnie pomalowane - nie lubię ostrymi kolorami malować paznokci, no tam jedynie czasem mam takie odpały :P - jednak gdy są już długie to przyznam, że przeszkadzają w tańcu (współczesny). Mówię tu o takiej długości, gdzie płytka paznokcia wystaje za "poduszkę" :) Jednak króciutkich nigdy nie noszę, jakaś minimalna długość musi być! ;)
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 1:19 pm   

Ja od jakiegoś czasu mam żelki. Nie wydłużam nimi paznokci tylko utwardzam swoją płytkę. I tak średnio co 5 tygodni wymieniam - za każdym razem inny wzorek i kolor :)
I w tańcu mi to w zupełności nie przeszkadza. Nigdy ich nigdzie nie zgubiłam, ani nic takiego. Tańczę teraz rzadko, ale jak już tańczę to żelki w niczym nie przeszkadzają. Nawet powiem, że jest mniejsze prawdopodobieństwo, że złamię paznokieć podczas tańca, ponieważ są twardsze :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Lottie 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń-tancerz
Posty: 84
Skąd: dancefloor
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 5:11 pm   

ja właśnie też chcem zrobić sobie teraz żelki. a możesz mi powiedzieć czy jest taka możliwość aby je założyć i zmywać lakier zmywaczem do paznokci i malować na inny, czy to wpływa na jakieś uszkodzenia żelki itd.?
Czy żelki wyglądają dość naturalnie? chodzi o kolor, czy można zrobić sobie na jakiś blady, kremowy itd, bo u mnie w szkole nie tolerują widocznie pomalowanych paznokci ;//
i czy nie będą one przeszkadzały (w sensie odpadały, łamały się) podczas wykonywania gwiazdy lub innych przejść na rękach?

ps. dodam, ze nie chcem se robic paznokci bo tak mi się zamarzyło (mam 14 lat wiec troche wczesnie na jakiekolwiek tipsy) :P chcem to zrobic tylko z tego względu ze mam baaardzo słabe paznokcie i non stop mi się niszczą, łamią i rozdwajają ;// to denerwujące wic myślę że żelka pomogłaby moim naturalnym paznokciom. :)
_________________
Lottie
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 5:14 pm   

Przypominam, że to forum baletowe, a nie kosmetyczne!
W celu rozwiania wątpliwości co do metod ozdabiania paznokci proponuję raczej serwisy temu poświęcone, tutaj temat jest wyraźnie związany z pielęgnacją paznokci w kontekście tańca.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Lady_Miśka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 33
Posty: 71
Skąd: z Daleka.
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:11 pm   

A ja mam normalnej długości paznokcie, kwestia przyzwyczajenia. Ja przywykłam że ledwo wychodzą za `poduszkę` przez skrzypce. Ale jak ostatnio zapuściłam to na wspólczesnym zachaczyłam i pękł :? Ale jakoś przrzyłam i wyznaje zasade `mniej znaczy bezpieczniej :D `

Edit był bo błędy były :D
_________________
`Jedna rzecz, która może zaćmić twoje problemy to taniec.-James Brown`
 
 
     
kika11 
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Pon Wrz 27, 2021 6:03 pm   

Bardzo lubię hybrydy :) A malowanie paznokci to dla mnie idealny sposób na relaks :) I tak właśnie ostatnio dokupiłam sobie kilka ładnych kolorów, takich jesiennych https://allebeauty.pl/pl/c/hybrydowe-lakiery-do-paznokci/3338 :) Świetny wybór kolorów i fajne ceny!
 
     
kika11 
Nowicjusz

Posty: 24
Wysłany: Pon Wrz 27, 2021 6:03 pm   

Bardzo lubię hybrydy :) A malowanie paznokci to dla mnie idealny sposób na relaks :) I tak właśnie ostatnio dokupiłam sobie kilka ładnych kolorów, takich jesiennych https://allebeauty.pl/pl/c/hybrydowe-lakiery-do-paznokci/3338 :) Świetny wybór kolorów i fajne ceny!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20