www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Edukacja tańca po liceum?
Autor Wiadomość
martinii18 2
Gość
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 9:05 pm   Edukacja tańca po liceum?

Witam tu jeszcze raz ja mam pytanko rowniez zwiazane z edukacja tanca!! chcialabym sie dowiedziec gdzie moge przystapic na studia po liceum zeby ksztalcic sie w tym fachu?? jesli ktos wiec prosze o podpowiedz bo naprawde nie wiem gdzie sie z tym zglosci. Pozdrawiam pa
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 14, 2005 10:03 pm   

- W Warszawie jest pedagogika baletu, raczej dla osób po szkołach baletowych.
- w Krośnie jest jakieś studium choreograficzne, są tam różne rodzaje tańca: klasyka, współczesny, ludowy.
- W Gliwicach jest studium wokalno-baletowe.
Tyle wiem o Polsce.

Nie wiem, o jaki rodzaj tańca Ci chodzi. Jeśli interesuje Cię taniec współczesny, to najlepiej jest studiować za granicą: Europa, USA, mam również namiary na szkołę w Estonii. W Polsce po prostu nie ma takich studiów (i pewnie nieprędko coś takiego powstanie).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
martinii18 2
Gość
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 4:17 pm   

Dziekuje za informacje ale musze przyznac ze o balet mi napewno nie chodzi bo umiem tylko podstawy ale jakby sie cos znalazlo z choreografia to bardzo chetnie!! zwlaszcza jak w Polsce ale jak za granica to tez fajnie. A czy mogalbym sie jeszcze dowiedziec w jaki sposob sie dostanc na takie studia?? np za granica??
z gory dziekuje Pozdrawiam
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Lut 15, 2005 10:58 pm   

z tego co slyszalem to byla niedawno choreografia w szczecinie, ale nie dam sobie nic uciąc...
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:42 pm   

martinii18 2 napisał/a:
Dziekuje za informacje ale musze przyznac ze o balet mi napewno nie chodzi bo umiem tylko podstawy ale jakby sie cos znalazlo z choreografia to bardzo chetnie!! zwlaszcza jak w Polsce ale jak za granica to tez fajnie. A czy mogalbym sie jeszcze dowiedziec w jaki sposob sie dostanc na takie studia?? np za granica??
z gory dziekuje Pozdrawiam


Wiem, że czasami ogłaszają rekrutacje do takich szkół właśnie w Polsce. Np. w zeszłym roku w Bytomiu (tam jest notabene siedziba Śląskiego Teatru Tańca) były egzaminy do takiej szkoły w Belgii czy Holandii, nie pamiętam dokładnie. Ale do zachodnich szkół dostać się bardzo trudno, dużo większe szanse mają osoby po baletówce, ale nie jest to reguła. Na pewno jakieś podstawy trzeba mieć, a te w Polsce można zdobywać tylko na rozmaitych warsztatach.

Jeśli chcesz, mogę popytać się o tę szkołe (to jest chyba studium) w Krośnie, i ewentualnie mogę spróbować postarać się o namiary na szkołę w Tallinie Renne Nommika (facet jest tancerzem, i niedawno założył tam własną szkołę, technika tańca współczesnego).

Wiem, że są jeszcze szkoły, gdzie duży nacisk kładzie się na improwizację, nie uczą one typowo technik, a właśnie nastawione są na świadomość ciała, kreacje - np. Odintheatret w Danii, czy w Amsterdamie też jest taka szkoła (aczkolwiek podobno jej poziom z roku na rok spada), "School on wheels" Derevo w Niemczech (Derevo to jest akurat taka grupa teatralna, ale robią genialne rzeczy), warsztaty w Mimecentrum w Berlinie (bogactwo technik, nie tylko tanecznych, ale i głosowych).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
martinii18 2
Gość
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 4:29 pm   

No wiec znwu bardzo dziekuje ze kolejne inf ale nie ukrywam ze chyba najbardziej by mnie interesowala szkola w Krosnie lub wlasnie w Niemczech bo tam mialam zamiar wyjechac wiec jesli mozna prosic o wiecej info na temat tych wlasnie szkol z gory dziekuje pozdrawiam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18