www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany tytulow postow...
Autor Wiadomość
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:01 pm   Zmiany tytulow postow...

Rozumiem ze moderatorzy pilnuja tresci jakie zamieszczane sa w tematach i prosza o trzymanie sie wyznaczonego tematu, jednak uwazam ze zmiana tematow postow to lekka przesada, zwlaszcza jesli temat pasuje do tresci jakie sa w nim zawarte.
Chcialabym zeby przed zmiana tematu pytano autorow czy sobie tego zycza i wyjasniano jaki cel ma dana zmiana np. temat postu ktory napisalam juz dosc duzo czasu temu. Dostajac po raz kolejny na niego odpowiedz nie mialam pojecia co to za temat. Zorientowalam sie dopiero jak zobaczylam ze ja jestm jego autorka. Takie zmiany wprowadzaja tylko zbede namieszanie. Czy mozna cos z tym zrobic?
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:06 pm   Re: Zmiany tytulow postow...

regulamin napisał/a:
5. Temat każdego wątku powinien być sformułowany precyzyjnie. Nawet wtedy, gdy zakładany jest wątek o konkretnym balecie lub znanym tancerzu, którego tytuł lub nazwisko mowią same za siebie, najlepiej w tytule określić, o co pytamy, a więc nie "Jezioro łabędzie", ale np. "Jezioro łabędzie" w Teatrze Wielkim"; nie "Niżyński", ale np. "Niżyński - Polak czy Rosjanin?" etc. Zakładając wątki o problemach praktycznych, związanych z tańcem i życiem w szkołach baletowych, też precyzujcie, o czym dokładnie wątek ma być. Nawet niezgrabnie ujęte pytanie mówi więcej niż jeden wyraz. Jeśli szukacie pomocy, nie krzyczcie "Pomocy!", ale napiszcie w tytule, o co pytacie.
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:27 pm   

Ok. Jednak nadal uwazam ze temat pasowal do calej tersci rozmow jaka byla w nim zawarta. Nierozumiem tez czemu zostal zmieniony dopiero 24stycznia jesli napisalam go 27lipca. Czemu dopiero teraz komus nie dopowiada tytul? Zupelnie nie rozumiem celowosci tej zmiany.
 
 
 
Paula 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
instruktor fitness
Wiek: 34
Posty: 1116
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:28 pm   

Ale ten temat był zmieniony dość dawno. A Jak Ty go nazwałaś?
_________________
denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Kiedyś tancerka teraz instruktor fitness: w tym też można się spełniać :)
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:29 pm   

BTW. tym samym moderator zawęził znacznie tok dyskusji :?
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:31 pm   

Temat pierwotny brzmiał- "kolczyki- tak czy nie?", ponadto autorka w poscie inicjującym dyskusje na zadany temat napisała
Cytat:
Czy baletnica maja przekute uszy? Jesli tak to czy nauczyciele nie maja pretensji o to? Czy uczac sie w SB lepiej nie miec przekutych uszu, a moze zalezy to tylko od Was? Mniej wiecej ile dziewczyn w waszych klasach ma kolczyki?


Do dnia wczorajszego temat wspaniale sioę rozwijał i dotczył problemu kolczykó w balecie, stosunku nauczycieli, etc. - nie wymagał więc on mojej żadnej interwencji.
Jednakże, dnia wczorajszego spostrezgł, ze temat ropzrósł sie niebezpiecznie i obrał dziwnego kierunku,wręcz niepożądanego. Mianowicie forumowiczki chwaliły sie iloscią przekłutych dziurek, zamiarami piercingu innych częsci ciała niż uszy, ich stosunkiem do piercinguintymnychg czesci ciała, doznaniach erotycznych a takze sposobach domowego piercingu, etc. Na forum zaglądają dzieci i wydaje mi sie,ze podawanie dokłądnych instrukcji jak przekłuć ucho mogłoby zainspirowac młodych ludzi do "piercingu handmade" i spowodować zakażenia i inne niepożądane skutki.
W związku z tym usunąłem i zmieniłęm treśc niektórych postów, a takze zmodyfikowałem nazwę tematu by nadac odpowiedni kierunek dyskusji (z "kolczyki - tak czy nie?" na "kolczyki a balet").
Poza tym w regulaminie działu moderowanego przeze mnie jest napisane:
Cytat:
usuwane będą wszystkie posty nie wnoszące nic nowego w treść (np. same emotikony), o zabarwieniu oczywistym (np. "jak my ćwiczymy układy to mamy zawsze nowe kroki"), albo prywatne rozmowy na forum (np. "nie kłam, masz piękne podbicie, a nasza pani jest głupia")
Każdy post o w/w zawartości będzie usuwany lub zmieniany bez uprzedzenia i adnotacji!


jeżeli ktoś dopatrzył się nieprawidłowego działania z mojej strony, to bardzo mi przykro, ale robiłem to w dobrej wierze. Mma nadzieję,z e sprawa będzie już od tej pory wyjaśniona.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:36 pm   

moim zdaniem to raczej do postu powinno byc dodane cos o normalnym noszeniu kolczykow [nie wazne gdzie]...
jezeli kazdy wypowiedzial sie juz nt noszenia kolczykow na zajecia to po co twozyc osobny topic na SAME kolczyki?

a jednoczesnie rozumiem co sfra chcial zrobic ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 4:38 pm   

zgadzam sie z Kasią :)
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:11 pm   

"kolczyki tak czy nie', a temat jest umieszczony na forum baletowym, i to jeszcze w dziale 'praktyka', a wiec nastawionym na tańczenie, to juz nie przesadzajmy z tym wyjasnianiem wszystkiego, bo robi sie łopatologia...

Uważam, że o zmienie tematu najlepiej poinformować samego autora, a najlepiej najpierw jego o to poprosić, i oczywiscie umotywować.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:34 pm   

Joanno, nie popadajmy w skrajności, nie będziemy czekać nie wiem ile na zgodę autora na zmianę nazwy tematu jeśli ewidentnie on się nadaje do zmiany... ;) poza tym w takich przypadkach zazwyczaj pojawiają się kolorowe notki adminów czy moderatorów... inną sprawą jest to - z czym się już spotkałem - że poprawnione przez admina czy moderatora tematy są znów edytowane i "poprawiane" przez ich autorów... i baw się tu w kotka i myszkę... :roll: :? :wink:

poza tym na ten temat mamy punkt w regulaminie, którego należy się trzymać... koniec dyskusji. ;)
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:40 pm   

hmmm dopiero spojrzalam ze to w praktyce jest ;)
proponowalabym zalozenie w pogadalni tematu o kolczykach i tatuazach [bo tez sie cos zaczynalo ;) ]
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 5:43 pm   

noo
z tym że zaraz zostanie to potępione gdyż temat o kolczykach już jest.
że nie można w nim pisać czego się chce, to inna rzecz. :?
i czuj sie tu człowieku swobodnie.
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 6:11 pm   

Tranquality napisał/a:
Joanno, nie popadajmy w skrajności, nie będziemy czekać nie wiem ile na zgodę autora na zmianę nazwy tematu jeśli ewidentnie on się nadaje do zmiany... ;) poza tym w takich przypadkach zazwyczaj pojawiają się kolorowe notki adminów czy moderatorów... inną sprawą jest to - z czym się już spotkałem - że poprawnione przez admina czy moderatora tematy są znów edytowane i "poprawiane" przez ich autorów... i baw się tu w kotka i myszkę... :roll: :? :wink:

poza tym na ten temat mamy punkt w regulaminie, którego należy się trzymać... koniec dyskusji. ;)


Tranq, nie zapominaj, że to my jesteśmy dla użytkowników, a nie oni dla nas, czy regulaminu.

Skrajnością jest dla mnie zbyt ścisłe trzymanie się jednego punktu w np. regulaminie, zapominajac czemu to tak naprawdę wszystko służy.

Poza tym zwykła grzecznosć wymaga, aby powiadomić o tym autora wątku. To, że mamy prawo edycji czyjegoś wpisu nie oznacza jeszcze, że tak łatwo możemy go sobie 'przywłaszczać' i robić, co nam się żywnie podoba.
No, poprawić błąd ortograficzny w temacie można ad hoc ;) /przy czym pisanie w poście autora czerwoną czcionką, że taki a taki błąd popełnił, też nie jest zbyt miłe/

"i baw tu się w kotka i myszkę" - a czy nie łatwiej byłoby napisać PM do kogoś, i wyjasnic, dlaczego uwazamy za słuszne zwracanie mu uwagi czy edycję postu? Lepiej pogadać, i wyjaśnić sobie sprawę, dać szansę wyjasnienia OBU stronom, o co chodzi.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 6:17 pm   

tak, najlepiej jest najpierw skontaktowac sie z autorem, osobiscie porozmawiac [moze sie troszke posprzeczac, ale zawsze pozytywnie ;) ]
i potem robic co ustalicie ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 6:55 pm   

zazwyczaj, a przynajmniej w 99% pojawiają się informacje w wątkach o usuwaniu, edycji postów i innych zabigach dokonywanych przez zespół moderujący - na prawdę nie widzę problemu. :)

a pm'a napisałem i poskutkowało... na szczęście... :)

chyba temat możemy zamknąć, chyba, że ktoś jeszcze chce coś dodać...
_________________

- A sztuka? - zapytał.
- Jest chorobą.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 27