www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy brak dyplomu szkoły baletowej to wyrok ??
Autor Wiadomość
:(
Gość
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 6:56 pm   Czy brak dyplomu szkoły baletowej to wyrok ??

Witam. Mam 15 lat. Tańczę od dziecka - najpierw tańczyłam towarzysko, dodatkowo disco dance, a od ok. roku tańczę klasykę, jazz, modern. Nie miałam jednak okazji uczyć się w szkoly baletowej. Moim marzeniem jest tańczenie w musicalach, w teatrach tańca. Czy mam na to szansę?? Czy brak dyplomu szkoły baletowej jest wyrokiem dla mnie, który zamknął drzwi??
 
 
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 26, 2005 7:55 pm   

alez skąd, jesli idzie o musical itp. to dzis rządzi casting, a nie dyplom. Jednym słowem - musisz byc dobra i sie spodobać... tylko tyle:)
 
 
 
agga
Gość
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 8:44 am   

Ja uwazam ze z dyplomem jest znacznie latwiej. Tez marze o tym zeby miec dyplom SB :(
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 9:27 am   

Po pierwsze dyplom szkoły baletowej można zrobić eksternistycznie, i to nie musi on być tylko z klasyki, a np. z tańca współczesnego.
W balecie raczej szans nie masz, natomiast w innych rodzajach tańca scenicznego jak najbardziej. Sama znam tancerzy, którzy zaczynali jeszcze później, a dzisiaj są znani w polskim środowisku tańca współczesnego. Trzeba jednak mieć dużo determinacji i szczęścia. Jeśli się tym interesujesz, to na pewno umiesz znaleźć jakieś środowisko, w którym będziesz mogła się rozwijać, uczyć się, a w przyszłości coś wystawiać.
Jeśli chodzi o taniec do musicali, to możesz się tego uczyć na różnych kursach, warsztatach, a potem na casting ( ma być np. niedługo taki we Wrocławiu, do jakiegoś musicalu). Generalnie są to techniki jazzowe, ale ostatnio to się zmienia, i chcą również tancerzy z innymi technnikami ruchu (tutaj dużo zależy od reżysera, etc.).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Lilly
Gość
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 10:08 am   

Joanno Możesz powiedzieć coś więcej na temat tego castingu we Wrocławiu?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 10:29 am   

Lilly napisał/a:
Joanno Możesz powiedzieć coś więcej na temat tego castingu we Wrocławiu?


Przyznam, że nie znam dokładnych informacji, bo się tym nie interesowałam. Wiem, że ma być gdzieś w okolicach 5 czerwca. I do wyboru były trzy kategorie: wokalistów, aktorów, tancerzy. Ale nie wiem ani do czego ten casting, ani żadnych innych szerszych informacji nie posiadam. Poza tym i tak trzeba się najpierw zapisać, wypełnić formularz, żeby móc w ogóle wziąć w nim udział. Po prostu trzeba się interesować tym i a informacje same wpadną w ręce :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 12:49 pm   

może chodzi ci o casting agencji PROMUSICA ??

a tak poza tym to offtopic... :)
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 12:57 pm   

tranquality napisał/a:
może chodzi ci o casting agencji PROMUSICA ??

a tak poza tym to offtopic... :)


Nie wiem, bardzo możliwe. Ale genralnie castingów jest dużo, trzeba się tylko dowiadywać. Poza tym to nie offtopic, tylko odpowiadamy na pytanie postawione w wątku - czy i jak autorka wątku ma szansę tańczyć :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 1:15 pm   

w dziale kursy,audycje jest wątek pod tytułem casting - tam wszystko znjdziecie
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Tranquility 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
uczeń/tancerz
Posty: 1173
Wysłany: Pią Maj 27, 2005 8:35 pm   

Joanna napisał/a:
Po pierwsze dyplom szkoły baletowej można zrobić eksternistycznie, i to nie musi on być tylko z klasyki, a np. z tańca współczesnego.


a na ten temat jest już sporo informacji w oddzielnym topiku... :)
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Maj 31, 2005 8:29 pm   Re: Czy brak dyplomu szkoły baletowej to wyrok ??

:( napisał/a:
. Moim marzeniem jest tańczenie w musicalach, w teatrach tańca. Czy mam na to szansę?? Czy brak dyplomu szkoły baletowej jest wyrokiem dla mnie, który zamknął drzwi??


Możesz zostac aktorką scen muzycznych, w tym celu musiałabyś udac sie do Policealnego Studium Wokalno- Aktorskiego w Gdyni. Ewentualnie, jeżeli chcesz zając się tylko i wyłącznie tańcem, to z tego co wiem w Gliwicach jest jakieś studium przy Teatrze Tańca... Poszukaj.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Basia
Adept Baletu


Związek z tańcem:
znowu tańcząca
Wiek: 47
Posty: 92
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 12:42 pm   

W Gliwicach jest to rowniez Studium Wokalno-Baletowe. Swego czasu wiekszy nacisk byl jednak kladziony na spiew. Nie wiem, jak jest teraz... Informacje na stronie: www.teatr.gliwice.pl
_________________
"Taniec jest jak kwiat, balet jest jego rozkwitem" Margot Fonteyn
 
 
grace
Gość
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 2:03 pm   

czy jest tu moze jakis absolwent studium policealnego w gdyni lub w gliwicach? chcialabym wiedziec jak one dzialaja, tzn. w jakie dni tygodnia i w jakich godzinach odbywaja sie zajecia, ile trwaja - wszystko mniej wiecej orientacyjnie, bo zastanawiam sie czy dam rade pogodzic je ze studiami dziennymi i dojazdami.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 2:47 pm   

Z tego co sie orientuje to Baduszkowej nie połączysz z innymi studiami, bo po prostu nie bedziesz w stanie ze względu na nawał pracy, jaki tam, jest... Mam znajomych po tej szkole. Przygotowuje ona głównie pod względem aktorskim, aczkolwiek zajęcia sa z wielu technik tanecznych i spiewu.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 27