www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spektakle PTT i inne
Autor Wiadomość
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 3:28 pm   spektakle PTT i inne

w ramach warsztatów będzie się odbywać wiele ciekawych spektakli, nie tylko PTT, ale również tancerzy z Kanady, Francji czy Niemiec.

szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:
http://www.ptt-poznan.pl/stronyi/16.php

zapraszam serdecznie!!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sie 14, 2005 4:12 pm   

Właśnie byłam na tej stronie, i od razu moge polecić spektakl "Hella! Helle!" Theatergroup Trava. Widziałam go na początku lipca w Warszawie (btw. nie wiem czemu jest tam napisane, że jest to polska premiera?), notabene przy takiej retrospekcji ich spektakli. Plecam chociażby dlatego, że nieczęsto można ogladać spektakle Ani Jankowskiej i Heini Nukari w Polsce, więc póki jest okazja, trzeba korzystać ;)

Widziałam również jeden spektakl Good Girl Killer, nie wiem czy ten sam, ale mówiąc łagodnie nie zachwycił mnie - coś mi tam nie pasłowało pod wzgledem, nie wiem jak to powiedzieć, 'dramaturgicznym', a więc w samej konstrukcji spektaklu. No ale to tylko moja subiektywna ocena.

I jeśli ktoś jeszcze nie widział tamtego spektaklu Iwony Olszowskiej to też polecam, pamiętam że bardzo mi sie podobał - szczególnie pod względem plastycznym.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sie 21, 2005 11:43 pm   

No i zaczelo sie... XII warsztaty oraz festiwal. Atmosfera jest swietna, pogoda dopisuje. Dzisiaj bylam na spektaklach The Noa Dar Dance Group z Izraela - przedstawili 20-minutowy duet z bardzo ciekawymi rozwiazanami ruchowymi,. A potem "Women w pomidorach" PTT - zabawna i urocza choreografia o steroptypie kobiety-blondynki i mezczyzny-macho.
Joanno, dziekuje za wskazowki zgodnie z ktorymi zaplanowalam obejrzenie kolejnych spektakli w ramach festiwalu.

A jakie sa wrazenia innych forumowiczow - uczestnikow warsztatow??
Pozdrawiam.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 1:10 am   

a oto podsumowanie spektakli jakie odbyly sie w ramach festiwalu teatrow tanca podczas XII miedzynarodowych warsztatow tanca wspolczesnego:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/15640.html

mozna poczytac i o "Secret moments" W&M i o spektaklu Iwony Olszowskiej, spektaklach PTT i innych.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 1:19 pm   

"Paweł Matyasik zagrał subtelnie, inteligentnie, na poły ironicznie z ruchem opartym na gimnastyce tai cni. Skupionemu, wyciszonemu tancerzowi "wymykały" się spod kontroli fragmenty ciała: dłoń. stopa, kolano... I to nieopanowanie wzięło górę. prowadząc do eksplozji pulsowań. drżeń, napięć, falowań.... Aż cielesny wulkan się wypalił i uspokoił. Drobiazg. A sprawił przyjemność patrzącym. A skłaniał do refleksji. I nie sposób go zapomnieć. "

widziałam ten spektakl i mogę się zgodzić za wszystkim, co tu jest napisane. to solo naprawdę robi wrażenie. a poza tym to dobry nauczyciel - na zajęciach z improwizacji u niego wiele się nauczyłam.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:43 pm   

Też widziałam "Good Girl Killer'" i zdecydowanie zgodzę się z opinią, że czegoś brakowało pod względem dramaturgicznym... nie zrozumiałam tego spektaklu. Chociaż przyznać musze, że Anna Steller tańczy znakomicie.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Ewa79
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 12:11 pm   

Czy ktos widział En Face ostatnia premiere, ciekawa co myslicie o tym spektaklu, bo dla mnie to troche bylo zaskoczenie. Dziwi mnie tez to ze tak zadko to wystawiają. Gdzieś coś czytałam, że dostali za mało terminów w Teatrze Wielkim, ale dlaczego nie skupiają się na premierowych spektaklach tylko na wiecznym odgrzewaniu staroci.
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 12:20 pm   

A dlaczego to było dla Ciebie zaskoczenie?
Ja widziałam "En face" dwa razy, bo tyle razy zagrali je w Poznaniu, ostatnie pokazywali to również w Gdańsku, a w czerwcu mają zagrać w Warszawie.
Problem polega na tym, że choregrafia ta wymaga dużej sceny, a wynajęcie sceny w Operze Poznańskiej jest często niemozliwe, albo ze względu na terminy, albo ze względu na finanse. Niestety takie są uroki braku własnej siedziby. Co prawda PTT regularnie gra na Scenie Rozmaitości, ale tam z kolei nie mozna pokazać wszystkiego (choć przedostatnią premierę "Short cuts" grali niedawno, zagrają również podczas festiwalu Malta i podczas sierpniowego biennale).
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20