www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Od czego zacząć?!
Autor Wiadomość
Elle
Gość
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 8:30 pm   Od czego zacząć?!

To pytanie kieruję do instruktorek tańca: Co mogę zrobić, by zostać instruktorką? Czy mam np. zgłosić się do Domu Kultury i powiedzieć, że chcę założyć własną grupę taneczną, czy zrobić coś innego? Mam 23 lata, przez 9 lat uczyłam się tańca nowoczesnego, a od 20 lat trenuję balet. Czy to wystarczy, by stworzyć lub przejąć jakąś grupę? Proszę o odpowiedź!
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 9:43 pm   

Najpierw przemyśl wszystko:

- jakie dzieci chcesz uczyc tańca
- jakie to będzie styl
- jaki jest cel Twoich działań

Opracuj ramowy program nauczania, weź swoje Cv i maszeruj baletowo do domu kultury, szkoły, etc.

Powodzenia! :-)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
fleur
Gość
Wysłany: Sro Cze 22, 2005 7:36 pm   

Wydaje mi się że aby założyć grupę należy być instruktorem a więc posiadać odpowiednie papiery. Wiem że w niektórych domach kultury organizowane są specjalne kursy na choreografa ( instruktora) tańca. Sama uczęszczam na jeden z nich - tańca współczesnego. Kurs ten jest dwuletni. Dlatego uważam ze powinnaś popytać o tego typu przedsięwzięcia.
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 9:56 am   

chyba musisz miec papier instruktora, poszukaj w necie jakiegos kursu w poblizu twojego miesca zamieszkania. kurs jest dosc drogi i trwa dwa lata, ale przeciez mozesz juz zaczac prowadzic zespol w trakcie kursu ( no chyba ze dany MDK bedzie wymagac ukonczonego).
Zeby zaczac dzialac musisz miec plan: jakich technik chcesz uczyc, w jaki sposob, kogo chesz uczyc (dzieci czy doroslych - a wiadomo ze w obu przypadkach lekcja bedzie wygladac inaczej) no i musisz przemyslec czy napewno tego chcesz bo to jest bardzo czasochlonna rzecz, bo przeciez zeby przeprowadzic lekcje trzeba sie jeszcze do niej przygotowac, wymyslec kombinacje itd, no a potem spektakle, proby... zreszta sama wiesz.
mam nadzieje ze szybko ci sie uda stworzyc fajna grupe!
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Isadora
Adept Baletu


Posty: 79
Skąd: Chorzów
Wysłany: Czw Cze 23, 2005 1:55 pm   

Z tego co wiem, to niektóre placówki nie wymagają takich papierów, wystarczy mieć skończoną pedagogikę. Nie wiem, czy jest to do końca legalne, ale na takich zasadach są zatrudniani instruktorzy w niektórych MDK-ach. W Warszawie są też studia trenerskie, ale nie wiem, czy nie odnoszą się tylko do tańca towarzyskiego. Życzę powodzenia, bo ja też mam takie plany na przyszłość :D Pozdrawiam
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Cze 25, 2005 6:18 pm   

Jeśli chodzi o domy kultury, to nie trzeba mieć dyplomu insytruktora, tutaj dużo bardziej liczy się twoje doświadczenie pedagogiczne, najlepiej udokumentowane ;) Zauważ, że większość pracowników takich mdk-ów to częściej osoby po animacji kultury, pedagogice, lub wykształceniem artystycznym nastawiionym na pedagogikę (takie kierunki jak np. wychowanie muzyczne, plastyczne), niż artyści sensu stricto. Ale wiele zależy tutaj od dogadania się z dyrektorem. Tego typu placówki oświatowe, również szkoły, to są takie 'państwa w państwie'. W każdym razie życzę powodzenia.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18