www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sobie radzić z bólem?
Autor Wiadomość
kamita
Nowicjusz

Posty: 26
Skąd: Warszawa i Wrocław
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 2:55 pm   

Nie, nie mam uczulenia na żaden składnik, tak to po prostu działa, że troche szczypie, jak zauważyłam różnie w różne dni, tzn czasem w ogole a czasem troszkę. Raz czy dwa zdarzyło mi się ak troche mocniej ale to tylko na chwile a potem juz bylo ok.
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 4:42 pm   

Bajaderka napisał/a:
tak samo, na caly regulator smierdzi ACUTOL-opatrunek w sprayu, jak go uzywalam na balecie to wszyscy wrzeszczeli zebym to wziela 8)


to jest straszne..... w szatni tak jechało, ze sie nie dało tam przebywac, a że nasza szkołą nie jest za duża to w krótkim czasie rozniosło się też na kortarz.... fuujj
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Sro Sty 11, 2006 8:18 pm   

drCoppelius napisał/a:
rozciągać! szybciej przejdą! a później po takim ostrym treningu do wanny z solą taka do kompieli czy czymś podobnym :D :D


Bajaderka napisał/a:
najlepiej to ćwiczyc na okrągło, dzień w dzień


No jakże mogłam sie spodziewać innej odpowiedzi? :wink: :)
Ok, czyli jeśli to nie szkodzi moim mięśniom, to wolę się rozciągać:) Najgorzej jak się przez dłuższy czas siedzi (np.na zajęciach) to potem ledwo można wstać, hehe.

PS.Dzięki za wskazówki.
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 12:07 am   

heh, no to życze miłego rozciągania!!

A wracając do tematu bolu, to ja mam kamienie na nerkach, nie raz mnie tak boli, że nie mogę ani chodzić, ani siedzieć, ani leżec,nic..... a na balet idę, jak ćwicze to mnie nie boli, to jest magia :D poprostu sie zapomina o bólu, nic się nie czuje oprócz tego cudownego uczucia, że się tańczy, szczególnie wariacje;)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
just_me 
Corps de Ballet


Wiek: 35
Posty: 372
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 4:32 pm   

Wariacje automatycznie sprawiają, że zapomina się o wszelkim bólu, bo trzeba się skupić tylko i wyłącznie na tańcu :) (mojej ostatniej wariacji do końca życia nie zapomnę :) - ból kolana minął jak ręką odjął)
_________________
What would happen to Juliet if there was no Romeo?
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 6:53 pm   

wariacje sa genialne :) trzeba włożyć w nie tyle zaangarzowania psychicznego, że zapomina się o wszystkim - nie tylko o bólu :)
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 8:14 pm   

We średniowieczu był taki czas, kiedy wielką popularnosć zdobywały tzw. obłedy taneczne, jak np, wittyzm lub tarantyzm,z wiązane z tańcami ś Wita i tarantellą(miała pomagać przy ukąszeniu pająka).
Taniec ma niesamowitą moc, która wartow ykorzystywać.
Gdy łapie mnie zły nastrój staram się wypocić go właśnie przez taniec! to... magia! (i trochę biologii- taniec wyzwala endorfiny- hormony szczęscia, to samo co czekolada, ale się nie tyje!)
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 9:09 pm   

sfra napisał/a:
taniec wyzwala endorfiny- hormony szczęscia, to samo co czekolada, ale się nie tyje!


To zdanie mi sie najbardziej podoba :D

Szkoda tylko, że po czekoladzie się tyje...i temu nie moge jej jeść...
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:00 pm   

ACUTOL jest dobry na rany na paluszkach, bo to jest tak jak taka sztuczna skora. Jak sie psiknie to zostaje takawarstewka. No moze nie jak skora ale jak plaster :P Kiedys uzywalam jeszcze na bolace paluszki (na wystepach) zamrazacz w sprayu. Moze to troche skutkuje, ale jest to raczej niebezpieczne. Bo przestajesz czuc paluszki (raczej cala stope:P) i nie wiesz kiedy moze Ci sie cos powazniejszego stac. A wtedy juz koniec. Lepiej jest sie pozadnie rozcwiczyc i bol sam minie :]
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:37 pm   

a jak ten zamrażać się nazywa?? musze go sobie kupić:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:44 pm   

Zapytaj w aptece o zamrazacz dla sportowcow. Jest jeden rodzaj tylko. Ale jak mowie. NIe polacem go zbytnio :]
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:51 pm   

no tak, wiem, ze nie polecasz, ale co zrobic jak sie ma rozwalony palec na maxa przed wystepem? jest tylko jedno wyjście ... :?
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
.:Odylia:. 
Koryfej

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 688
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:08 am   

hmmm...zdaje sie ze cos takiego przezylam :roll: i to na konkursie... i to zimne wcale mi nie pomoglo-po prostu zacisnelam zeby i zatanczylam-za to po uklonach pobiegłam w kulisy ryczeć z bólu...a acutol -dobra rzecz tylko ma strasznie krotki termin waznosci jak na jego ilosc :roll:
_________________
"Chcemy tylko tańczyć i milczeć..."
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:27 am   

o, fajnie Odylio, że napisałaś bo ja nie sprawdzałam jego terminu ważności... zaraz pojde sprawdzić:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:22 pm   

No tak, nie ma nic gorszego jak rozwalony palec na wystepach :/ Ja sobie zawsze przed wystepami obklejam jeszcze kazdy paluszek z osobna plasterkiem :)
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 7:03 pm   

MMMMMM ja miałam rozwalone palce na dyplomie :? :roll:
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 14, 2006 12:03 am   

Eh... To musialo byc straszne :( Ale jak widac przezylas :) A jak Ci wtedy poszlo? Dalas po sobie poznac, ze Cie boli???
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 12:04 am   

W sprawie zakwasów, bo pojawiały się tutaj czasem sprzeczne informacje.

Zaraz po wysiłku nalezy sie rozciągnąć, szczególnie te partie mięsni, które najwięcej pracowały. Nie chodzi bynajmniej o intensywne rozciąganie, które tylko 'dokopie' mięśniom, tylko o uspokojenie (tzw. 'warm dowm', a przeciwnieństwie do 'warm up' - rozgrzewki), poprawę ukrwienia, itd.

Potem pilnować (wczesniej, w trakcie ćwiczeń zreszta też), żeby nic nas nie przewiało, trzymać mięsnie w cieple, a po powrocie do domu wskoczyć do ciepłej kąpieli (dobry jest jeszcze naprzemienny prysznic).

Połozyć się spać też jest dobrze ciepło ubranym.

Bardzo dobre sa masaże - do stosowania zarówno po wysiłku (w ramach warm down), jak i np. dnia następnego, kiedy mięsnie są zesztywniałe, czy cos. Oczywiscie dobrze jest wiedziec, jak taki masaż robić (są różne rodzaje - ugniatanie, rozcieranie, etc.)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 12:09 am   

Ja jak się do spania posmaruje rozgrzewającą maścią, na drugi dzień po zakwasach nie ma śladu...:D
 
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 12:10 am   

Czyli w skrocie- nogi maja byc caly czas nagrzane :D
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Nie Sty 15, 2006 9:35 am   

gorąca kompiel, potem rozgrzewająca maść, pare przysiadów i pod kołderke :D
 
 
Misour
Adept Baletu


Posty: 126
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 3:09 pm   

Zaczęłam tańczyć w pointach.....ból...stojąc w nich na palcach czuję ogromny ból...na początku wkładałam watę ( nie miałam nic innego :( ) szybko przekonałam się że to nic nie daje...na szczęście mama 8) załatwiła mi takie gąbeczki iii...jest o niebo lepiej :D uff..
_________________
A méchant ouvrier, point de bon outil

"Pewnik filozofii polskiej: tańczę, więc jestem."

J. Baudouin de Courtenay
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 3:32 pm   

Własciwie z odpowiednimi noskami nie bedziesz prawie wogóle czuła bólu, wiec spraw je sobie jak najszybciej :) i pamietaj, zeby teraz szczególnie uwazać na swoje stópki :)
 
 
sisi
ADMINISTRATOR


Posty: 1620
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 4:40 pm   

pamiętaj, zeby mocno przycinać paznokcie (zeby ograniczyć ich łamanie i wyginanie) i też dużo ćwicz nad mocnymi kostkami.
_________________
you broke my heart cause I couldn't dance
you didn't even want me around
but now I'm back to let you know
I CAN REALLY SHAKE THEM DOWN!!
 
 
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 7:29 pm   

...a z czasem, gdy pointy się wyrobią, będziesz zdziwiona, że mogą być całkiem wygodne, a taniec w nich o wiele mniej bolesny, niż na początku :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 32