www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balet dla dorosłych Kraków
Autor Wiadomość
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 3:59 pm   

jurecq napisał/a:
w zasadzie 99,9% - to dziewczyny ktore 'opamietaly' sie kiedy juz jest za pozno na powazny taniec.

To znaczy, że na 999 bab przypada 1 facet. :smile: No, chyba nie jest tak żle. Poza tym chyba jacy by oni nie byli to dobrze jak przynajmniej som. :D A i do łyzwiarstwa Ci sie przyda. Mi osobiscie zajecia z tańca na obozach bardzo się przydały szczególnie jesli chodzi o pracę góry ciała a w szczególnosci rąk.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 4:29 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Paź 28, 2010 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:31 pm   

no a w sumie to ja bym była chętna nawet na te 2 miesiące :)
ale będzie 7 osób?
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 3:00 am   

sorki dziewczyny że teraz dopiero ale ciągle brakuje mi jednak2 osób ;( cały czas szukam na gwałt ale znajomi coś nie chętni ;/ a to dla mnie sprawa pioryettowa więc z desperacji w środę zaczynam rozwieszać plakaty po mieście ;) jak co piszcie na gg 6045344
 
     
aokins 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń i nauczyciel:)
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 9:49 pm   

Ja mam jeszcze 1 chętną osobę. Wyjdzie coś z tego?
_________________
Taniec jest moją jedyną prawdziwą wolnością...
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 10:28 pm   

o super ! a mogłabym jakieś namiary do was ? :)

ja + moja siostra + moja koleżanka na bank + jeszcze jedna której się muuszę upewnić ale raczej spoko

to są 4 osoby .

jeżeli mamy 3 stąd to mogę dzwonić i załątwiać ! jak mi się marzy żeby już zacząć !!!!!!!!!!
potwirerdzcie please i dajcie jakies gg kom . buziaki ;)
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 8:58 pm   

Ja też bardzo chętnie zacznę :) więc możesz mnie dopisać :) Bardzo dużo dobrych rzeczy jest na tym forum o tej szkole :)

Ja na razie chodzę na balet do NCK'u od miesiąca czy 2 (swoją drogą lekcje są bardzo fajnie prowadzone) ale drugie zajęcia na pewno mi nie zaszkodzą, zawłaszcza ze szczególnie utalentowana w tej dziedzinie nie jestem (dokładnie całkiem nie utalentowana ;))
Jak jest potrzebny do mnie kontakt to odpisze na maila albo PW :)

A tak biorąc pod uwagę temat (może komuś się przyda) - w ciągu ostatniego miesiąca przetestowałam 3 szkoły baletu w Krakowie w zakresie zajęć dla dorosłych i są na prawdę bardzo zróżnicowane - pod względem ceny, poziomu i sposobu nauczania :)

Krakowska Akademia Tańca jest przede wszystkim najdroższa (30 zł za godzinę lub 25zł za godzinę w karnecie miesięcznym) i osobiście najmniej mi sie podobało.
Zajęcia są w poniedziałek o 19.
Salka jest mała, podłoże to jakieś takie gumowo-plastikowe płyty (strasznie się na tym cokolwiek robi), drążki są metalowymi poręczami (tzn. całkiem nie pracują, nie gną się), a lustra tak ustawione że jeżeli ćwiczy więcej niż 3 osoby na sali to nie ma szans żeby przy drążku się widzieć :) . Za to jeżeli ktoś jest zainteresowany bardzo wolnym i dokładnym tokiem nauki to jest to dobre miejsce - zajęcia na prawdę są przeprowadzane krok po kroku. A co do samej prowadzącej to jako laik mogę tylko powiedzieć, że dwie pozostałe osoby (z niżej wymienionych szkół) prowadzą (jak dla mnie) lepiej.


W art color balet jest troszkę taniej - 25 zł za 1,5 godziny. I zajęcia są nawet 5 razy w tygodniu jeżeli ktoś ma ochotę.
Z tego co pamiętam są we wtorek i piątek o 8 rano, w niedziele o 10 i we wtorek i piątek jakoś po południu.
Nauczyciel wydaje się bardzo kompetentny i jest bardzo motywujący. Salka dziwna ale zdecydowanie lepiej się na niej ćwiczy niż na poprzedniej - jest normalna parkiet, drążki są drewniane (przenośne ustawiane na przeciwko luster) za to tok i tępo nauki są porażające, a grupy całkiem niezróżnicowane - na jednych zajęciach zwykle ćwiczą osoby o które np. biorą dodatkowa lekcje, a są w szkole baletowej i osoby całkiem początkujące - czyli jeżeli ktoś chce się szybko dużo nauczyć (a Pan prowadzący nie pozwala robić błędów jeżeli o to chodzi) to jest to dobre miejsce, a już na pewno dla osób które już coś umieją :)

No i NCK :) Zajęcia są chyba w takiej samej cenie jak na łąkowej 60 zł za miesiąc i raz w tygodniu 1,5 godziny. Grupa początkująca jest o 18 w czwartek
Prowadząca jest bardzo sympatyczna i moim zdaniem bardzo dobrze te zajęcia prowadzi (chociaż zupełnie inaczej niż P. Niedźwiedź).
Szybkość zajęć jest taka pośrednia - dużo się uczysz, a potem to szlifujesz - wg. zasady że skoro zajęcia są raz w tygodniu to trzeba nabyć dużo wiedzy i są bardzo męczące fizycznie.
Sala na pierwszy rzut oka wygląda jak super profesjonalna sala baletowa ale z epoki wczesnego gierka, a potem się człowiek przyzwyczaja. Osobiście bardzo dobrze mi się na niej ćwiczy. Jest bardzo duża (prawie jak sala gimnastyczna w szkołach), co ja odróżnia od 2 pozostałych i umożliwia robienie ćwiczeń po przekątnej.
I plusem tez jest to ze jak skończysz jeden "poziom" to cały czas równolegle w inne dni są prowadzone wyższe grupy, więc można baletowo "awansować".

Minusem chyba wszytskich 3 powyższych jest mała ilość (albo brak) ćwiczeń rozciągających (poza rozciąganiem oczywiście przez po prostu wykonywanie ćwiczeń), a na tym by mi zależało.

To tyle takiego aktualnego podsumowania.
 
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 7:53 pm   

super mamy cały skład ! mogę już zadzwonić i spytać czy możemy zacząć pierwszy trening w ten piątek . dlatego dziewczyny: aokins ( i twoja koleżanka :) Alya i Elin ( i wszystkich innych chętnych jeżeli są tacy ! ) proszę was o potwierdzenie czy możecie na 100% w ten piątek się spotkać na łąkowej aby zacząć naszą cudowną przygodę z baletem :D
bardzo bym was prosiła o jakieś numery kontaktowe bo nie wiem jak często tu wchodzicie a jak już się dowiem/ustalę itd to chciałabym mieć z wami bezpośredni kontakt i żebyście się natychmiastowo o wszystkim dowiadywały :) moje gg 6045344
gorąco liczę że spotkamy się w ten piątek ! proszę potwierdźcie szybciutko !
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 7:59 pm   

Elin : jeżeli chodzi o naciąganie to myślę że nie ma co tracić na to czasu na zajęciach z baletu ponieważ z doświadczenia powiem ( naciągam się od ponad 2 lat regularnie , około 2 razy w tygodniu ) że żeby naciąganie miało sens trzeba porządnie się rozgrzać , zrobić dużo wymachów i bardzo długo siedzieć w każdym szpagacie mi taki streching z rozrzewką zajmuję zwykle godzinkę do półtorej inaczej efekty są milimetrowe i na szpagat trzeba czekać latami dlatego trzeba by cały taki trenig poświęcić tylko na samo rozciąganie .w związku z tym lepiej ćwiczyć samemu w domu albo bardzo serdecznie zapraszam Cię do nas do sokoła na zajęcia z gimnatyki artystycznej ( wt i czw 19 - 20.30 koszt 55 zł / msc ) tam głównie się naciągami i naciągamy ! pozdrawiam i zapraszam do nas na strech ;)
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 11:40 am   

Numer wyśle ci na PW :)

Sądziłam że do sokoła to przyjmują albo małe dzieci na wyszkolenie, albo już osoby wyszkolone, ale jeżeli nie to przynajmniej we wtorek na pewno miło było by pochodzić (w czwartek niestety nie mogę)
 
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Sro Maj 12, 2010 8:43 pm   

dzwoniłam dziś . kazali mi przyjechać jutro w czw lub pojutrze w piątek i ustalić wszystko osobiście także w tym tygodniu jeszcze trenigu nie będzie :( ale jutro pojadę i załatwię co karzą :) w ogóle myślę że było by cudownie gdyby zajęcia odbywały się też w wakacje . co wy na to ;> ?
 
     
pelagia
Nowicjusz

Posty: 6
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 1:54 am   

Ines-gym, na to naciąganie do Sokoła może każdy przyjść?
Bo tak jak Elin, zdawało mi się, że to dla wyszkolonych ludzi...
Mogłabyś coś o tym napisać?:)

Pozdrawiam:)
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 11:37 am   

jest i wyczyn na który przyjmują tylko małe dzieci ..czyli zajęcia codziennie po pare godzin zawodowo .. ale jest też rekreacja na którą ja chodzę czyli tak jak pisałam tylko dwa razy w tygodniu po 1,5 " dla siebie i dla zabawy " chodziaż ja bym oczywiście wolała na wyczyn .. no ale niestety za pózno zaczełam więc moge pomarzyć tylko . na początku jak przyszłam 3 lata temu to była grupa najstarsza w wieku 13-18 także jeszcze się załapałam na ostatni moment bo miałam własnie lat 18 . teraz całe szczęscie wyluzowali i w sokole jest coraz więcej dorosłych ! przez naszą grupę przewineło sie już trochę studentek aktualnie jesteśmy tylko w trójkę ja , Dominika ( 22 ) którą będzie chodzić na balet w pt i Ala (23) . trenigi są dosyć lużne jako że to rekreacja :) i ogólnie zwyklę się rozgrzewamy potem naciągamy na szpagaty , mostki a na koniec ćwiczymy z przyborami ( wstążka , obręcz itd ) ale jak ktoś nie chce to może się dalej naciągac czy robić co tam chce ;) ogólnie grupa jest barrrdzo bardzo mieszana wieko , są i dzieciaki i starsze dziewczyny z Liceum i my studentki ogólnie trzymamy sie tam razem i naciągamy , pomagamy sobie , dociskamy się nawzajem i służymy radą i dociśnięciem do spzagtów :) mam nadzieję że nie przeszkadza ci to pelagio że są tam też dzieci .. wiadomo było by lepiej gdyby to była tylko starsza grupa ale ja bardzo ciesze się i doceniam to że pomimo wieku wogóle mnie tam przyjeli i mogę cwiczyć i robić to co kocham a tym bardziej cieszę się że po roku mojego chodzenia tam zaczeli bez problemu przyjmować dorosłych i wreszcie mam koleżanki w swoim wieku z którymi moje trenować naszą wspólną pasje ! a od pazdz jest duże pradopodobienstwo że moze powstanie taka grupa tylko dla dorosłych/studentek/"dużych dziewczynek" ;) i to już w moich rękach bo to moja inicjatywa a pan prezes w sokole się zgodził :) także zapisać może się do nas każdy , ciągle ktoś nowy przychodzi :) zapraszam Cię pelagio !
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 10:29 am   

Będą zajęcia na łąkowej w tym tygodniu ? :)
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:18 am   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Paź 28, 2010 10:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 1:20 pm   

Swoją drogą dzień dobry Jurku :)
Zajęć jeszcze nie było.
A co do zauważanie twojej chęci nie pisałeś czasem ze tak i owszem ale od przyszłego semestru ?
 
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 2:24 pm   

Elin napisał/a:
Zajęć jeszcze nie było.

jednak nie było?
Ines-gym pisała do mnie że będą ale niestety nie dałam rady być ;(
a swoją drogą ciekawe czy będą w tym tygodniu, bo ja nie wie jak u mnie z dojazdem ;/ jedna droga zamknięta, a druga zaraz może być zamknięta ( zalewa most ) więc jak się do piątku nie poprawi to z moją piątkową obecnością na zajęciach może być źle. Bo nawet jak nie zamkną przed zajęciami to wieczorem może być zamknięty i wtedy raczej nie będę miała ja wrócić ;D i czeka mnie noc pod gołym niebem w Krakowie ;D no chyba że mnie ktoś przygarnie ;D
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
ines-gym 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 35
Posty: 18
Skąd: kraków
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 4:10 pm   

witajcie . jako że nie mogłyście - odwołałam zajęcia . a ja niestety nie moge za to w tym tygodniu :( bo mam festiwal sztuki cyrkowej - taniec akrobatyczny :) . a jak ja nie moge to też moja siostra Dominika :( także ustaliłam w szkole że dopiero za 2 tygodnie ;(;(;( co wy na to ? mi bardzo zależy żeby zacząć jeszcze przed wakacjami i w wakacje chodziażby samemu to szkolić . Jurecq ja nie mam nic na przeciwko mężczynzą w grupie ;D bardzo się cieszę z każdej nowej osoby też bym w takim razie prosiła o jakiś kom czy gg do ciebie żeby się móc kontaktować w najbliższym czasie przed pierwszymi zajęciami 28 maja . może założymy sobie jakieś forum tylko dla nas żeby już tu nie śmiecic :) ?
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:13 pm   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Paź 28, 2010 10:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 8:02 pm   

Obawiam sie że ja też jednak chyba będę się deklarować od września...Ostatnio na irlandzkim wyczyniłam sobie kontuzje kolana i mam półroczny zakaz treningów czegokolwiek, więc pewnie miesiąc albo 1,5 wytrzymam.
Więc chyba ze ruszy coś w wakacje (koło sierpnia)
 
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 8:39 pm   

szkoda :( a z tego co rozmawiałam z ines-gym to chciałybyśmy trenować też w wakacje, tylko nie wiadomo jak z chętnymi.
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
jurecq 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
irlandzkim (luźny)
Posty: 241
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 7:06 am   

xx
Ostatnio zmieniony przez jurecq Czw Paź 28, 2010 10:51 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Elin 
Nowicjusz


Wiek: 35
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 10:51 am   

Długo by opowiadać.
Prawda jest taka że do końca nie wiem "co" bo to że coś nie działa zauważyłam, a że to nie rzepka to się nie dziwie przy moim trybie życia.
Dopiero przy końcu jak było rozciąganie do końca uświadomiłam sobie że nie działa i to nie zmęczenie, a przejęłam się w gruncie rzeczy dopiero następnego dnia rano kiedy spuchło i trochę nie mogłam chodzić, zamiast "przejść" co miało być właściwą reakcją.

Podejrzewam, że prawdopodobnie, przy zbyt dużym tępię tańca starałam np. z zeskoków, wrócić do bardzo głębokiej piątej (mimo że w irlandzkim i tak mało kto o to dba...) i przez to w którymś momencie nie mając czasu odkręcić nóg w biodrach, zamarkowałam kolanami i się skręciło i coś pękło.

I tak mniej więcej orzekł mi ortopeda: skręcenie kolana ale bez zerwanych więzadeł i (co mnie dość rozbawiło jako ze się słabo znam akurat na stawach i sądziłam że wszystko jest tam ważne) ze "coś" pękło, ale "nic z tych istotnych rzeczy" :?
To tak w skrócie lekcja pt. "czego na balecie też nie należy robić"
 
 
     
miss.reception.
Nowicjusz

Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 8:40 pm   klasyka krakow wakacje

Cześć,

Tak sobie czytam o waszych poczynaniach i myślę, że być moze zainteresują Was zajęcia z klasyki dla dorosłych również w wakacje u p. Niedźwiedzia (3-4 razy w tyg). Musimy zebrać się w kilka osób (+/- 10, jest 4-5), żeby zajęcia mogły się odbywać w lipcu i sierpniu. Bardzo nam zależy, kto był, to zrozumie dlaczego.
Uwaga, teraz przerwa na reklamę;)
Kto nie był: Moim zdaniem (a wypróbowałam chyba wszystkie zajęcia w Krakowie łacznie z KAT i NCKiem), jest to JEDYNA sensowna opcja klasyki dla początkujących w tym mieście
(a śmiem twierdzić, że jedna z najlepszych w Europie, bo mam też doświadcznie z takich zajęć z Paryża w Studio Harmonic). Przykro mi to mówić, ale wszędzie gdzie byłam w Krakowie nauka klasyki sprowadzała się do mniej lub bardziej składnego machania nogami, ewentualnie można było liczyć na niewielką korektę, ale bez docierania do meritum sprawy. Wydaje mi się, że większosć nauczycieli klasyki nie rozumie, że uczenie tej techniki poczatkujących powinno się odbywać bardzo dobrze albo wcale, bo "robienie kształtów" jest stratą czasu i nie prowadzi absolutnie do NICZEGO. Daltego szczerze, z ręką na sercu polecam zajęcia u p. Niedźwiedzia. Mówię to po roku intensywnego tracenia czasu u innych "wybitnych pedagogów". Są to zajęcia, gdzie początkujący mają sznsę nabyć solide podstawy klasyki: nie ma tu miejsca na samozadowolenie, ale nie ma też ślizgania się po powierzchni. Osobiście, po pół roku nauki nauczyłam się naprawdę sporo (postęp w ogóle nieosiągalny gdzie indziej) i co więcej, uwierzyłam, że w wieku 20 paru lat mogę nauczyć się więcej, że bariery w rozwoju stawiamy sobie sami. Byłam, widziałam, spróbowałam. Polecam:)
 
     
miss.reception.
Nowicjusz

Posty: 21
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 8:42 pm   klasyka krakow wakacje

Do zajęć można oczywiście dołączyć już teraz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 33