www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BALETKI
Autor Wiadomość
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 2:59 pm   

Moja koleżanka używa tych baletek Blocha. Z tego co mówiła to są bardzo wygdone i długo jej już służą. Ja natomiast tańczę w Grishko model 6 i przy nich zostanę, moim zdaniem ładniej leżą na stopie niż Blochy, są bardzo wygodne i mają chyba trochę ładniejszy kolor (ale to zależy kto co lubi:)).

Btw. Mnie tylnia część podeszwy wychodzi dokładnie pod środkiem pięty więc myślę, że jest ok. Z tym, że ja specjalnie kupiłam te baletki luźne na stopie a nie dopasowane na styk, ponieważ w praniu (a piorę je często, bo raz w tygodniu) sie trochę kurczą i szybciej się robią dziury.
Wcześniej kupiłam Grishko model 1, właśnie dopasowane na styk i po 3 miesiacach wylądowały w śmietniku. A model 6 mam od maja do teraz i nie zapowiada się na to aby miały się szybko zużyć.
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 4:11 pm   

Ja od zawsze cwiczę w baletkach Grishko model 6 :) i jestem naprawdę zadowolona. Obecne mam od marca i jak na razie mają się dobrze. Można w nich pięknie wyeksponowac podbicie i są naprawdę wygodne :D
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 38
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 5:51 pm   

Lorenzo napisał/a:
Moja koleżanka używa tych baletek Blocha. Z tego co mówiła to są bardzo wygdone i długo jej już służą. Ja natomiast tańczę w Grishko model 6 i przy nich zostanę, moim zdaniem ładniej leżą na stopie niż Blochy, są bardzo wygodne i mają chyba trochę ładniejszy kolor (ale to zależy kto co lubi:)).

Btw. Mnie tylnia część podeszwy wychodzi dokładnie pod środkiem pięty więc myślę, że jest ok.


Dzięki za odpowiedź. Strasznie mi się podobają te Blochy, choćby ze względu na ciekawy kształt podeszwy. Ta z przodu wydaje mi się dość szeroka, może nie będą się tak przecierać (mam dość szeroką stopę).
A jak się przedstawia kolor blochów w porównaniu do Grishko? - są jaśniejsze? ciemniejsze? bardziej różowe?? Co chcesz powiedzieć przez "trochę ładniejszy kolor"?? Pytam, bo dla mnie odcień też robi sporą różnicę, a po zdjęciu trudno wywnioskować (wyglądają na odrobinkę ciemniejsze)
Co do moich Grishków...to właśnie dochodzę do wniosku, że te moje cieliste - to jakaś felerna para mi się trafiła, bo nawet jak maksymalnie rozciągam tę gumkę w podeszwie to tylna łatka kończy się w połowie pięty. Porównałam je właśnie ze swoimi czarnymi i czarne są OK. Czyli wygląda na to, że to z tymi cielistymi tylko jest coś nie tak.
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 8:42 pm   

sorry za offtop ale ty je zamawiasz czy gdzieś w Białymstoku jest sklep z zaopatrzeniem dla tancerzy? bo tak się zastanawiem czy kupić sobie baletki sansha Shilouette... Ma ktoś takie?
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 9:00 pm   

Blochy mają chyba troszkę mocniejszy i sztywniejszy materiał niż Grishko więc myślę, że z przecieraniem się nie będzie duzego probemu.
Jeśli chodzi o kolor to są ciemniejsze niż Grishko, takie bardziej cieliste, a nie w kolorze baletowego różu. Mnie średnio się taki kolor podoba, ale to kwestia gustu:)
Wiesz, Bloch to raczej dobra firma, mają świetne pointy i różne inne produkty więc nie obawiałabym się, że szybko się zniszczą.
 
     
Chiquita 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik / uczeń ;)
Wiek: 38
Posty: 58
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:12 pm   

miss Julia napisał/a:
sorry za offtop ale ty je zamawiasz czy gdzieś w Białymstoku jest sklep z zaopatrzeniem dla tancerzy? bo tak się zastanawiem czy kupić sobie baletki sansha Shilouette... Ma ktoś takie?


Zamawiam oczywiście. W Białymstoku nie ma nigdzie takich rzeczy ;/ nad czym straszliwie ubolewam.
_________________
http:/roztanczony.blogspot.com - zapraszam ;))
 
 
     
miss Julia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 96
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 8:08 pm   

Może ma ktoś baletki bloch elastosplit(te z wyciętą środkową częścią)? Jeśli tak prosze o opinie
_________________
Wśród tandety lśniąc jak diament,
Być zagadką, której nikt nie zdoła
Zgadnąć nim minie czas...
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:55 pm   

Szukałam i nie odnalazłam odpowiedzi, więc odświeżam wątek:

Czy któraś/yś z Szanownych Forumowiczów miał może baletki Sanshy, model Entrechat?

Potrzebuję nowych baletek, do niedawna miałam Grishki jedynki, porobiłam w nich dziury na wylot :) Ponoć do mojego kształtu stopy najlepiej pasowałyby baletki rozróżnione na lewy i prawy (mam długie duże palce), ale zetknęłam się tylko z jednym takim modelem, niestety płóciennym, a płóciennych baletek nie znoszę, bo załatwiam je w rekordowo krótkim czasie. Czy ktoś ma podobny problem? W jakim modelu ćwiczycie?
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
  Wysłany: Sro Lut 03, 2010 8:30 pm   

drCoppelius napisał/a:
moim zdaniem baletki po zakupie powinny byc na styk, albo nawet troszeczke przymale, bo pozniej i tak sie rozrobia...



Zgadzam się w zupełności! Ponieważ raz kupiłem "wchodzące z łatwością", i mi spadała jedna baletka :x
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
 
     
Juulia 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 13
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 10:38 am   

Tak, to prawda, ale zawsze możesz je wyprać... Skurczą się w praniu :D
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 6:52 pm   

Co do takich baletek, to według mnie w żadnym wypadku nie powinny byc przymałe. Fakt, że baletki się rozrobią, ale są to prawie niezauważalne różnice. Miałam raz przymałe baletki, to skończyło się na tym, że duży palec wchodzi mi pod małe, a baletki po miesiącu same zlatywały mi ze stóp i były na pięcie strasznie pozaginane.
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
liemonka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 4
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 11:31 am   

ja mam troszkę inne pytanie :) mam baletki od ponad pół roku, na początku było wszystko w porządku, ale z czasem coraz ciężej kręci się w nich jakikolwiek obroty, jakby mnie zatrzymywały.. pranie nie pomogło :( są to baletki Marra, płócienne. Jakie inne mi polecacie?
_________________
www.ktt.pl
 
 
     
vickop 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 31
Posty: 75
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 11:48 am   

Każde z czasem się "zużywają" :)
_________________
Non! Rien de rien ...
Non! Je ne regrette rien...
C'est payé, balayé, oublié
Je me fous du passé!
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 12:46 pm   

liemonka napisał/a:
. pranie nie pomogło :( są to baletki Marra, płócienne. Jakie inne mi polecacie?


Szczerze polecam Grishko model 6. Najwspanialsze na świecie jak dla mnie :) i po wielu próbach i eksperymentach z innymi baletkami zawsze wybiorę Grishkowe 6-tki.
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 1:47 pm   

A ja właśnie zainwestowałam w Sanshe Entrechat i podobają mi się jeszcze bardziej, niż Grishki, które miałam do tej pory. Wydaje mi się, że będą trwalsze, bo skórzana cholewka jest w środku podklejona płótnem.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
RiRi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerka.
Posty: 28
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 8:39 pm   

Nie dawno zakupiłam baletki z bloch'a pump,a więc:
kupiłam baletki ciut za duże i nie wiem czy dopasują się do mojej stopy czy też nie?
Jak założę dwie skarpetki to są dobre baletki :D
_________________
"Rytm jest muzyki tętnem. Równa się biciu serca, świadczy o jego istnieniu, dowodzi jego żywotności."
Ignacy Padarewski
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 8:33 am   

po praniu się trochę skurczą:)
 
     
Agne$ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica sb ;)
Wiek: 26
Posty: 364
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 6:30 pm   

A ja jestem oczarowana baletkami z firmy Bloch modelem Pro Arch z siateczką w podbiciu ! :D Mam je od dłuszego czasu i są bardzo wygodne i dobrze trzymają się stopy jedynie przy pięcie lekko odstają nawet jeżeli są dopasowane. Ładnie eksponują podbicie, :smile: kolorek też fajny (ciemny łosoś).
I miękkie podeszwy w porówaniu do sansha Pro 1 C.

Zdecydowanie te baletki są najlepsze jakie miałam! :D
_________________
Nie wystarczy chcieć.

Trzeba walczyć żeby, to mieć.
 
 
     
Bambyno 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:23 am   

Ja kupuję baletki [Grihko 6] w moim rozmiarze i nie rozrobiły mi się bardzo. Co najwyżej po 3msc mała dziurka mi się robi na palcach ale to zapewne od robienia rond de jambe par terre :P i innych ćwiczeń. :) I nie wyobrażam kupowania sobie baletek o rozmiar mniejszych, gdyż po praniu i tak się kurczą.
_________________
"Dopiero taniec nadał jej ruchom cel i kierunek."
 
 
     
Doma:) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica ,miłośnik
Posty: 63
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 3:00 pm   

Baletki grishko są najlepsze może też być sansha.Cwiczyłam i w sanshy i w grishko , ale grishko lepsze :smile:
_________________
Love Dance
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:01 pm   

Odradzam baletki Akcesu.... szybko się niszczą... polecam za to Grishko i Bloch :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Doma:) 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica ,miłośnik
Posty: 63
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 2:47 pm   

Akcesy są okropne musiałam w nich ćwiczyć pare lat temu,po dwóch miesiącach robiły się dziury.Gorąco polecam sanshe i grishko:)
_________________
Love Dance
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 6:29 pm   

My mamy baletki z materiału podobnego do satyny, który BARDZO się brudzi, co nie jest dosyć fajne bo trzeba je myć co tydzięń :shock:
Na wystawie są ładne, ale na stopie i przy małym podbiciu to... jeszcze bardziej je zmniejszają.
Ładnie wyglądają tylko na paru stópkach (przynajmniej w mojej grupie).
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 12:17 pm   

no ja teraz tez cwicze w Grishko 6 i przy codziennyc treningach trzeba je czest prac ale jak najbardziej je polecam :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 3:34 pm   

hmmm....a co sądzicie o modelu sansha tendu???? Bo wyglądają zachęcająco...... :smile:

a czy to są w ogóle baletki???? znalazłam je w dziale pół-pointy...... :shock:

http://www.paris.sansha.c...ial=yes&lang=fr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 32