www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy baletowe w Internecie (linki)
Autor Wiadomość
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 9:01 pm   

Noooo drogie (i drodzy) moje użytkownicy forum :)
Lektura obowiązkowa każdego fana tfurczości Kazika lub/i baletu
teledysk pod tytułem Mariola :) booooski !!! Jak (nie)należy występować :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 5:17 pm   

buahahahahaha rozwalił mnie fragment jak ciągnie tą baletnicę za nogę xDDDD
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
impresja
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 2:01 am   kanał wideo z baletem i tańcem na YOUTUBE

powstał polski kanał wideo o tematyce baletowej i tanecznej w YOUTUBE :
DANCETVPL : http://www.youtube.com/user/dancetvpl
jest tam sporo filmików baletowych.
To początek telewizji internetowej o tańcu !
Zagladajcie koniecznie !!!!!!
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 9:35 am   

Po co zakładać trzy takie same tematy? I to jeszcze dwa na jednej tablicy?

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 2:26 pm ]
Tak się składa, że jestem na kilku filmikach...

Po pierwsze: Czy jesteś autorką tego kanału?
Po drugie: Czy dostałaś zgodę od uczennic Szkoły Baletowej w Krakowie (wszystkich, które znajdują się na filmikach z występów) o zamieszczenie filmików w internecie (od dziewczyn z mojej klasy pewnie nie)?
Po trzecie: Czy dostałaś zgodę od kamerzysty, który kręcił nasze występy, żeby zamieścić filmiki w internecie? Od jednego na pewno nie, bo jest nim mój tata, a widziałam na tym kanale kilka kawałków z jego płyty...
Po czwarte: jak już zamieszasz jakiś filmik to nie mieszaj imion i nazwisk. Jest KAROLINA Kursa, a nie Dominika...

Bardzo proszę o usunięcie wszystkich filmików z płyty z roku 2006/07 w realizacji Józefa Grzesiak (jest wśród nich też filmik z moją dyplomową choreografią i też nie przypominam sobie, żebym wyrażała zgodę na jego umieszczenie w internecie).
Dla ścisłości podam numerki tych filmików: 4, 6, 3, 5, solo Dominiki Bialik, 7, 2, 8, 9, taniec solo Dominiki Kursa (powinna być Karolina).
Jest jeszcze filmik, na którym jestem ja z moją klasą z 2005 roku i również proszę o jego usunięcie. Zatytułowany jest: klasa VI - M.Mirocka.

Nie miałabym żadnych pretensji gdyby ktokolwiek zapytał mojego tatę czy można umieścić filmiki na internecie. Na pewno wyraziłby zgodę. Jednak nikt tego nie zrobił, a to już zmienia postać rzeczy. Ładniej byłoby przynajmniej podpisać kto jest realizatorem. No, ale widocznie nie wszystkich na to stać...

Pozdrawiam. Dyplomantka 2007.

EDIT: Poza tym w szkole uczy Ewa Hełbicka, a nie Chełbicka...

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 8:32 am ]
Po raz drugi grzecznie proszę impresję o skasowanie z youtube filmików, których POD ŻADNYM pozorem autorem nie jest ona sama, tylko mój tata, którego się nawet nie zapytała o zgodę...
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 3:26 pm   

W prawdzie czarno-białe, ale za to znakomite Tchaikovsky Pas de Deux. Z Wiszniową (kocham jej ręce.....typowo petersburska "wielka maniera"......maniera użyta jako odpowiednik słowa styl, a nie w pejoratywnym znaczeniu) i Zelenskim. BTW ja wiedziałem, że w czasie jak ona skończyła szkołę i dostała się do Mariinki bardzo wyróżniała się, razem ze Swietlaną plastycznością i rozciągnięciem. Ale nie spodziewałbym się, aż tak jak widać w niektórych momentach (to jednak było 12 lat temu). Tym bardziej jestem pod wrażeniem.

http://pl.youtube.com/watch?v=9Fd6VFp0aV4
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pią Gru 19, 2008 10:43 pm   

Nienawidzę konkursów dla małych dzieci - http://www.youtube.com/watch?v=T-zCrr08VsY
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 9:15 am   

Co ci nie pasuje? :P Przeciez fajnie tanczy ? :)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 12:58 pm   

A mi się nie podoba kilka rzeczy. W sumie wszystko mi się nie podoba. Łącznie z paczką która jest za duża i nie pasuje do rosyjskiej córki. A może po kolei.....przede wszystkim sama idea tańczenia przez takie dzieci takich wariacji mi się nie podoba. Po drugie jak już zabiera się za poważną literaturę baletową to niech tańczy w pointach, a jak nie potrafi to niech zmieni repertuar, bo wariacji klasyczny nie tańczy się w baletkach. To żałosne jest. Dalej......coś mnie trafia jak widzę tak pozmienianą choreografię. Nie trawię zmian klasycznych choreografii (a już na pewno nie do zaakceptowania jest zmienianie w ten sposób jak tu...). No i najważniejsze.....tańczy kompletnie nie w charakterze, bez wyrazu. Konkurs konkursem......ale cały yagp to dla mnie nieporozumienie. Dla mnie ma on niewiele wspólnego z konkursem baletowym, ale bardziej gimnastyczno akrobatycznym (ja zresztą dużo konkursów obecnie).
Dodam coś jeszcze.......u nas niestety, i na zachodzie powien repertuar zwykło się uważać za gorszy. I w szkołach widać że dla uczniów pewne wariacje są do tańczenia na początku tylko, a potem to wstyd. Chodzi mi np. o pawilon armidy czy właśnie córkę źle strzeżoną. Efekt jest taki że uczniowie tańczą jak maszyny......tańczą bo tańczą ale właściwie nie wiadomo po co. Oczywiście nie mówię o wszystkich ale o większości. Technika techniką, jest bardzo ważna, ale musi być ona narzędziem a nie celem samym w sobie.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 3:18 pm   

Iluane napisał/a:
Co ci nie pasuje? :P Przeciez fajnie tanczy ? :)


Technika nie fajna (zwróćcie uwagę jak okropnie trzyma ręce przy obotach), a paczka wygląda po prostu śmiesznie. Jest za duża, proporcje nie są zachowane.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Gru 20, 2008 7:24 pm   

Hmm... Po obejrzeniu tego występu mam mieszane uczucia. Pierwsza część występu całkiem niezła, widać że szkolili ją świetni pedagogowie. Pod koniec jej dłonie zrobiły się strasznie kwadratowe, takie nie-klasyczne. Paczka rzeczywiście dużo za duża, ale jedną rzecz muszę pochwalić. Jej arabeski. Może ci bardziej doświadczeni mnie za to objadą, ale moje arabeski z pewnością są duuuużo gorsze, więc... podziw ode mnie jako że taka mała dziewczyneczka robi świetne arabeski. Ale to tylko moje zdanie.
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 2:24 am   

Musiałem to umieści.....Genialna Carmen z Malachowem w roli tytułowej (!!!)........popłakałem się ze śmiechu....
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 4:48 pm   

Hmmmm... Ciekawe...
http://pl.youtube.com/watch?v=nzRKZ_9AUSQ
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 8:20 pm   

rooni napisał/a:
Pod koniec jej dłonie zrobiły się strasznie kwadratowe, takie nie-klasyczne


Dobrze zwracam honor ;) Wcześniej tego nie zauważyłam :oops:
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
impresja
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 12:47 pm   Kanal wideo DANCETVPL w YOUTUBE

Columbina napisał/a:
Po co zakładać trzy takie same tematy? I to jeszcze dwa na jednej tablicy?

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 2:26 pm ]
Tak się składa, że jestem na kilku filmikach...

Po pierwsze: Czy jesteś autorką tego kanału?
Po drugie: Czy dostałaś zgodę od uczennic Szkoły Baletowej w Krakowie (wszystkich, które znajdują się na filmikach z występów) o zamieszczenie filmików w internecie (od dziewczyn z mojej klasy pewnie nie)?
Po trzecie: Czy dostałaś zgodę od kamerzysty, który kręcił nasze występy, żeby zamieścić filmiki w internecie? Od jednego na pewno nie, bo jest nim mój tata, a widziałam na tym kanale kilka kawałków z jego płyty...
Po czwarte: jak już zamieszasz jakiś filmik to nie mieszaj imion i nazwisk. Jest KAROLINA Kursa, a nie Dominika...

Bardzo proszę o usunięcie wszystkich filmików z płyty z roku 2006/07 w realizacji Józefa Grzesiak (jest wśród nich też filmik z moją dyplomową choreografią i też nie przypominam sobie, żebym wyrażała zgodę na jego umieszczenie w internecie).
Dla ścisłości podam numerki tych filmików: 4, 6, 3, 5, solo Dominiki Bialik, 7, 2, 8, 9, taniec solo Dominiki Kursa (powinna być Karolina).
Jest jeszcze filmik, na którym jestem ja z moją klasą z 2005 roku i również proszę o jego usunięcie. Zatytułowany jest: klasa VI - M.Mirocka.

Nie miałabym żadnych pretensji gdyby ktokolwiek zapytał mojego tatę czy można umieścić filmiki na internecie. Na pewno wyraziłby zgodę. Jednak nikt tego nie zrobił, a to już zmienia postać rzeczy. Ładniej byłoby przynajmniej podpisać kto jest realizatorem. No, ale widocznie nie wszystkich na to stać...

Pozdrawiam. Dyplomantka 2007.

EDIT: Poza tym w szkole uczy Ewa Hełbicka, a nie Chełbicka...

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 8:32 am ]
Po raz drugi grzecznie proszę impresję o skasowanie z youtube filmików, których POD ŻADNYM pozorem autorem nie jest ona sama, tylko mój tata, którego się nawet nie zapytała o zgodę...


ODPOWIEDŻ firmy 8 1/2 media sp. z o.o. - właściciela kanału DANCETVPL :

Wszystkie umieszczone w kanale materiały filmowe mają zapewnioną zgode ich PRODUCENTA ( a nie autora - co jest rozstrzygające ) - i są zgodne z regulaminem Youtube i obowiązującym w Polsce prawem ( Ustawa o prawie Autorskim i Prawach pochodnych ).

Nadal serdzecznie zapraszamy do odwiedzania kanału , w którym bedą się pojawiały nowe filmy z Polski i świata - już w tej chwili jest tam spora baza fimów o tematyce tanecznej , wielu subskrybentów i "przyjaciół " ze świata. Do tego grona zapraszamy takze Columbinę i wszystkich uczestników Forum. Pozdrawiamy.
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Gru 28, 2008 9:41 pm   

http://pl.youtube.com/watch?v=5b6ApX09IR8
Od 5:42 wariacja z "Tchaikovsky pas de deux" w wykonaniu Poliny Semionovej. Wiem, że kiedyś było, ale później znikło z youtube, więc wrzucam jeszcze raz póki jest.
Ostatnio zmieniony przez Blanche Pon Gru 29, 2008 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:29 pm   

A ja bym chciał polecić Paquitę (oczywiście w wykonaniu Mariinki). Z cudowną Alinką Samową w roli głównej (plus Korsakow, Tierioszkina i kilka młody talentów).

http://pl.youtube.com/wat...feature=channel
http://pl.youtube.com/wat...feature=channel
http://pl.youtube.com/wat...re=channel_page
http://pl.youtube.com/wat...feature=channel
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
piri_piri 
Adept Baletu


Wiek: 31
Posty: 62
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 7:21 pm   

http://pl.youtube.com/wat...feature=related
może nie film, ale bajka :D "Balerina na statku" stworzona przez rosyjskich rysowników. hehe... słodkie ;)
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 9:02 pm   

Piękne! Ta jej gracja... 8)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 4:50 pm   

Sześciolatka w pointach :shock:
http://uk.youtube.com/wat...re=channel_page
http://uk.youtube.com/wat...re=channel_page
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 5:32 pm   

mój Boże.

...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 28
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 11:00 am   

Straszne. Jestem ciekawa co będzie z nią za 10 lat. Naprawdę. Czy to się rozwinie czy może wprost przeciwnie? Ja jestem zdecydowaną przeciwniczą czegoś takiego.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:42 pm   

A ona upadała specjalnie czy jej po prostu nie wychodziło ?
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Dżoanka 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Ezoteryczny Poznań
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:48 pm   

wygląda na to, że nie wychodziło... zresztą nie ma się co dziwić... szczerze to trochę mi jej żal :(
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 1:37 pm   

ja się nie dziwię że ona upadała. nie ta równowaga, nie ta koordynacja, nie ta siła - nie ten WIEK!

nooo ja w tle tam widzę więcej takich balerinek... tylko chyba trochę starszych...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Sephia 
Adept Baletu


Wiek: 35
Posty: 246
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 2:10 pm   

Ona specjalnie upada pisze tam nawet w komentarzach, że gra role dziewczynki która uczy się jazdy na łyżwach i że nawet płacze specjalnie co nie znaczy że jestem za tym żeby takie małe dziewczynki juz na pointach tańczyły, ale chciałam tylko prostować
_________________
http://search.caringconsumer.com/search.aspx

okruszek dla schroniska
http://www.theanimalrescu...Give/home.faces
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 37