www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
do czytania...
Autor Wiadomość
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 8:40 am   

Chyba przyznasz Joanno, ze tradycja Melpomeny w Polsce jest nieco większa niż Terpsychory. Porównaj ilość teatrów dramatycznych z teatrami tańca i operami. Taki stosunek odnieś teraz do czasopism specjalistycznych, a Twój głód wiedzy "DLACZEGO" zostanie zaspokojony.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 12:23 pm   

XX
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Justyna Ch-ipcio 
Koryfej


Związek z tańcem:
obserwacyjny
Posty: 612
Skąd: z błota, z dna bajorka
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 1:56 pm   Ad wypowiedź Joanny B.

Czyżbyśmy byłi świadkami narodzin nowej dziennikarki baletowej?

Faktem jest, że nie ma zbyt wielu osób zajmujących się na serio pisaniem o balecie w formie dostępnej dla przeciętnego odbiorcy - baletomana lecz posiadającej walory rzetelnej informacji oraz aspekt edukacyjny. Chyba wszyscy zgromadzeni na tym forum odczuwamy głód tego rodzaju publikacji.

Oczywiście dzielna Kasia G. jest tu światłym wyjątkiem, lecz "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Tym bardziej godna docenienia jest jej praca :D

Z przyjemnością Joanno B. będę śledziła Twoje publikacje, o ile się ukażą, czego Ci serdecznie życzę. Nie rezygnuj ze swego pomysłu i nie zniechęcaj się do niego. Cuius commodum eius periculum.
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 3:40 pm   

Joanna Bednarczyk napisał/a:
Drogi sfra zdaje sobie świetnie sprawe ze baletomaniacy to najmniejszy "elektorat'' kulturalny niemniej nie wszyscy bywalcy teatrów dramatycznych czy oper rozczytują się w specjalistycznych pismach. A o mój stan czy głod wiedzy baletowej to ja się nie martwię bo skutecznie przez lata je zaspakajałam myślałam raczej o innych, a jeżli chodzi o mnie to przede wszystkim z takim czasopismem chciałabym raczej współpracować niż tylko czytać.


Joanno, a czy wszyscy, którzy bywają na spektaklach tanecznych czytaliby specjalistyczne pisma? Tym kształtem Twoja teza sama się podkopała.

Cieszy mnie bardzo, że chcesz dbać o innych, to takie miłe i szlachetne, szczególnie w czasach pochowanych polskich periodyków poświęcoych sztuce tańca. Bardzo ciekaw jestem Twoich artykułow.

PS: Nie chodziło mi o głód wiedzy baletowej, bo przecież taką posiadasz, ale o Twoje intrygujące przemyślenia na temat obecnosci i utrzymywania się czasopism teatralnych. Chciałem Ci odpowiedzieć na proste pytanie "dlaczego" wspomnianym działaniem matematycznym.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 5:44 pm   

XX.
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 6:35 pm   

Bardzo lubię dyskusje, ponieważ poszerzają one moje horyzonty i pozwalają rozwinąć empatię. Szczególnie cenię sobie dobrą polemikę na wysublimowany temat. Oczywiście do tego jest potrzebny odpowiedni interlokutor i cieszę sie , że udało mi sie odkryć takiego w Twojej osobie, Joanno B.

Co do wieku, to nie wierz plotkom. A tak przy okazji to uważam iż nie tylko w siwych włosach ukrywa się racja.

A propos wydawnictwa o tematyce stricte baletowej, to wszyscy mamy nadzieję, że owo powstanie i będziemy mieć szczęście być jego odbiorcami. Oby tylko było ciągłe, bo jak wiesz jest to bolączka większości takich tytułów, że zbyt szybko znikają z rynku wydawniczego.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Sie 12, 2005 7:04 pm   

XX
Ostatnio zmieniony przez Joanna Bednarczyk Czw Kwi 12, 2012 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 23, 2005 10:54 am   

Polecam artykuł o Iwonie Pasińskiej - I solistce PTT (artykuł pochodzi z poznańskiej Gazety Wyborczej):
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/15456.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20