www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taśmy elastyczne
Autor Wiadomość
Roch
Nowicjusz


Posty: 26
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 1:29 pm   

jak nie mialem gumy, to tez uzywalem szalika, teraz gdy ja mam, to moge ja tylkoz achwalac, gdyz pomaga mi nie wypadac z podupadajacej formy .
STRETCHING GUMA I LOVE YOU!
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 10:32 pm   alternatywa - guma do skakania?

A można do rozciągania używać takiej gumy do skakania (była taka moda w zeszłych latach)? Tylko ją tak poskładać...
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 8:08 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 11:31 pm   

właśnie, to moze być dobry pomysł, bo taką gume spotyka się często w sklepach lub nawet kioskach;) Warto spróbować, ja niestety już jej nie mam, ale kiedys miałam (przerwala sie), wystarczyłoby ją poskładac:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
 
sfra 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
baletoman
Posty: 1605
Skąd: Varsovie
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 10:50 am   

wydaje mi się, ze guma do skakania, nie jets odpowiednia do rozciągania, gdyż jeżeli djamy an to ćwiczymy turecki aktywny, to wąska guma wepnie się nam w ciało i.. bedzie to troche bolało...
fgumy do rozciągania lub fitness są szerokie i nie wżynają się w skórę :-)

poza tym guma do fitnessu (taka najprostsza i niemarkowa) kosztuje jakies 10 zł.
_________________
sfra- odnaleziony pośród manewrów sztuki i jezyka francuskiego
 
 
.:tutu:.
Corps de Ballet

Posty: 404
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:02 pm   bezpieczna dla słabo rozciągniętych?

Zakladajac ze osoba nie potrafi zrobic szpagatu tureckiego ani fransuskiego to co daje mu guma?? Przecie ona silnie naciaga co moze spowodowac naderwanie tych sciegien...? Wyobrazacie sobie ze bierzesz noge w gora a Ci nagle guma tak ciegnie ze nie mozesz wrocic do poprzedniej pozycji?
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 8:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:11 pm   

przeciez to od ciebie zalezy jak bardzo guma jest naprezona i kiedy przestaniesz sie rozciagac..
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Wto Gru 12, 2006 7:50 pm   znaczenie kolorów

Kolory oznazają różną grubość gumy. W Poznaniu (w sklepie sportowym) jest tak:

*jasno-niebieska- bardzo cienka
*granatowa- cienka
*zielona- średnia
*zółta- nieco grubsza
*czerwona- taka raczej mocniejsza
*szara- bardzo mocna
*czarna- extra mocna

Jak się domyślacie cena wzrasta razem z grubością gumy ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 9:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
terka:)
Nowicjusz


Posty: 40
Skąd: J-L
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 11:58 am   Wrocław

gdzie można we wrocławiu kupić jakąś porządną gumę do rozciągania? i jaką kupić, jeżeli jestem trochę mniej niż średnio [dziwne określenie...wiem :? ] rozciągnięta?
_________________
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drCoppelius 
Corps de Ballet


Wiek: 32
Posty: 559
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 12:12 pm   

W jakims sklepie rehabilitacyjnym, sportowym. Zobacz w Go sporcie i Decathlonie...
 
 
 
Calineczka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 121
Skąd: kielce/kraków
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 11:30 pm   

w tesco można kupić gumy do rozciągania za 30złotych (trzy różne gumy w opakowaniu)
 
 
 
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 01, 2007 12:52 am   mocniejsze niż czarna

Wspomnę jeszcze że na czarne się nie kończy.....faktycznie....to czarnej te gumy są bardzo uniwersalne i nadają się również do ćwiczeń stóp. Zresztą sam mam czarną i jest świetna.
Są jeszcze gumy srebrne i złote....te już są naprawdę baaardzo grube i nie nadają się do wszystkiego (no chyba że już ktoś ma niesamowicie silne kostki....ale i to z dużymi oporami). Za to są świtne do rozciągania i ćwiczenia śily innych mięśni.
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 9:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nusia
Adept Baletu


Posty: 213
Wysłany: Sro Maj 30, 2007 9:14 pm   taśmy - można zawiązać?

Przypadkiem trafiłam na gumę do rozciągania w Go-Sport: 19,90zł, 120 cm dł., maksymalny naciąg 350cm. Tylko problem w tym że to jest pojedynczy pas, nie pętla. Jak wobec tego zaczepić ją sobie ma stopy (np. tak: http://www.ballettspass.de/images/januar0080.jpg )? Jak ją zwiążę to będzie za krótka, a poza tym tego się chyba nie związuje... Powinna być od razu pętla, prawda?
Posiadaczy proszę o wypowiedź ;)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 7:25 am   

Wiesz Niusiu ja kupowałam taką prostą i sama zawiązywałam na supełki. Wyglądała na za krótką ale taka nie była.
P.S Guma była taka jak w Tesco sprzedają, te kolorowe.
 
 
Ciarka
Nowicjusz


Posty: 39
Skąd: Warszawa/Stockholm
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 10:39 pm   

Od niedawna mam gumę do rozciagania nabyta w Szwecji. Jest bardzo fajna, z tym, że nie jest całym kółkiem, tylko trzeba ją wiązać. Ja jakos nie moge się przekonać do tego wiązania, więc czesto ciagnąc noge za pomocą gumy często dostaję gumą w głowe. Mimo to, uważam, że to fajna zabawa!
_________________
Det klarnar upp :)
 
 
 
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 9:31 am   

Eee tam Ciarka, poświęć 15 min. i mocno zawiąż. Ja zawiązałam, i nie jest luźna.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
 
pmd
Nowicjusz

Posty: 17
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 3:34 pm   strona i katalog Thera-Band

Może ja jeszcze swoje 0.03PLN dorzucę... I proszę o odpowiedź osoby bardziej zorientowane :)
Czy chodzi o TE "taśmy": http://www.thera-band.pl/...?mod=shop&cat=7 ?
Na stronie cennika niestety nie znalazłem, ale zawsze można zadzwonic (032/3820690) i zapytac. Raczej importer będzie miał najtaniej. Może niekoniecznie indywidualne zakupy wchodziłyby w grę, ale jak więcej sztuk, to czemu nie :)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 4:49 pm   

Tak, to te taśmy :) O ile się nie myle taka guma kosztuje ok. 15 zł [zależy gdzie kupujesz]. Natomiast w Gosporcie opłaca się kupić komplet 3 [ o różnym stopniu "rozciągnięcia"]i wtedy kosztuje coś koło 40 zł.
Może się myle, ale tak przynajmniej było kiedyś.
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
pmd
Nowicjusz

Posty: 17
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 9:00 am   Thera Band w Warszawie

Dla mieszkańców (i mieszkanek oczywiście :) ) Warszawy mam wiadomośc...
Przed chwilą buszując chwilę po sieci znalazłem taśmy w trzech kolorach (żółta, czerwona, zielona) w sklepie medyczno-zielarskim w Warszawie, na Bemowie.
Dokładnie to
Cytat:
SKLEP MEDYCZNO-ZIELARSKI
Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 104 lok. 204
pon - pt w godzinach 10-19
Sobota 10-14
tel. 0694 35 00 35
tel/fax. 022 405 77 35

Te trzy taśmy są od 10 do 12zł za metr. Szczegóły pod adresem http://www.medyczno-ziela...ch=ok&search=ok


A ja tak jeszcze od siebie zapytam... Jakiej DŁUGOŚCI powinna byc taka guma? Znaczy mniej więcej (domyślam się, że innej potrzebuje osoba 150cm, a inna by się dla mnie przydała (prawie 2m), ale tak orientacyjnie jeśli mógłby ktoś (kto faktycznie korzystał!) dac przykład. Tzn. swój wzrost (dla porównania) i długośc gumy... Albo (jeśli ktoś z różnych powodów nie chce wzrostu podawac) to np. wzrost[cm]/długośc[cm] - tylko żeby podac wg. jakiego wzoru to liczone :)
aha, jeszcze jedno - żeby nie było wątpliwości... Sama guma będzie związana/inaczej złączona na końcach, żeby stanowiła pętlę. Mówimy o długości GUMY, nie pętli, prawda? Tzn. długośc pętli x2 :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 10:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 12:59 pm   

własnie kupiłam dziś gumę :) w sklepie sportowym niewielkim w dodatku. W Zabrzu. 28 zł za paczkę z 3 sztukami. Róznią się one grubością, od najsłabszej, do najgrubszej, najmocniejszej. :) zaraz wyprubuje. Tylko czy mam to wiązać na słupeł czy jak>??
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 10:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 1:50 pm   

najlepiej na supeł, to jest najlepszy sposób żeby sie nie rozwiązała, zresztą nie kojarzę innych :)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 2:14 pm   

ja sobie związałam 2 gumy do siebie, bo jedna to się boję ze pęknie :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
baletnicamarta 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń, tancerz
Posty: 57
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:02 pm   gumy z Sansha

http://sansha.com/accessories_mis.html# Na samym dole po prawej stronie jest taka guma czy to guma do rozciągania???
_________________
Kocham tańczyć chociaż czasami moje beztalencie mnie dobija...
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
madison 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 33
Skąd: Gdynia/Gdańsk
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 4:41 pm   

Tak to guma do rozciągania-przydatna 8)
_________________
Taniec jest 8 cudem swiata...
 
 
     
.dulce. 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 101
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 8:21 pm   taśmy Gaynor Minden

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 8:23 pm ]


Ja własnie szukałam na necie i jest w decathlonie za 40 zł ( 3 rodzaje ) a w go sport jest za 30 zł :D Jade zaniedługo kupić ;)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 10:08 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
sandi 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 45
Skąd: prawie z Krakowa :)
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 3:38 pm   

czy ktoś może powiedzieć czy wytrzymałe są te z decathlonu i go sportu? I tez jakiej są długości.

Bo miałam gumę, którą kupowałam w sklepie we Francji, ale mój pies ją znalazł i niestety mało co z niej zostało -.- (wytrzymała rok, to i tak dobrze...)
_________________
"Jedyną rzeczą, której nikt mi nie może zabrać jest taniec" <3
Ostatnio zmieniony przez inaenka Wto Sty 11, 2011 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 50